Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo sa takto správa?

Príspevok v téme: Prečo sa takto správa?
amadeus01

Chcela by som vás požiadať o názor, možno radu ako sa vysporiadať s mojim problémom. Mám už cez 40 rokov a za sebou viacročný vzťah. Všetko fungovalo celých 10 rokov v pohode, milovali sme sa, mali rovnaké záujmy, deti, voľný čas trávili spolu a pod. Ale podotýkam, že z oboch strán to bolo všetko z vlastnej vôle, nie násilím jedného z nás. Po tých 10 rokoch sa partner zahľadel do inej, veľká láska, ktorá trvala 1/2 roka, potom sa vrátil. Ako som však neskôr zistila on paralelne ten vzťah udržiaval aj s ňou aj so mnou. A potom to už išlo dolu vodou celkovo. Po dvoch rokoch znovu, láska ako hrom cca 4 mesiace, potom znova rodina. Ja zo strachu zo samoty som sa vždy v podstate potešila, že sa vrátil a užívala si chvíle, keď bol normálny. Chyba, chyba, chyba. Ale ako sa hovorí, človek sa učí na vlastných chybách. Teraz najnovšie už dva mesiace máme znovu rozchod kvôli novej láske. Ale teraz to už vypadá z jeho strany na definitívny koniec. Chystá sa odsťahovať. Ja sa trápim, nespím, som z toho úplne hotová, ale neviem si pomôcť, napriek všetkému ho stále ľúbim. Poviete si"tá je ale blbá". A teraz k podstate. Konečne som si uvedomila, že ten človek ma už dávno nemiluje, ale len ma využíval a vlastne som mu vytvárala náhradu v čase po rozchode s milenkami. Ale on neviem čo tým sleduje, ešte je aj vyslovene na mňa zlý. Vie že ho milujem, napriek tomu predomnou stále smskuje, telefonuje. Hocikedy sa zoberie z domu a nepríde aj dva dni domov, provokačne sa predomnou sprchuje a potom odchádza z domu. A to mi pár dni pred tým tvrdil, ako ma miluje. A vie, že mám strach z jeho odchodu, tak mi to neustále opakuje, že už odíde. Ako sa môže takto chovať človek, ako môže takto zámerne ubližovať?

tina78888

to len dakuj Bohu, ze ta ho ta jeho ,,nova laska,, zbavila
teraz konecne zacnes zit

ver mi ze taketo trapenie nestoji ti za to ta neistota

on uz nikdy iny nebude a to ti stoji za to snim stravit posledne roky mladi ved si mozes najst stale niekoho ineho lepsieho kto si ta bude vazit.

Napis jej SMS ze sa na nu nehnevas a prajes jej vsetko dobre nech im to vide
neboj spravi jej po case to iste
a ty budes aspon ako dama a nie ako histerka

mikkaa

Tak je velmi dobre ,ze uz nie si s nim.Poznam jednu pani co si teraz zivot chcela vziat kvoli chlapovi a 3 deticky ma ,ale preco?ved po svete beha kvantum roznych chlapov ako aj zien na roznu notu...ja ti prajem chlapa co si ta bude vazit a na "rukach!"nosit...vela stastia

amadeus01

nie, nie mikkaa to je nesprávne pochopené. ja už s nim nie som, nespávam, nebývam. ja už som konečne, síce to trvalo dlho ale definitívne pochopila, že s takým človekom už nemôžem a nebudem žiť. mám len teraz zlé pocity z toho ako sa správa, zlé pocity z toho aký zlý je priebeh nášho ukončenia vzťahu, a to ma trápi. nikdy by som si nepomyslela, že takto sa rozídu dvaja ľudia, ktorí spolu toľko žili. no ale človek sa učí na svojich chybách. ja som človek, ktorý nemá rád konflikty.

mikkaa

Prosim ta,precitaj si co si tu pisala aky mas problem...precitaj a zamysli sa nad tym co to je vlastne za chlapa....za chlapa...co ta nici ,uraza tvoju dostojnost,robi si z teba handru co chce...to mu povolis...Ako s nim mozes spat ked pred tym spaval s inymi...laska je silna ale toto je z tvojej strany uz naivita...nechapem.Fakt,ako sa mozes az takto nechat vyuzivat.Zazila som vela pripadov...kadeco v mojom okoli ale aby si mu tolko krat odpustila a potom sa vrati a vsetko je akoby nic.?ja by uz nemohla s nim zdielat spolocnu postel...spolocne byvanie...ja by ho nemohla ani citit...prepac ale asi by ho vzdy osablila...keby ho vidim ten ksicht.Boze nechapem ta fakt...vedoma si si toho ze ta nelubi...vyuziva...a ty stale si ides za svojim.Nevazis si samu seba...a to je velmi zle...velmi.Mala by si si fakt,ze otvorit oci a poslat ho do pecka...zacat zit novym zivotom...len si pomysli ze svoj penis pchal inde ...a potom prisiel za tebou,no ja by ho poslalaaaaa...Drz sa ...

amadeus01

No tak už odišiel. Odsťahoval si nejaké veci a doma už nebýva. Ale ešte chodil, tak raz za dva-tri dni. Aj sa mi veru uľavilo lebo som nemusela pozerať tie jeho smskovania a počúvať telefonáty. Lenže, keď prišiel a ja som nebola doma, tak vyspovedal deti kde som, s kým som a pod. Teraz zrazu celú situáciu otočil. Neviem čo tým sleduje, ale začal ma urážať, že ja som k...a, ja som ho podvádzala a pod. Pritom na začiatku jeho nového vzťahu sa mi vysmial, že som nikdy nikoho okrem neho nemala a ani mať nebudem. A začal si diktovať čo chce z majetku, koľko peňazí mu mám dať a pod. Pritom je agresívny. Ja som sa s nim chcela dohodnúť v dobrom, ale on stále mení svoje názory. Keď niečo chce a ja mu poviem, že dobre dostane to, v zápätí zmení svoj názor a žiada iné. Som z toho veľmi nešťastná, lebo takto som si rozchod nepredstavovala. Už som bola celkom na dobrej ceste, prijala som jeho vzťah a pochopila, že pre nás už spoločná cesta niet, ale on ma takto stále terorizuje. A začal si ešte aj deti na svoju stranu priťahovať. Neviem, vôbec neviem čo mám robiť.

xem

jedným slovom je to "hajzel" ..
ale tak ťažko sa hľadá ta pravá ten pravý tak aby si ľudia sedeli
ja som mal tiež viacročný vzťah .. rozbilo sa to na tom že mi stále chronicky klamala lebo vedela že jej odpustím ... jedného dňa sa človek nas3rie a ukončí to hoc nechcel som a ľúbim ju ale vedela že to k tomu smeruje ak s tým chronickým klamaním neprestane

mikkaa

Ja by takych chlapov kopala kopala kopala...na entu az by mali dieru v riti....Boze co to je za cloveka...???chapes?vedome ti ublizuje ...uz sa odlub prosim ta,takyto psychaci behaju po svete...ale keby som to sama nezazila ,ci sestra,ci teraz jedna pani...sa vrece roztrhlo...vyuzivat citovo tlacit tlacenky do hlavy...mali by ich trestat!

kafe

a čo sa týka jeho "narušenej pohody", slušná a trpezlivá si bola fakt dosť, až by som povedala, že príliš dlho. Nemáš sa vôbec prečo cítiť zle. Nerob zo seba dobručkú puťku, zas odtiaľ potiaľ. Aj slušnosť má svoje hranice.
Ináč, vôbec by som sa nedivila, že keby si sa k nemu začala správať úplne že hnusne, ukázala by si, že ti až tak veľmi nechýba a žiješ si veselo aj bez neho, chlapcovi by sa sebavedomá ženská začala páčiť a chcel by sa vrátiť.

kafe

vieš dievča, aj samota môže byť nejaký čas fajn. Neber to ako tragédiu, ak by si aj zostala sama. Nemusíš sa prispôsobovať partnerovi, čo si vymyslíš, zaumieniš, kde sa rozhodneš ísť na dovolenku/poznávací zájazd/víkendový výlet... tam pôjdeš. Môžeš sa viac venovať deťom, sebe, stretávať sa s priateľmi, ktorí vyhovujú tebe, spoznávať nových ľudí, ktorí sedia tebe... Schválne si spomeň, v čom si sa musela obmedzovať, čo ex partnerovi nesedelo a just sa do toho pusti. Bez partnera sa ti otvárajú iné možnosti a iný druh slobody. Nezatváraj pred tým oči. Kým si nájdeš nového chlapa, VYUŽI tú ponúkanú slobodu a okrem detí sa opäť zameraj aj na seba. Máš ešte ďaleko k starej, plesnivej babke, snívaj, rozmýšľaj ČO by si chcela spraviť/naučiť sa/zažiť čo by ťa fakt potešilo.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo sa takto správa? - Fórum - ZDRAVIE.sk