Hanbím sa za priatelku

Príspevok v téme: Hanbím sa za priatelku
Jano8988

ahojte,

chcem sa spytat, ci ste mali uz niekedy taky problem. Som riaditelom medzinarodnej spolocnosti, chodim na kadejake ceremonie, vecierky, slavnosti.. a problem je v tom, ze vacsinou tam kazdy chodi s partnermi.. lenze okruh mojich obchodnych partnerov ma za manzelky/priatelky baby na urovni, pekne ako obzazky, ktore sa o seba staraju.. vacsinou maju aj vysoke skoly.. moja priatelka je len stredoskolsky vzdelana, normalna baba s vacsim zadkom, necvici, ziadna manikura - pedikura, kozmetika.. raz za rok sa da ostrihat v kadernictve.. moc sa nemaluje.. ma taky vztah vyznam?? je mi s nou vynikajuco, rozumieme si, starame sa o seba navzajom, sex super.. ale proste ako nahle ju vytiahnem niekam von, len trpnem nech tam niekoho znameho nestretneme.. a o spominaných vecierkoch uz ani nehovorim.. uz som par krat bol s inymi kamaratkami miesto nej. nepacilo sa jej to, ale nic nehovorila, lebo vedela ze na urovni tej kamaratky sa nevie ani spravat ani vyzerat.. a viem, ze sa na tych podujatiach ani neciti moc dobre, kedze tam po nej vsetci pozeraju.. prosiim radu, rozist sa?? dakujem :)

hshn

Anonymouss, ono to bude zrejme tym, ze sa v obidvoch temach nevyjadrovali tie iste osoby, vies? kazdy ma iny nazor. Nabuduce radsej prezentuj len svoj nazor a nevyjadruj sa k tomu co napisali ludia pred tebou.

sansara

Pekne a rozumne si to napisal anonymouss..asi tak ako pises by mal autor prispevku postupovat dalej. Inak tvoj styl pisania sa mi na niekoho podoba..z jedneho zenskeho fora..

Anonymouss

Paci sa mi, ako tu viacere damy "vyplakavaju", ze je to chladne, necitlive, sebecke, ze to nie je laska a neviemco...

Ale ked tu nedavno bola tema, kde sa zena stazovala, ze s priatelom to sice klape, ale nema byt, auto ani uspory (teda nie take, o ktorych by zadavatelka temy vedela), tak 90 % zien tam radilo nechat ho tak, ved co s takym babrakom. Vtedy neslo o lasku a nebolo to povrchne?

Alebo si to predstavte z opacnej strany, ze by vas chlap nosil na rukach, klapalo to, ale po verejnosti by chodil vo vytahanom tielku so zltymi skrvnami od potu, s chumacmi pod pazuchami, v trenkach a ponozkach v sandaloch. Kolke by trpli nech s nim nestretnu nikoho z prace a ako prve by ho skryvali pred akoukolvek kamaratkou. Ak by sa na neho v prvom rade vobec pozreli a dali mu "sancu"...

----

Spat k teme - Jano9899 - skusal si ju "vylepsit"? :) Nemyslim nasilim obratom nutit od sporaka rovno do vecernej toalety, ale proste ju zobrat do obchodu, kde vies, ze je dobra obsluha, ktora sa nechce za kazdu cenu zbavit prveho tovaru, ktory pride pod ruku, ale bud to mysli uprimne alebo aspon rozmysla do buducnosti a vie, ze spokojny zakaznik sa vrati - cize neoblecie ti ju do nejakeho predrazeneho vreca, ale chvilu s nou stravi, povytahuje a podonasa do kabinky oblecenie z kazdeho kuta predajne, poradi co ako ma a nema sediet, co sa hodi a nehodi, zavtipkuje, pokeca? Zobrat ju niekam, kde ju decentne (ziadna "totalna zmena osobnosti") nalicia a upravia? A nechat ju tak ist medzi ludi?

Toto hovorim ako clovek, ktory este par rokov dozadu fungoval stylom "bezny informatik" - univerzalne tenisky, jedny nohavice, tri oversized tricka v skrini, obliect, oprat, obliect, oprat. Akekolvek nakupy viacerych kusov rovnakej casti oblecenia len pre roznu farbu alebo strih som povazoval za povrchne.
A ani neviem ako, postupne som si vyskusal nosenie kosiel s kratkym rukavom, kosiel s dlhym rukavom, kozenych tenisiek, "formalneho" svetra, klasickych nohavic, atd., vzdy upgrade o maly kusok a teraz som nesvoj, ked idem von v niecom inom ako je aspon blazer, chinos a navoskovane topanky.

Nemozem hovorit za zeny, ale u chlapov je problem pri pokuse o "lepsie vystupovanie" v tom, ze:

a) Nosia veci o dve cisla vacsie. Trebars oblek - rukavy az po kolena, nohavice na clenkoch trikrat poskladane. Pritom blazer zo sekaca s padnucimi ramenami a pasom, skratene rukavy aby bolo vidno 1,5 cm kosele a skratene nohavice z retazca spravia aj z chlapa s nadvahou a nizkou vyskou rozumne vyzerajuci kus a vzdy to bude vyzerat stokrat lepsie nez tisiceurove obleky nespravnych velkosti alebo rozne nasobne drahsie Guess-Gstar-Hilfiger-Kebabdoruky mikiny a nohavice s rozkrokom medzi kolenami.

b) Akonahle sa raz objavia lepsie obleceni v praci/medzi kamaratmi, stanu sa tercom vtipkov a posmeskov.

Ale naopak, prvy kompliment na ulici od uplne cudzej zeny a zmena spravania okolia (zien, predavacov, nahodnych cudzich ludi v obchode) su takym ego-boostom, ze chlap zrazu nechape, ako mohol kedysi fungovat v okopanych teniskach, obleceni o dve cisla vacsom a navsteve holica raz za rok.

Mozno u zien funguje podobny efekt.

Ano, vzhlad je povrchna vec, ale poskytuje prvy dojem. A ako tu niektori spominaju zeny, ktore sa vedia len nahodit a stat na mieste, ale vo vnutri je prazdne nic, tak presne taky isty pripad je z opacnej strany - clovek moze byt vo vnutri super osobnost, ale ked sa navonok prezentuje ako bezdomovec, tak sa nikto k tej super osobnosti nedostane a spolocnost ho exkomunikuje uz pri prvom pohlade.

Takze, ak ti tvoja slecna za to stoji, a podla toho, co pises, ze si rozumiete, sex je super, podporujete sa, atd., ti za to stoji, tak jej skus malymi krocikmi ukazat, ze pekne obliekanie, uprava, vystupovanie nie je povrchna vec a mozno sa po par komplimentoch okolia, zavistlivych reakciach inych zien, atd. chyti a casom sa z nej stane najlepsie vystupujuca zena v okoli :)

Zemjak

Mal by si sa s nou o tom porozpravat. Nikto by ta predsa nemal odsudzovat za to, ze chces mat aspon trochu upravenu priatelku. Ona by sa tiez mohla niekedy namalovat ked idete na nejaky vecierok.

zuzi74

Jano, tvoj problem chapem aj nechapem. Chapem v tom, ze chces mat aspon trochu upravenu zenu po svojom boku ak ides s nou do spolocnosti, na tom nevidim naozaj nic zle a urcite by to vyriesil nejaky ten salon krasy. Pomozu s licenim, ucesom, vyberom siat a saty nemusia byt ani za 3 tisic. Ono nie kazda zena ma aspon trochu talent sa nalicit a obliect, ale pokial to od nej ziadas len na tie spolocenske akcie, tak to sa da vyriesit, samozrejme ak bude ona sama s tym suhlasit. Co sa tyka chovania v spolocnosti, na to urcite vysoku skolu nikto nepotrebuje, neviem co si presne myslel pod tym, ze sa nevie spravat, ale pokial bude pekne upravena, tak sa bude urcite aj sebavedomejsie citit a bez vacsieho strachu komunikovat.
Nechapem ta vsak v tom, preco si si s nou vlastne zacal, ked sa za nu hanbis. Predpokladam, ze si este v zaciatkoch vasho vztahu nebol na takej funkcii a nevymetal vecierky, alebo ti to len jednoducho v zaciatkoch vztahu tak nevadilo ako teraz.
Kazdopadne ked to zhrniem, skus jej navrhnut ten salon a nerozchadzaj sa hned s dievcatom, s ktorym si vyborne rozumies, ktore je len prosto normalne a nepotrpi si na nejake vecierky a obrazkove damy, lebo nie kazda si na to potrpime a nie kazda sme spolocensky typ.

Maoam

P.S. tvoj problem je o.i. stat si sam za sebou, t. j. aj za svojimi rozhodnutiami, ktore sa tykaju privatneho zivota, budes mat v sebe este nevyriesene konflikty, tvoj problem s priatelkou odraza tvoje vnutorne nevyriesene veci ohladne teba samotneho (teda je toho sucastou)

ak by to tak nebolo, tak by si mal jasno a bud sa rozisiel a hladal si inu alebo ju plne akceptoval a nehanbil sa za nu v 'tvojom' svete

Maoam

Tvoja priatelka je zrejme velmi dobry clovek, stojaci pevne na zemi a pravdepodobne zaujimava a silna osobnost, kedze skrz vsetko nejde sama proti sebe, hoci velmi dobre vie o tvojich preferenciach, ocakavaniach a tlaku okolia a spolocnosti, v ktorej sa pohybujes.
Myslim, ze by bolo fajn byt voci sebe samemu a aj voci nej fer, ujasni si, co skutocne chces, urob si list priorit a bud fer voci nej. Ked zistis, co vlastne chces a si chlap, netrap ju dalej tym, ze budes vymetat akcie s inymi, len preto, ze opticky lepsie pasuju a 'vedia sa spravat' - co to u teba znamena? Vies, vediet sa skutocne spravat vie menej ludi, ako sa na prvy pohlad zda, staci pozorovat rozne a hlavne vyhranene situacie, zatazove situacie. Mozno je tvoja priatelka v tychto veciach daleko popredu, hoci ma 'iba' SS-vzdelanie...
Su aj damy, ktore maju oboje, ludsku kvalitu aj super optiku, otazne je, ci sa pohybuju v tvojom odvetvi - ak ano, iste taku najdes. Priatelke zbytocne neublizuj, prejdi si vsetko v hlave a potom sa s nou otvorene porozpravaj.
Ak by ste sa aj rozisli, aj pre nu na svete jestvuje iste viac vhodnych muzov, ktori sa pohybuju inde a ktorym by jej prirodzenost absolutne vyhovovala.

soffa

ze ti nie je hanba.pekne masko by si chcel.na varenie a sex a sluzby navyse ti je dobra aj ona!vies vyskoko pozeras,ale neviem ci tie tvoje "barbiny" by pri tebe stali keby si padol na uplne dno.ved vies neni love neni laska.Ujasni si co je vo vztahu dolezite ci vizas alebo charakter!vies ako sa hovori z peknej misky sa nenajes.Ak ti to vadi,daj ju zober na manikuru pedikuru,kup jej pekne saty.Len neviem ci by ta potom ona nevymenila,..Urcite ani ty nie si dokonaly!

Mayaa

Máš sám so sebou problém ,alebo ako sa hovorí partnerka je tvojim zrkadlom a tu platí príslovie "Podľa seba súdim teba"Ktrute ale pravdivé ......

_meno

Ahoj Jano8988

"nepacilo sa jej to, ale nic nehovorila, lebo vedela ze na urovni tej kamaratky sa nevie ani spravat ani vyzerat.. a viem, ze sa na tych podujatiach ani neciti moc dobre, kedze tam po nej vsetci pozeraju.."

Je mi velmi luto ako tvoja priatelka pri tebe trpi.
Je to tvoja voľba odhodiť priateľku kvôli inym ľuďom.
Na svoje zivoty spomíname az vtedy ked ich vymenime za nieco ine a az potom by sme ich chceli naspat :)

Je mi veľmi ľuto tvojich životných hodnot, je to tvoj život, a prajem ti veľa štastia a radosti Jano8988 a držim palce nech Vam to dobre dopadne :)