Som uz z toho zufaly

Príspevok v téme: Som uz z toho zufaly
zuf

Rozhodol som sa napisat sem, uz len preto ze je tu celkom silna komunita ludi ktori ma mozno nakopnu tym spravnym smerom.

Pred 2 rokmi som sa rozisiel s priatelkou, teda ona so mnou, po 6 rokoch. Nechcem sa moc rozpisovat co pre mna znamenala lebo aj tak je to minulost ktoru nezmenim, ale ak si dokazete predstavit co je to byt s niekym 6 rokov a planovat spolocny zivot a svadbu tak potom ma dokazete pochopit v tom co zazivam posledne 2 roky. Po rozchode som mal peklo, mesiac totalne na dne, potom prazdno a hladanie sameho seba. Kedze som sa venoval iba jej tak aj vztahy s kamaratmi boli na mizernej urovni. Za ten cas som obnovil vztahy so vsetkymi ludmi na ktorych mi zalezalo, vybudoval som si okolo seba komunitu ludi, ktori ma inspiruju a tahaju pozitivnym smerom, postavil som sa z toho vsetkeho znova na nohy a zacal odznova ale mal som v sebe taky strasny zmatok ktory som upratoval este dalsi rok. Zmenilo mi to osobnost, kto ma poznal pred tym a potom tak povedal ze som sa zmenil, rodicov mam rozvedenych takze uz pred tym som nazeral na vztahy s opatrnostou a po tomto zazitku sa to este zhorsilo.
Bol som vychovavany dost prisne a to sa tiez podpisalo na to aky prisny som sam k sebe a k svojmu okoliu. Aj na vyber dalsej partnerky. Najvacsi problem pocitujem v tom ze ja som nikdy neriesil baby, ja som niekedy na strednej zbalil moju byvalu a bol s nou, vyhovovala mi, lubili sme sa a dalsie baby som nenahanal, takze skusenosti ohladom zien a toho ako to chodi pred vztahom som mal minimum a myslim ze stale nie som na tom dobre aj ked som toho uz vela pochopil.

V podstate za tie 2 roky som si vybudoval taky zivot ze mozem povedat ze som spokojny ale nie tak stastny ako by som chcel byt, mam vela kamaratov, skoro vzdy je s kym ist si zasportovat, zabavit sa, mam super pracu, slusne si zarobim vzhladom na dnesny priemer ale jedine co ma trapi ze som stale bez baby. Ja som si za tych 6 rokov tak navykol na taky partnersky zivot ze pre mna to je dost tazke teraz. Mal som chvilku ze som si povedal ze budem si iba uzivat sex, ale nie som povaha na to.

Je to na nic ked pridem vecer na byt kde som sam a nie je sa s kym ani porozpravat, ale tak inak ako s kamaratmi. Ked na mna dolahne taky smutok zo samoty tak je to zle, uz som sa to naucil odohnat, alebo si vyplnit cas tak aby to nemalo ani priestor prist no neda sa takto zit donekonecna.

Musim povedat ale ze snazil som sa najst si babu za tie 2 roky, no chyba mi taky dobry zdroj. Dost vela casu travim aj v praci a po nej sa snazim venovat hlavne sebe, osobnostne som skor introvert takze u mna zabava v kluboch a baroch nehrozi. Na druhej strane nie som ani typ co by bol domased, som normalny chalan, mam rad sport, humor ale uvolnit a otvorit sa nedokazem hned niekomu. A to si myslim ze vadi tym babam najviac, co som bol s niektorymi na rande tak malo ktoru som vytiahol na tretie rande, stvrte nebolo zo ziadnou. Nie som mlkvy, aj si srandu viem sam zo seba spravit ale mam pocit akoby som nevedel vybudovat pritazlivost. Neviem. Pri tom aj vysportovanu postavu mam, ksicht mam zevraj na chlapa pekny (to mi povedali kamaratky). Nakolko nemam taky okruh kamaratok z ktorych by sa dala vyberat potencionalna partnerka a ani partiu ktora by ma doviedla k inym babam tak som to skusal na nezname baby cez internet - isty cas pokec ked to fungovalo tak som mal par stretnuti odtial, potom badoo ktore mi fungovalo asi najviac. So mnou tie baby rady isli von a povedali mi ze posobim normalne na nich v porovnani s tym co im pise. Ale nikdy z toho nic viac nebolo. No a potom som sa skusal prihovorit na ulici len tak neznamym dievcatam ktore sa mi pacili, ale z toho tiez nic nebolo. A popravde, zacinam byt v koncoch lebo neviem kde si najst nejake dievca na zivot. Kamarati mi vravia ze nie je problem si babu najst ale udrzat. Ale mne sa nedari ani ziadnu najst. Uz som si povedal ze upustim z narokov, ze tiez nie som pan dokonaly aby som pozadoval dokonalost ale ja uz neviem kde a ako narazit na dievca co sa do mna zalubi a ozve sa aj po viac ako dvoch rande. Dokazem byt k sebe sebakriticky, viem kde su moje slabe a silne stranky, ale vela krat ked idem po ulici a vidim aky trtkovia maju frajerky a este ake pekne tak sa mi ani nechce zit. Co robim zle?

zuf

Slobodna, nepomyslel by som si vobec nic pretoze presne to kazda robi, s tym rozdielom ze ja riesim tak 2-3 a oni riesia tak 30 chlapov naraz. Nejedna kamaratka mi otvorene povedala ze za tyzden spoznaju niekolko chlapov ktorym ide o viac ako zoznamenie. Tu nejde o ziadnu zalohu, ale o to aby som vsetku svoju pozornost nesustredil na jednu zenu a nezalubil sa prilis skoro.

Radsej si precitaj poriadne co som pisal pred tym ako tu zacnes osocovat a urazat.

Slobodna

No ak o tom vedeli,ze to subezne skusas na viacere,tak sa tomu teda vobec nedivim. Ty by si si co pomyslel o zene, ktora by popri tebe mala v zalohe este 2-3 samcov a skusala, ktory bude najlepsi? Oci sa mi brckaveju,ked ta citam. Ty by si mal byt zufaly sam zo seba. Ty zeny beries ako nejaky experiment. Hladas zenu aby nejaka bola a nie konkretny zaujem o konkretnu zenu s konkretnou snahou o dalsi rozvoj vztahu. Nevies co hladas, ty proste chces zenu,aby si mal kam lacno zasunut. Asi by mali aj zeny zacat aplikovat tento tvoj "pragmaticky" postoj zbaveny akychkolvek citov a hanby.

zuf

dalsi, zamyslel som sa nad tym co si napisal a suhlasim... Chcem velmi, asi pred rokom som bol na tom podobne a vtedy som si povedal ze nebudem riesit ziadne zeny, uzival som si leto a dve sa priplietli same bez mojej iniciativy... Jedna bola dost namotana a s dalsou som nakoniec byval 3 mesiace. Takze suhlasim s tym co si povedal a skusim to tak opat. Pamatam si velmi dobre ten stav mojho psychickeho rozpolozenia a bolo vsetko lahsie pre mna. A myslim ze nemam problem sa do toho stavu znova dostat ak si poviem ze chcem.

A uvedomujem si aj to ze ak riesim viac dievcat sucasne tak potom mi to nedovoli uputat svoju pozornost na jednu a tym padom nezacnem robit zaciatocnicke chyby ze sa jej ozyvam casto, vnucujem sa viac ako ona je ochotna akceptovat, a prepalim to cele... Ale stale sa tocim okolo toho zakladneho problemu a to je mat vobec prilezitost venovat sa viacerym naraz. Doteraz sa mi podarilo mat max. 3 znamosti...je mozne ze cele to prameni presne z toho co si pomenoval uz. Takze skusim sa zamerat na iny pristup a som zvedavy na odozvu. No zaujimalo by ma ako sa dari prekonat toto ostatnym. Lebo u mna je to tak ze zacnem si nieco s jednou babou a popri tom skusam ci sa chyti aj nejaka dalsia a popri tom spoznavam tu prvu, ked sa chyti dalsia tak pokracujem s dvoma. Ale ta prva prestane reagovat a uz viem ze som nieco pokazil, tak to skusam pri druhej, hladam zaroven dalej a takto to u mna postupuje... Potom sa stane to ze nereaguje uz ziadna a to je cele zle vtedy...

alolo

Len v strucnosti, bo sa ponahlam:

- 2 roky naozaj nie su vela. Vela ludi sa trapi (trapilo) omnoho dlhsie. Preto necakaj, ze ta tu bude niekto lutovat ... aj ked mas zrejme pravdu.

- Ak mas dostatok volneho casu, venuj ten cas popri hladaniu aj na sebazdokonolavanie.

- Ak chces dievca, ktore sa do teba zalubi uz po prvom rande, mal by si podla mna splnat dva dolezite body: Mal by si byt pre to dievca atraktivnym potencialnym partnerom (to vyvola u nej tuzbu) a zahltit ju pozitivnymi prekvapeniami (to z tuzby vytvori lasku). A prekvapit dievca je podla mna to najvacsie umenie. Avsak niektorim sa to podari tak, ze ani nevedia ako ... a hovori sa tomu stastie.

Informacie z posledneho odstavca samozrejme ber s rezervou, lebo sa to dost tazko overuje.

dalsi

zuf - vies aky mas problem ?

ZUFALO CHCES....

Chces tak velmi, ze to z teba citit na 100 honov. A to zeny nemaju rady.

Druha vec je, ze ziadna nebude ako tvoja byvalka. Kazdy clovek je iny. Mal by si prehodnotit, ktore vlastnosti su dolezite, zasadne a ktore postradatelne. A zredukovat ich ozaj na malicky zaklad.

V prevaznej vacsine aj tak po rokoch, ta nastvu aj malickosti, ktore si netusil. Naviac nikdy zaciatok a priebeh vztahu nebyva rovnaky. Kazdy clovek sa meni casom.

Nehladaj vztah. Hladaj priatelstva. A z nejakeho sa uz k vztahu dopracujes.

Ta zufalost, ktoru citit z prispevkov, je az odstrasujuca. Zbav sa jej. Nechovaj sa tak, ze ides snad do vztahu, ale - ze sa dobre bavis, sadnete si a postupne sa vsetko ukaze.

Neber to stylom, jedna za druhou, ale paralelne. Ak budes mat vela kamaratiek, spoznas viac ludi. Nic s nimi nebudes mat, ale postupne si najdes cestu a uvidis, co ma vyznam a co nema. Nakoniec sa dostanes do vztahu, ani nebudes vediet ako. Len netlac na pilu...

zuf

Toto je presne co som pocut nechcel...realita. Pytam sa sam seba preco niekto k tomu stastiu pride tak lahko a pre niekoho to je take nedosiahnutelne?

Ale co je to byt vnutorne pripraveny a otvoreny pre lasku? Co pre to spravit? Ako zistim ze som pripraveny?

Ja som za tie 2 roky sa skusal dat s par babami do kopy, a to boli tie pripady ze som prehliadal veci ktore mi prekazali. Nahovaral som si ze to bude dobre, nebolo, dlhodobo som to nezvladol a prerusil kontakt. Neporovnaval som, jednoducho to casom vo mne vybublalo a sprotivili sa mi.

Lenze ja nie som ten typ, co dokaze sediet a cakat na stastie. O vsetko co som v zivote dokazal som sa musel postarat a vsetko som si musel vybojovat, zariadit, vybavit. Nic mi nespadlo z neba same. A nemozem cakat necinne a dufat ze niekde na mna caka princezna. Co ak nie? Co ak mi to nie je sudene? Co ak ma preklial niekto za to ze som mu nieco zle spravil? To sa mam takto trapit cely zivot? Vela chlapov poznam co pridu do veku okolo 30tky a zeny ich nechcu lebo im vrta v hlave nieco preco su sami. Nechcem takto skoncit. Mam cas a priestor na to aby som si nasiel seberovnu a dobru babu. Ale cim viac skusam tym je to horsie.

A aby som bol uprimny, hladam dva v jednom. Lenze otazka je ze co je pekny obal? Mam hladat babu ktora ma sexualne nepritahuje, nic so mnou nerobi a potom ju podvadzat s niekym kto sa mi pripletie za zivot do cesty? Nie, nechcem podvadzat. Nechcem ani modelku, chcem seberovnu babu, chcem aby ona pritahovala mna a ja ju. Myslim ze robim dost preto aby som bol pre opacne pohlavie atraktivny, takze nie som ochotny robit vyrazne kompromisy.

Dva roky bez frajerky nie su vela? No ako sa to vezme, ak vedies pocas tych 2 rokov plnohodnotny sexualny zivot tak potom to nie je vela. Zvysok dokaze nahradit partia, kamarati, zaluby. Ak mas sexualny zivot tak mizerny ako ja, tak potom je aj mesiac dlho. Nechcem vyzniet ako typicky neukojeny chlap, ktoremu o nic ine nejde. Od vztahu ocakavam viac ako fyzicky kontakt. Ale nebudem sa tu tvarit ze to k zivotu nepotrebujem.
Ja neviem, vsetci mi vravite ze nie som pripraveny na vztah. Ako ste to zistili? lebo ja som praveze teraz mal zo seba pocit ze som pripraveny, ze dlho ma trapil ten rozchod ale potom som dostal taky vnutorny pocit, taky iny ako dovtedy ze je nieco ine. Pred tym to bolo iba horsie. Niekto jeden vztah ukonci a ide do dalsieho, ja som spravil za tym dost hrubu casovu ciaru a ked pocujem ze nie som pripraveny tak som este viac z toho znechuteny.