Stipanie, svrbenie v oblasti malych pyskov

Príspevok v téme: Stipanie, svrbenie v oblasti malych pyskov
bublinecka

Prosim vas....mam taku pracovnu dobu, ze sa najblizsie 2 tyzdne nedostanem ku gynde. Dvakrat som bola objednana, no volala mi sestricka ze doktorka nie je pritomna....
Moj problem je ze netusim co za pohlavnu chorobu mam. Moje problemy zacali ako typicke kvasinky. Strasne ma svrbela pokozka hlavy, vtedy som vedela, ze mam v tele premnozene kvasinky. Ked to preslo, zacalo ma svrbiet v oblasti genitali. Chodim casto na zachod a ako keby som si vytvorila ranky tam dole, zacalo ma to aj priserne boliet pri utierani. Ked sa na to pozeram so zrkadlom, mam tam akoby poranene miesta a plus vytok nezapachajuci. Je taky husty kremovy ale nie je ho vela. K tomu cervene flaky,alebo bodky na malych pyskoch, neviem to identifikovat. Po stenach malych pyskov sa mi vytvara taky biely povlak. Mam podozrenie ze to moze byt cosi vaznejsie ako kandida. Natierala som sa kremom na kandidu ale nepomohlo. Ranky si osetrujem calciovou mastou ale kedze chodim casto na wc, stale si to drazdim. Beriem vitamin C, probiotika no nic sa nelepsi. Nemoze ist o herpes? Uz to trva dlho a ja neviem ako si pomoct nez sa dostanem ku gynde :(

candida

A o babo sa pokusajte nasledne az po uplnom vylieceni teba aj jeho. Ak by si otehotnela pocas infekcie mohla by si si sposobit potrat ci vyvinove poskodenie plodu alebo ine komplikacie.

candida

Ci ta podviedol? Nepoznam tvojho priatela, neviem ako sa sprava tak to ani nemozem tak cez forum posudit. Mozne to je aj nieje.
Ty s nim zijes, ty by si mala vycitit ci nema inu. To co si myslim ja nieje podstatne.
A liecit by sa mal kazdopadne aj on. Moze byt ze on ta nakazil aj ked ta nemusel podviest s inou. Staci ze ma nespravnu zivotospravu alebo nedodrzuje hygienu intimnej oblasti(sprcha, vymena spodneho pradla, spotenie a nasledne zaparenie genitalii, nosenie tesnych nohavic ci spodneho pradla a pod.)

bublinecka

Dakujem ti velmi pekne! Dostala som z lekarne uz davno candibene krem, ale mala som pocit, ze to nepomaha, tak som ho prestala pouzivat. Ale zacnem teda opat!
Ano, mala som nechraneny styk, lebo sme sa pokusali o babo pred tym nez mi zacali tieto problemy. Dovtedy, aj ked sme mali niekedy nechraneny styk, nikdy sa mi nic taketo neobjavilo. Myslis, ze ma priatel podviedol? Povedala som mu, ze aj on sa musi liecit a nejak sa k tomu este nema. Moje problemy trvaju uz 3 tyzdne, sex sme nemali vyse mesiaca :( a ani ho nechcem mat, kym nebudem 100%ok

candida

Tie ranky jeden z prejavov tohto ochorenia aj zacervenanie. Urobili sa ti trhlinky na sliznici. Ak si to bude natierat kremom priprav sa nato ze ta to bude asi dost stipat ale vydrz. Ked sa zacnu hojit stipat prestanu. Stipe znamena ze pomaha. Tie kvasinky su aj v tych rankach a treba to vsetko vyhubit az do uplneho zhojenia.

candida

a mala si nechraneny pohl. styk?
podla mna je to plesen. Priznaky nato vyzeraju. Mas ju premnozenu v tele. Aj to svrbenie hlavy moze byt ze to mas celotelove.
kup si kanesten combi. Tabletu zaved na noc pred spanim do posvy a kremom si natieraj okolie posvy plus pysky a hradzu. Natieraj aj trikrat denne aj styrikrat. Natieraj dlhodobo nie len par dni. Musis to natierat aspon dva tri tyzdne aj ked by priznaky vymizli.
Ziaden pohlavny styk ani s ochranou lebo drazdenim sliznice budes opat na zaciatku ochorenia.
Dodrzuj hygienu intimnej oblasti a ruk pred nanesenim kremu. Po sprche si nechaj genitalie na vdzuchu dokladne vysusit lebo plesen miluje vlhko a teplo. Preto mnohe zeny ktore navstevuju kupaliska a plavarne ci sauny trpia plesnovymi ochoreniami genitalii.
Nos lahke volne nohavicky, nohavice, ziadne tangace a leginy ci obtiahnute nohavice. Vyluc zo stravy sladke jedla.
Takze sup rychlo do lekarne. Ja mam odskusany Canesten kombi.