Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Lakomy priatel?

Príspevok v téme: Lakomy priatel?
smutnadeva

Ahojte. Potrebujem resp. chcem pocut vas nazor. Mam priatela uz 4 roky. Ja chodim este na vysoku skolu, priatel pracuje je odo mna podstatne starsi. Asi pred 2 rokmi sa odstahoval od rodicov do svojho bytu, ktory mal kupeny uz pred tym ako sme sa spoznali. Najskor som sem - tam u neho iba prespavala cez vikend. Neskor to bolo castejsie a castejsie az sme spolu zacali byvat, cca nejaky rok. Najom plati priatel, kedze ja nemam velky prijem, mam narocnu VS (medicinu) popri ktorej nie je mozne sa nikde zamestnat ani brigadovat, nakolko je to velmi tazka skola. Raz za tyzden urobi velky nakup domov. Ja sa snazim z toho mala co mam takisto nieco pokupovat. Potraviny, pracie prostriedky, aj nejake vybavenie do domacnosti. Veci na seba si financujem sama, telefon, oblecenie, skolu, internat, jedlo (pomaha mi mama) a on mne osobne pre mna nekupuje nic. No minule ked sme sa trochu hadali mal poznamku typu, ze aj tak je ,, NORMALNE ,, ze tu vsetko kupuje on. Ja od neho nevyzadujem nic, je pravda ze plati najom a urobi sem tam vacsi nakup potravin. Ja pocitam s tym, ze ked zacnem pracovat sa budeme spolocne podielat na vsetkom. Resp. nieco za to, ze platil najom sam nejaky cas vacsie kupim do domacnosti alebo nam nieco zafinancujem. Neviem, ci je lakomy, alebo co, proste ma ta jeho poznamka zarazila. Rozmyslam, ze sa od neho odstahujem. Ked to berie tak, ze on teraz nieco plati. Navyse jeho prestava je, ze hned po skole pojdem na matersku. Tak netusim co a ako si predstavuje do buducnosti. Zase ja nebudem mat prijem a on bude platit? A potom mi to bude vyhadzovat na oci? Neviem ci ma tento vztah buducnost. Dakujem za vas nazor.

tralala765

ahooooooooj
tak v prvom rade by som chcela podotknúť ze sme na vlas v rovnakej situácii ;) tiez študujem medinu mam priateľa ktorý ma byt a platí si náklady sám a ja sa snažím tiez co to pokupit a pracujem len cez prázdniny-vieme preco ;)
rozdiel je akurát v tom ze ja som sa prave kvôli tomu co píšeš nechcela k nemu nasťahovať- nemam stabilný príjem a dlho ho mat este nebudem aj ked priateľ velmi chce a tvrdí ze náklady za byt su vzdy stanovené na par, nie na jedného cloveka cize by sa mu náklady zvyšovať nemali iba tak na strave
viem v akej si situácii mame to dost zle v tomto a vôbec udrzat si vzťah je zázrak kolkym mojim spolužiakom stroskotali vzťahy behom par mesiacov po nástupe do skoly....
inak tiez chcem babo hned po skole, inak sa to neda kto nevie nepochopí, na Slovensku nie je ľahké sa uplatnit pre medicku po skole vsetci vás odbavia s tym ze urcite pôjdete na materskú takze dovidenia a pokial by si robila atestaciu 5rokov co by sa ti urcite na SK nepodarilo spravit hned po skole lebo ta k nej tak ľahko nebudu chciet pustiť by si mala zrazu pomaly po 30 a vieš co to znamená ist rodiť prve dieta v takomto veku nehovoriac o tom ze čerstvo po rozbehnutej ,,kariere,, ist na materskú je zabijak cize detičky čím skor po skole aby si neprepasla šancu, poznám take lekárky bohužiaľ...

i am back

iny

ty budes lakomec tiez.

pre neprajnikov napisem jednu vetu,

chodte za uctovnikov, lebo co pisete, je "uctovny odrb" ako sa hovori.

dovod? pokial sa dvaja snazia tahat zivot za jeden povraz, nie je BEZPREDMETNE kto plati?

podla mna je. a je neexistujuce, aby dvaja zili po boku a mali oddelene financie. akoze ona si na materskej bude brat od neho pozicku ?

osobne to mame u nas doma takto:

ja pracujem len tak, kedy sa mi zachce. zena pracuje stale, TPP. plat priemer.
byt mam svoj, platim ho 100% ja. zradlo platime chaoticky, niekedy si zabudnem penazenku, niekedy ona TRVA na tom aby platila (zenske kozmetiky, fuuuf, to su NAKLADY clovece!), a tak..

ale ani vo sne by mi nenapadlo, aby som jej vycital, ze tu byva zadarmo.. ruky nohy by som jej bozkaval, keby so mnou vydrzala byvat.. uz nieklkokrat som to matematicky dokazoval, ze vztah nie je biznis, nemozem od nej chciet najomne, tak isto ako ona odo mna nemoze chciet prachy za sex. keby od nej chcem najomne, musim logicky platit dane a podobne. hrajme ferovo, priatelia (lakomci). a nepustajme sa len do slabsich.

voda? 10-20eur navyse, smeti, 5eur navyse u spravcu. teplo ziadne navyse, pokial nepotrebuje 29C v zime a fyzika nam hovori, ze zenske telo vyzaruje cca 500W energie, takze este my by sme ako majitelia bytov jej mali platit za kurenie. (to nie su prdy, ale vyzarovanie energie z tela tepleho 36.5C do okolia).

jedlo? pana beka.. dobre ze si nenauctujete aj cestovne, za nakup..

vztah nei je biznis, vztah je vztah.

ozaj a viem co znamena zenske potreby a ich rozmar.. tu saty za 50, tam lodicky za 50, tam doplnok za 50, a kabelka od talianskeho dizajnera, fiha, to je uz len ceresnicka na torte..

tam ekonomicky nezmysel, tam pokuta za parkovanie, dovolenky.. zeny neriesa pomer cena vykon, beru len obal

ale mam ju rad... velmi rad.. tak kaslem na prachy :D neskor ju snad skrotim...

tymto nechcem vyprokokovat hadku, ani zakaldatelku navadzat na nejake konkretne rozhodnutia, len sa vysmievam ludom, lakomcom, co tu pisu, ze naklady na byt su vysoke

su vysoke?

mam tip

predaj byt..

kafe

no yo, tak som sa netrafila :) strašne milujem, keď mi tu niekto začne dávať prívlastky ako nedotklivá, zlá a iné:) to je taká sranda potom. Tiež si prosím ťa všimni "zvláštnu logiku" smutnej devy, že príspevky, ktoré stali na jej strane boli chápavé, povzbudzujúce a tie ktoré vidia situáciu trošku inak sú zrazu zlé a neprajné. Sranda, nie? Škoda, že sa dievča nezamyslí aj nad sebou. Ja som sa sekla, to sa stáva. Tak sory.
Ja som na nete, pretože ma to baví. Čo robím pre priateľa, pre deti, pre hocikoho, robím preto, že chcem alebo preto, že ma to baví. A vždy najprv veľa veľa dávam a samozrejme, že si všímam či aj dostávam späť. Každý jeden vzťah je o dávaní a prijímaní. Ak nedostávam to čo chcem, alebo mi niečo chýba, ujasním si najprv, v sebe, čo a prečo chcem. Či si niečo falošné nenahováram (zle si vysvetľujem priateľove slová), či to nie su nejaké MOJE komplexi, frustrácie, večná nespokojnosť s niečim (vo mne), ktorú potrebujem vyriešiť ale ja, nie niekto druhý. A ak to neni ten prípad, vypýtam si jasne a stručne, čo mi chýba. Občas aj nedostanem niečo čo veľmi veľmi potrebujem, ale zas dostávam iné, preto aj veci/prejavy lásky/malé radosti dokážem oželieť lebo mám partnera/deti/ľudí všeobecne rada. A mám ich rada/ľúbim ich len tak, zo srandy, lebo ich chcem mať rada, nepotrebujem aby boli ku mne pekní, milí, láskaví. To je bonus, ktorý dostávam spontánne. Žiadať od niekoho pozornosť, drobné prejavy lásky tak ako si to ja predstavujem, pokiaľ mu to neni prirodzené, je ako tlačiť guľu hore kopcom a diviť sa, prečo stále padá dole. A ja mám pocit, že kočka chce niečo iné od priateľa. Čo, to neviem. Nech si odpovie sama: čo mi vadí? Čo vlastne od priateľa chcem? Prečo? Nie sú to moje komplexy, čo potrebujem riešiť? Každopádne, keby k nej priateľ nebol pozorný, asi by s ním nebola 4 roky. Si myslím.

creature

Z tohto aby sa jeden vysomaril. Preco si to proste nevydiskutujes s nim ? Ale nie formou hadky. Poznas asertivitu ? Ked sa budete hadat tak budete slovne zapasit a vtedy bude chciet mat kazdy z vas pravdu.

Surit

Ahoj smutnadeva
Hlavne nebud smutna:)
Necitala som nazory k tejto teme tak pisem nezavisle...
Ak mas pocit ze ti to vyhodil na oci, skus sa s nim otvorene porozpravat, povedz mu tvoju momentalnu situaciu (zrejme ju on pozna ale pre istotu to zhrn:)) s tym ze tvoje financne moznosti su take a take a ze pokial nezCnes zarabat mu jednoducho viac prispievat nebudes moct, bud s tym bude suhlasit alebo navrhni odstahovanie sa...a vysvetli mu aj situaciu s babom hned po ukonceni skoly....chlapi maju super plany ale dakedy zabudaju domysliet detaily ktore su dost dolezite...takze normalne mu povedz ze dieta ano ale s tym ze financovat budes vsetko ty (chlap) kedze ...
A uvidis co povie, daj mu pripadne cas na rozmyslenie, mozno to nemyslel v zlom ale treba si to vyjasnit ...
To ze ti obcas nekupi nejaku pozornost je smutne ale mozno nebol k tomu vedeny a mozno mu to anilen nenapadne...kludne mu povedz aj toto... Ste obaja dospeli ludia a musite komunikovat, samozrejme dostat chlapa do stadia aby chcel hovorit o dacom neprijemnom je umenie ale poznas ho dlho tak urcite vies ako na to :)
Ak ma on pocit ze vsetko financuje a vadi mu to to je iny pripad vtedy by som asi dala ruky prec a to cim najskor lebo budes cely zivot musiet trpiet narazky a nielen to...

smutnadeva

fuuu, tak som necakala, ze tu budete reagovat az takto... ale ludia su rozni, zli, neprajni a nechapavi :( dakujem vam, ktori ste ma pochopili, poradili, povzbudili zo srdiecka.. a ti, ktori si myslite, ze si tu sama pisem komentare pod inymi menami a, ze som nejaka vyuzivacna zena, tiez dakujem, ze vyjadrili svoj nazor aj ked mozno negativny voci mne

uhm

Kafe alias slecna/pani nedotkliva.
Autorka prispevku o tom sirotskom po otcovi pisala vcera o 13:09h. Vekom by mi mohla byt pomaly dcera. Ak sa jej tu este niekto zastane pripadne bude mat iny nazor nez ty - tiez to bude ONA pod inym nickom?? Zvlastna logika. Tolko viem aj ja, ze vztah je hlavne o citoch tolerancii atd kde patri okrem ineho aj cas energia, ktore clovek investuje do svojej lasky. Ako som uz napisala, okrem ineho. Ja autorke radim dokoncit si skolu, urobit si atestaciu prax..lebo jej priatel by mal rad s nou hned po skole dietatko. Treba si urcit priority pripadne zladit, zvladnut s pomocou toho druheho vsetko..
Pozri kafe. Ak niekto miluje - tak investuje do toho vztahu a cloveka vsetko. Seba celeho, svoje city cas emocie energiu ale okrem ineho aj prostriedky. Nikde som nepisala a netocila len o materialnom. Ale zaroven si myslim, ze do vztahu AJ vzajomne obdaruvanie sa patri. Clovek nie je zivy iba z jedla pitia vzduchu a ze ma kde hlavu sklonit. Preco si ty na nete? Vsak to nie je nevyhnutne pre zivot. Obzvlast tato stranka. Clovek potrebuje aj nejake radosti si dopriat. Co ho potesi, urobi mu radost. Bud sam sebe alebo mu potesenie sposobuje aj ten druhy z lasky. Moze i nemusi. Ja som princip obdaruvania sa nevymyslela. Preco sa ludia zvyknu na Vianoce narodeniny meniny a rozne ine blbosti (mikulas valentin) obdaruvat? To tu bolo je a bude. Ak ty nic nedostavas alebo sama nedavas, ok. Je to tvoja osobna vec. Ale neobuvaj sa do niekoho, kto nezije podla tvojho manualu. Zivot je aj o malych radostiach. Ci je to uz prechadzka vo dvojici, ci spolocna vecera, darovat niekomu usmev ci kvet, sedenie pri ohnisku alebo navsteva kina kupaliska atd. A kedy to ma byt ak nie vo vztahu? Vo faze zalubenosti? Lebo po 20r manzelstve sa tohto skor nedocka nez docka

kafe

smutnadeva alias uhm - v uvodnom príspevku nepíšeš nič o sirotskom.
A preto sú tvoji priatelia asi aj BÝVALÍ priatelia a kupovanie darčekov, drobností, kina a welness proste na udržanie vzťahu nestačí. Je to niečo čo môže ale NEMUSÍ druhá strana robiť dobrovoľne. Ak to vo vzťahu je, je to malé bezvýznamné plus. Ak nie, je tam určite niečo iné, hodnotnejšie, čo ten vzťah drží, napĺňa a robí ho krásnym.
Ja som nikde nepísala, že mu máš niečo platiť, to naopak píšeš ty, že chceš konečne mať príjem a podieľať sa na domácnosti fifty fifty, aby si sa necítila závislá od nehe ("pocitam s tym, ze ked zacnem pracovat sa budeme spolocne podielat na vsetkom").
A neviem čo si pod pojmom milovať niekoho predstavuješ ty, ale láska sa neprejavuje investovaním peňazí do niekoho, ale investovaním času a energie. Peniaze k tomu netreba vôbec. Síce nie si vychcaná, ale máš hlúpe nároky. A samozrejme, že to nie sú nároky na seba samu ale na druhého.
Odsťahuj sa. On chce rodinu, ty máš ešte veľa práce pred sebou.. zbytočne spolu márnite čas. Riešenie je jednoduché, nie? Len keby ti ten zlý zlý červík nenašepkával, že do kelu, veď priateľ až taký zlý nie je. Potrebovala si počuť, že je lakomý chrapúň? Nuž, podľa mňa neni. Je to normálny chlap, čo so sebou nenechá kývať.

Maoam

mne tiez, nech uz ma akekolvek dovody, kazdy, kto vie, ze partner studuje medicinu, vie aj to, ze po 6-tich rokoch nie je koniec, ale musi sa ist dalej, je potrebna aspon jedna atestacia, prax a potom sa mozno hladiet dalej, poznam sice lekarku, ktorej sa narodilo dieta pocas VS-studia, ktore si nechala, ale bolo to velmi-velmi tazke a to mala super podporu zo strany uz zarabajuceho partnera, neviem, byt v tomto pripade, hladim na skolu v prvom rade

ak ju ten muz skutocne lubi, tak ho dalsie studium a potrebna prax neodradia

ak ma problem, jeho problem

je to tvoj zivot, smutna deva, nepokaz si ho, uz ked si sa dala na tuto VS, vsetko dobre

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.