Lakomy priatel?

Príspevok v téme: Lakomy priatel?
smutnadeva

Ahojte. Potrebujem resp. chcem pocut vas nazor. Mam priatela uz 4 roky. Ja chodim este na vysoku skolu, priatel pracuje je odo mna podstatne starsi. Asi pred 2 rokmi sa odstahoval od rodicov do svojho bytu, ktory mal kupeny uz pred tym ako sme sa spoznali. Najskor som sem - tam u neho iba prespavala cez vikend. Neskor to bolo castejsie a castejsie az sme spolu zacali byvat, cca nejaky rok. Najom plati priatel, kedze ja nemam velky prijem, mam narocnu VS (medicinu) popri ktorej nie je mozne sa nikde zamestnat ani brigadovat, nakolko je to velmi tazka skola. Raz za tyzden urobi velky nakup domov. Ja sa snazim z toho mala co mam takisto nieco pokupovat. Potraviny, pracie prostriedky, aj nejake vybavenie do domacnosti. Veci na seba si financujem sama, telefon, oblecenie, skolu, internat, jedlo (pomaha mi mama) a on mne osobne pre mna nekupuje nic. No minule ked sme sa trochu hadali mal poznamku typu, ze aj tak je ,, NORMALNE ,, ze tu vsetko kupuje on. Ja od neho nevyzadujem nic, je pravda ze plati najom a urobi sem tam vacsi nakup potravin. Ja pocitam s tym, ze ked zacnem pracovat sa budeme spolocne podielat na vsetkom. Resp. nieco za to, ze platil najom sam nejaky cas vacsie kupim do domacnosti alebo nam nieco zafinancujem. Neviem, ci je lakomy, alebo co, proste ma ta jeho poznamka zarazila. Rozmyslam, ze sa od neho odstahujem. Ked to berie tak, ze on teraz nieco plati. Navyse jeho prestava je, ze hned po skole pojdem na matersku. Tak netusim co a ako si predstavuje do buducnosti. Zase ja nebudem mat prijem a on bude platit? A potom mi to bude vyhadzovat na oci? Neviem ci ma tento vztah buducnost. Dakujem za vas nazor.

[zruseny37]

Prečo si platíš internát, keď bývaš u neho? Tými peniazmi by si mu mohla prispievať na nájom aspoň niečo. Nenapísala si, v akom kontexte to použil, a to je veľmi dôležité. Ak chcete mať prehľad vo vašich výdavkoch, tak si založte tabuľku v Exceli, kde si to budete zapisovať. Inak z medicíny ísť rovno na materskú? Mali by ste sa o tom všetkom porozprávať, ak plánujete spoločnú budúcnosť. Neštudovala som síce za lekárku, ale predpokladám, že po 6 rokoch školy budeš chcieť pokračovať a dokončiť si špecializáciu, čo ti zaberie ešte zopár rokov, a s materskou si to odložíš a skomplikuješ. Lekárstvo nie je pre tie, čo chcú stihnúť dieťa ešte pred 30kou, teda aspoň mi to tak nejak vychádza.

B.Z

Súhlasím s iným..
Honey- od by mal dať ruky preč od nej, keď ju dokáže rozpáliť jedná veta. Kto by chcel žiť s takou "nedotknuteľnou" hysterkou?

iny

Tak to je vtipne. Chlapik je samostatne byvajuci jedinec, ktory ma byt a plati si ho. Nevies vobec, ake su naklady na byt.

K potravinam - je rozdiel, co je to obcas a je rozdiel, co je to velky nakup.

A je rozdiel, co kupujes ty.

Len tak mimochodom pri hadke povie, ze sa mu zda normalne, ze vsetko kupuje on.... No a ??? Ved povedal, ze sa mu to zda normalne a preto je lakomy ?

Vies vobec ake su naklady na byt - napr. hypoteka, alebo najomne. Plus poplatky za spravu bytu, vodu, energie,....?

On moze kludne platit 95 percent nakladov a ty 5 percent. Z jeho uhlu pohladu je to prast jak uhod, akoby to platil vsetko.

Kto je u vas lakomy, ked pre takuto hovadinu zakladas temu a uz rozmyslas, ze sa od neho odstahujes ???

smutnadeva - nie tvoj chlap, ale ty si lakoma, ked mas potrebu robit pre hlupost radikalne rozhodnutia.

honeyy

tvoj priatel je lakomy! pretoze napriek tomu ze nemas prijem ti to vyhadzuje na oci :-( proste nerobi tie veci z lasky... od takeho ruky prec

uhm

Ja inym ludom davam kupujem az prehnane (laske rodine priatelom). Lebo ich mam tak velmi rada. A byvaly bol napr. ku mne lakomy (ani len kvet, nic. Za 1,5r som od neho dostala 1 jedinu knihu. No svojej ex plati este aj 2r od rozchodu mesiac co mesiac skolu a internat. Tym chcem povedat, ze uz z tohto mi malo byt davno jasne, ze ju miluje a mna nie, bola som prenho nic. Lebo ak jednej dava vsetko a do druhej neinvestuje nic-ani len cas, zaujem, milotu, financie, darceky atd-tak neni o com.
Poznam aj opak. Ak muz nezistne dava, snazi sa, kupuje, navari odvezie, pomaha najviac ako sa len da. A ked to potom takto porovna clovek-tak vidis ten rozdiel.
Smutnadeva. Platis internat a byvas unho. Chapem co ta trapi, co pises v tom zavere. Ze ty ostanes s vasim dietatkom doma a budes odkazana hlavne na neho. Lebo ta materska bude stacit akurat tak pre dietatko a jeho vyzivu, reziu. Je to jeho byt. On by ho musel financovat tak ci tak. Ty tie naklady az tak nezvysujes. Pises ze sa snazis kupovat do domacnosti potraviny, pracie prasky ai. On tebe nekupuje nic. Ako som pisala. Ak muz neinvestuje je to aj o tom ze az tak velmi nemiluje ci vobec. Proste nechce. Alebo je to o tej lakomosti. Vies. Ak by slo o nejaky socialny pripad, co ma existencne problemy, bolo by to o inom. Ale tvoj nevyzera na tento pripad. Keby si ho len vyuzivala. Ale ty aj davas, neberies len. A isto sa aj snazis-navaris upraces. Venujes sa mu. Byvaj teda na internate a radsej sa poobzeraj po inom..