Nízke sebavedomie + vadné držanie tela

Príspevok v téme: Nízke sebavedomie + vadné držanie tela

Ahojte, mám problém ktorý ma dlho trápi. Ten problém je, že mám hroznú chôdzu a postavu ako takú...každý mi to hovorí, že chodím ako nejaký doktor a pod. Nemôžem sa na seba pozrieť do zrkadla. Uberá mi to aj na psychike. Mám strašne nízke sebavedomie. Nedokážem byť uvoľnený - taký prirodzený v spoločnosti. Známi mi hovoria, že doma som úplne v pohode a keď idem von, tak vyzerám ako kôpka nešťastia. Absolvoval som aj psycholog. vyš kde mi dg. neurotická porucha u adolescentnej osoby s prejavmi úzkosti, emočnej lability a adaptačnými ťažkosťami. Som melancholik a to tiež nie je dobré - niekedy som smutný a ani neviem prečo. Viem, že sú ľudia, ktorý tiež nemajú dobrú chôdzu, dokonca aj doktori, ale na mne to je 10x viac vidieť lebo mám ektomorfný somatotyp - 68kg, 186cm, 21 rokov. Strašne sa za seba hanbím. Tá moja chôdza je proste hrozná - výstredná, a ja práve nechcem byť vôbec výstredný. Som človek skromný, nie pyšný - ale skôr to vyzerá, že som pyšný podľa tej chôdze. Chodil som aj na ortopédiu, rehabilitácie - nepomohlo. Cvičím, ale mám pocit že zbytočne. Ďakujem každému za pomoc