Čo sa dá spraviť, keď je úplne všetko zle?

Príspevok v téme: Čo sa dá spraviť, keď je úplne všetko zle?
Tesie

Ahoj,
už sa vám niekedy stalo, že ste mali pocit, že posledné roky je stále všetko len horšie, že ste si život úplne spackali, že všetko je zle, že nevidíte najmenšie východisko, že ste stratili všetky sny a nádeje? Čo sa dá v takej chvíli robiť? Viem, že mi asi nikto neporadí. Ale je to otázka, ktorú si v takej chvíli kladie asi každý...

pajtasom

relativita vzdy pomoze.pozriet sa na veci z nadhladu a z ineho pohladu.lebo nikkde niei je vsetko ruzove.niekde si prachy ale otecko nikdy nie doma.niekde je pohoda skromne podmienky.niekto ma dom auto vzdelanie peniaze a partmera mikdy vhodneho menajde.a potom vsetko ma dve mince aj ta nakhorsia vec ulryva nieco pozitivne vsebe.je len otazkou ci sa vies na veci pozerat zo siroka vystupiy z tvojho problemua aj ked si myslis ze imde vseyko klape to tak nie je vzdy nieco skripr.
poznam dnes uzatku lekatku co z velkej lasky sa vydavala rozviedli sa a s inym dalsim mala dbe dalsie deti pricom druhy sa matodil taxko postihnutanxel to nezniesol aj s nim sa rozviedla a teraz sama so 5mi detmi a postihnutym zije robi lekatku a sucasne upratovacku v memocnici aby prezila.myslite takto si predstavovala svoj zivot?postihnutemu bseyko treba robit.bsetko je relativne

Moireal

Tesie, no mne tiez davali vselijake rady, kazdy sice akoby inu. Jeden radil katolickeho Boha, druhy prirodu. Ja mam pocit, ze musi byt nieco medzi tym. Ale hlavne niekde vnutri to vies aj ty. Chapem tvoje rozpolozenie a vravim si, niekedy je ozaj zbytocne pytat si radu od druhych, lebo cloveka este viac pomylia, ze uz nevie co chce a co chcu oni a mozno aj vie, len sa im chce odvdacit a chce sa riadit podla ich rady. Je to holy nezmysel. Vies, niekto sa moze aj urazit ako napriklad Delete tym, ze sa snazi a ty si to akoby nevazis. Je pravda, ze ho nepoznas, nevies cim si presiel a je mozne, ze teraz mas fazu odmietana a negovania vsetkeho ale jedine co ti pomoze si ty sama, v tom ma Delete pravdu. Je vela duchovnych nauk a ucitelov, ktori by ti mohli pomoct, aspon sa na to pozriet z ineho konca. Ak si zadas do googlu duchovno, vyhodi ti vsetko mozne. Aj ja cerpam rady od toho ale v poslednej dobe zistujem, ze ozaj vsetko potrebne je vo mne. Najprv totiz clovek musi chciet odrazit sa od toho bahna. Mozno to este len pride, ze sa tak nastves a povies si dost. Je to o vedomom vybere. Len si predstav aku moc maju tvoje myslienky. Akou nestastnou si sa urobila (tym nevravím, ze vsetko je tvoja vina, su aj iste obmedzenia)a akou stastnou by si sa urobit mohla. Staci si len urcit priority a podla nich sa riadit. Vyber si jeden ciel a podla neho chod, nebud na seba prisna, nebicuj sa. Ono je to cele take zvlastne ale naozaj cim menej budes pocuvat rady druhych ludi, trebars aj moje, hoci to myslim a ludia tu myslia dobre, tym lepsie. Ja som si ista, ze to v sebe vsetko objavis. Jednoducho si vyber, ci chces riadit svoj zivot ty a byt zan plne zodpovedna, alebo to prenechas druhym ludom, ktori nemaju ani paru ako sa citis. Mozu zazivat nieco podobne ale nikto ti nevidi do srdca ani do hlavy, to len ty. Verim, ze to zvladnes :)

_meno

Ahoj Tesie

Ak chces tak napis moj kontakt je ateven@pokec.sk

Napisem to velmi jednoducho:

Predstav si ze Boh je v tebe. Jeho pocujes, jeho citis. Az potom si ty a tvoje "JA". A az potom je projekcia, nejaky vonkajsi svet (napr. aj tento na Zemi).

Vola sa to merkaba (boh ja svet).

Spociatku to vnimame naopak - svet a v nom som ja .... a to sposobuje cyklenie - stale sa opakujuci svet, stale a opakujuce ja .... zo zivota co je tok=zitie, sa stal "stav" nezitia, tzv. prezivanie, existovanie bez zivota, radosti.

Zbytocne by si hladala/robila nieco do jednej projekcie (vonkajsi svet) - toto je len prejav teba.
V praxi ti staci ked zavries oci a usi a si v sebe, vo svojom JA.
Az ked budes mat JA take ako chces (svoje sny, tuzby, hodnoty, priority, zabavy, radosti) az vtedy mozes z JA vystupit do vonkajsieho sveta.

(lahko sa to predstavuje ako ked ides spat a chces aby sa ti nieco snivalo a ked zaspis tak to zijes .......... ale ked idem spat s tym ze nemam ziadnu volu zit tak je vlastne ten moj sen zbytocny hned sa rano zobudim lebo v podstate som ten sen(zivot) ani nechcel).

Preto sa akoby vo fyzickom svete nepohnes, lebo tento svet je v skutocnosti sen :)

Ja by som to nazval stav "stratenia" - neviem kto som, odkial som, kam idem, co robit, co bude apodobne.
(tento chaos v "JA" sa prejavuje potom v chaotickom vonkajsom svete)
-sama to opisujes tak ze ziadne rady ti nepomahaju a pocula si ich uz XY a vkuse sa opakuju.

Tato skusenost, toto uvedomenie sa nenachadza na fyzickej vrstve (Zem, telo, mozog) ale nachadza sa na urovni duchovnej vrstvy (tam kde sa skutocne nachádzame). Preto napríklad ti to ja len mozem opisat, ale prezit to mozes len sama. (a verim ze v mozgu mas uz XY takýchto vedomosti, ktore zatiaľ su voci tebe nespojite, nedavaju ti zmysel, nachadza sa to zatiaľ mimo teba)

Je to krasne, zivot je nadherny, prajem ti vela radosti a stastia Tesie :)

Tesie

Delete 2: Prosím prepáč, ja to naozaj nemyslím v zlom, viem že sa mi snažíte pomôcť. Ale dôvody prečo mi to takýmto spôsobom vôbec nepomáha, som uviedla v predošlom príspevku.

Tesie

Delete 2: Prepáč, ale toto sú presne rady, ktoré počúvam dookola a nikam ma to neposúva, len sa cítim potom ešte oveľa horšie. Ja to totiž všetko čo píšeš veľmi dobre VIEM (nie som zas úplne hlúpa, aby som to nechápala). A aj som presne tak uplynulý rok konala a zmýšľala, no aj tak to nikam neviedlo. Hlavne netušíš o čo presne ide, je to všetko omnoho komplikovanejšie. Mám pocit, že ľudia, ktorí dávajú takéto rady nikdy nič také v živote nezažili a preto sa nedokážu dostatočne vcítiť. Prepáč, nemyslím to v zlom.

Tesie

Nie nemám žiadnu "nálepku", aspoň myslím. Také niečo by ma asi už úplne dorazilo :( Ale sa bojím, že keď to naozaj takto pôjde ďalej, tak by sa to teoreticky mohlo stať. Veď keď je to stále horšie a trvá to už tak dlhú dobu, tak to asi niekam smeruje a to kam to smeruje by určite nebolo veľmi dobré. Ale ja sa nechcem vzdať, nechcem aby to tak skončilo. Len momentálne nevidím žiadnu možnosť, ako sa z toho vytrhnúť.

Delete 2

Čo si sa za tie 3 roky naučila? Nič? Tak sa budeš v tom prípade trápiť aj 4,5 a 6 rok...

Ono každá situácia je na niečo dobrá a vždy z nej môže človek ťažiť. Je len otázne či pochopí, čo mu ktorá konkrétna udalosť chcela povedať.