Čo sa dá spraviť, keď je úplne všetko zle?

Príspevok v téme: Čo sa dá spraviť, keď je úplne všetko zle?
Tesie

Ahoj,
už sa vám niekedy stalo, že ste mali pocit, že posledné roky je stále všetko len horšie, že ste si život úplne spackali, že všetko je zle, že nevidíte najmenšie východisko, že ste stratili všetky sny a nádeje? Čo sa dá v takej chvíli robiť? Viem, že mi asi nikto neporadí. Ale je to otázka, ktorú si v takej chvíli kladie asi každý...

spring

Myslim ze to niekto spomenul ... Zacni odznova... Zacni od nicoho, neocakavaj vela a tes sa z malickosti ... Neries co bolo...

Tesie

Možno by mala byť otázka skôr ako sa dá nevidieť všetko negatívne. Lenže ako sa to dá po tom všetkom? Prikázať si to jednoducho nejde, aj keď by som rada.

[zruseny37]

Netuším, aké rozhodnutia ti zmenili život, takže sa k tomu už neviem inak vyjadriť. Ak dosahuješ svoje ciele, tak to určite niekam vedie, ale všetci musíme niesť následky za svoje činy.

Tesie

idylka: Tak ja mám pocit, že padám, potom sa mi vždy nejak podarí trochu postaviť, no potom vždy spadnem ešte hlbšie.

Tesie

Delete 2: Práveže ja som už aj začala skúsiť všetko robiť naopak, myslela som si, že to pomôže, no je to takto ešte oveľa hrošie.

Momentálne už nemám žiadne sny a ciele, nevidím ich, mám pocit, že sa všetko pokazilo...

Ale naozaj ďakujem za rady, cením si to! Ešte sa nad tým určite zamyslím.

No ide o to, že ja som celý život bola šťastná, potom som spravila isté rozhodnutie a odvtedy je už niekoľko rokov stále všetko horšie.

[zruseny37]

Vytýč si ciele od menších po väčšie a postupne sa ich snaž dosiahnuť. Občas človek spadne, ale dôležité je sa postaviť a ísť ďalej.

Delete 2

Nový začiatok nezačne pokiaľ neukončíš všetko predchádzajúce!

Pravdepodobne opakuješ rovnaký návod, stretávaš rovnakých ľudí a stále vidíš svet presne tak ako inokedy. A presne tak si ho videla aj pri všetkých tých nových začiatkoch...preto ti nevyšli a už im neveríš.

Zmeniť návod je tá najťažšia vec aké v živote existuje. Mne osobne sa to nepodarilo. Každý hovorí o pochopení či sile ale takto to nefunguje.

treba sa pozrieť v prvom rade na seba...ako vnímaš svet, aké sú tvoje ciele, sny, ak máš niečo v živote nevyriešené tak... To musíš najskôr objaviť a pomenovať, neskôr musíš odpustiť a a ž potom to môže odísť a môžeš začať odznova.

Tesie

Delete 2: Ďakujem, Alchymistu som čítala...
nolan: Navštevovala som a nemám najmenší pocit, že by to niekam viedlo.
idylka: Ďakujem, to je veľmi dobrá rada! No skúšala som to už toľko krát a napriek tomu je stále všetko horšie, že už aj na tie nové začiatky prestávam mať silu a veriť na ne.

Ďakujem však za rady!