Kokosovy olej

RNG

Odpovedam, s tym samozrejme nesuhlasim, lebo ucinky kokosoveho oleja v tele su davno preukazane, ci uz na mozog(tam sa nachadzaju povacsijne nasytene oleje) na cukrovku,na srdce a hromadu inych chorob .
Inac na to je vyborna monografia od Bruce Fife, ND pod nazvom "Coconut cures",(ja mam vydanie z roku 2005 od Picadily Books=www.picadillybooks.com
Len ako na margo uvediem neodskriepitelny fakt, ze na roznych tichomorskych ostrovoch, kde pouzivali tento cenny olej v mnozstvach a ziadne ine rastlinne oleje do prichodu "civilizacie" nepoznali ani porazky, ani infarkty ani cukrovky...
Samozrejme, dnesni lekari, skoleni proti nasytenym olejom to uz nevedia.

odpovedam

jediny preukazany ucinok kokosoveho oleja je ten, ze sa zohrievanim nespaluje, ostatne vlastnosti mu dodal len marketing. ale je pravda, ze kozmeticky je iny nez kuchynsky.

jajaa

nie je to ten istý. ja tiež používm kokosový olej len kozmeticky, nevyprážam s ním a teda budeš musieť viac investovať, inak by nemal žiaden účinok. bio extra panenský kokosový olej v DM je dobrý a naposledy som kúpila v takom zdravom obchode, ale cenovo vychádza cca ako v DM, ale tento je ešte lepší, značka rapunzel, je zo Srí Lanky