Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Borelióza?

Biela Kobra

Choď k lekárovi, netreba to podceňovať. RNG vraví dobre. Mám za sebou boreliózu. Nie nejaký fľak, ale neskutočné bolesti, neschopnosť pohnúť rukami, udržať pohár s vodou, kráčať. Pán, ktorý chodil na rehabilitáciu s tým istým predo mnou, to už nezvládol, mal 39 rokov. Prišli nám na boreliózu neskoro, ani ja som si nebola vedomá toho, že by ma uhryzol kliešť, ani len komáre na mňa nejdú. Proste to nie je sranda, tak to rieš, kým sa dá.

RNG

Trojklany, aj liecba atb je casto dost otazna, nielen diagnozovanie.
Atb vedia znicit len bakterie boreliozy, nie ine formy ako vnutrobunecnu l-formu ani cysty.

trojklanny

Áno,máš boreliozu. Na infekcnom ti vezmú krv,nasadia Atb. Presnosť testu na boreliu je zialbohu iba na 75% presná.

RNG

Existuju aj mlade klieste, nymfy, miniaturne,na ktore telo vobec nemusi mat tu typicku reakciu na kozi.
A boreliozne bakterie nasli nielen v krvi, ale aj v pote, semene a slinach

borelka

Ahoj Marek, ja som mal tiež pravdepodobne kliešťa a bolo to takto. Bol som v lese, nevšimol som si žiadne uštipnutie ani nič, žiadny fľak sa mi nespravil, večer som mal len zimnicu, triašku a boleli ma kĺby veľmi, o mesiac asi som išiel na krv a mal som už hraničné hodnoty boreliózy. Takže aj bez fľaku môžeš mať boreliózu, dneska to robia doktori trochu zle, že pokiaľ sa ty fľak nespraví, tak ty nezoberú ani krv ani nič a povedia, že keď neni fľak, tak to borelióza neni, ale to je hlúposť...

Delete 2

Skôr by si mal taký dvojitý fľak...ako je na obrázkoch, keď si zadáš do googlu. Ale pre istotu by som išiel na odbery. Lepšia prevencia u lekára ako dohady na fórach nie?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Borelióza? - Fórum - ZDRAVIE.sk