Nenávidím leto a teplo

Príspevok v téme: Nenávidím leto a teplo
winter125

No už to prichádza. Teplo, teplo, slnko, teplo, teplo, slnko, ešte väčšie teplo polonahý a spotený ľudia. Neuveriteľne mi vadí keď na mňa svieti letné slnko :(, mám vtedy chuť niekoho zabiť. Pravda aj je, že mi celkovo horúčavy nerobia dobre ani po psychickej a telesnej stránke. Ak to mám uprestniť mne vadia aj 20 stupňové teploty nie to ešte 30 to už ani nežijem. Ja nechcem aby som to takto brala, že leto a slnko je niečo zlé, ale keď ja si nemôžem pomôcť, vždy sa mi na slnku točí hlava. Ako malá som mala leto rada kôli kúpaniu, ale len kôli tomu, inač som tie horúčavy nikdy nemala rada, lenže teraz ma už ani to kúpanie neláka tak leto vždy pretrpím :(. Strašne ma to vyčerpáva a chorá bývam vždy cez leto inač sa cítim zdravá ako rybička, ako nastane obdobie jari a leta tak mi je všetko možné :(....priznávam sa, že mám nadváhu možno je to celé tým, lenže ja si to nemyslím. Neviem, čo s tým robiť, trápi ma to všetci v okolí sa z leta vytešujú, sú plný energie a ja som jak živá mŕtvola :(....njardšej by som bola keby furt pršalo a bolo javiac 18 stupňov. Napríklad, včera mi bolo skoro na odpadnutie na tej horúčave, mala som nejaké povinnosti, tak som musela ísť von, ale akonáhle prišli mraky a začalo liať jak z krhly tak ako keby som znova ožila, zrazu som mala prílev energie, nechápem to. Je tu ešte niekto taký ako ja? Nikekto kto by vedel ako znášať horúčavy?

snehuliak

A ešte ako tu niekto písal o tom vzduchu, mne sa práve v lete aj zlé dýcha ten teplý vzduch a zdá sa mi ako keby bolo všade aj viac smradov, niet nad svieži mrazivy vanok :-) a tie spievajúce vtáky skoro ráno tie ma tiež rozčuľuju :D

snehuliak

Tomu ani ja nerozumiem kto vymyslel že pekné počasie=horúco a slnečno, ja si teda pekné počasie predstavujem inak, rozčuľuje ma to aj pri predpovedi počasia. No ostáva nám dúfať že toto leto bude miernejšie a rýchlo prejde, teším sa uz na jeseň. A este musím povedať že mi vadí na lete aj to že sa človek nemôže ani pekne obliecť samé ľahké handry, som síce štíhla ale aj tak.

MichelleW

Tiež patrím k tým, ktorí by letné mesiace, teda aspoň jún, júl a august, najradšej vymazali z kalendára. Každý rok dúfam, že zima a jar potrvá dlho a leto rýchlo ubehne, a vyzerá to, že tento rok mi to vyšlo, veď sa horúčavy začnú až v júni, teda už zajtra :/. Snažím sa plánovať si svoje aktivity tak, aby som v horúčavách nemusela veľmi nikam chodiť, ale samozrejme sa to vždy nedá. Idú mi na nervy ľudia, ktorí velebia teplo a neznášajú zimu, neviem kto to vymyslel, že zima je "zlá" a leto, teplo, slnko "dobré". Mňa teplo a pražiace slnko unavuje, v zime mám oveľa viac energie. Všetkým podobne zmýšľajúcim prajem, aby nasledujúce 3 mesiace nejako vydržali, veď jeseň je tu raz-dva :))

paj-tas

ja zboznujem leto v chladku s klobucikom mozes sediet sa premavat.aj ked mas nadvahu mozes nosit dlhe volne saty napoleonsky strih ak potrebujes kila korigovat.ak si bledy typ a to ta trapi tak mozes pouzit samoopalovaci krem zmiesaj s telovym aby si nebola prizlta.mozes sa naucit tak obliekat aby si sa dobre citila.horucavy nikto nema rad .mozrs nosit klobucik a oddychovat v tieni.popijat caj jest zakusok.

Moireal

letooxxx, suhlas. Milujem slnko, vonu stromov, stebot vtakov, hned sa mi vsetko chce a v zime mrznem, mam totiz problemy s termoregulaciou celeho tela. Ked je niekomu teplo, mne je este zima. Mna zabijaju az tepltoy 36-37. Ale v podstate sa nemate na co stazovat. Zima je vkuse a ako to tak vyzera, nemam pocit, ze by tento rok mali prist nejake strasne horucavy...tak vam to vyslo.

snehuliak

Winter 125 tak o tom som aj premýšľala ze ako to že ja to vnímam opacne ako väčšina ľudí a neviem, mozno je to tým že som sa aj narodila keď bola veľká zima ale to viacerí..
Možno je to aj tým že som skôr taký pokojnejší a introvertny typ, a leto teplo slnko to je skôr pre tých hlucnejsich a zivsich.
Ale slnko v zime ako si písala to si viem užiť aj na takej lyžovačke napríklad :-)
A tiež ma to letné počasie tak ubíja a nudí asi tak ako ostatných keď je zima tmavo zamračené sichravo.
Ale inak viem si užiť aj to tzv. pekné počasie ale musím mat na to vyslovene náladu, čo sa stáva raz za rok, musím byť vo vhodnom prostredí pri mori ale aj tak mi to stačí tak na hodinku :-)

hankaK

Mne leto prekáža hlavne z dôvodu mojej alergie na peľ. Takmer cele leto musím presedeť doma. Je to strašné...