Ako sa vlastne počíta výška platu podľa odrobených rokov?

Príspevok v téme: Ako sa vlastne počíta výška platu podľa odrobených rokov?
1karina1

Dobrý deň, chcela by som poprosiť niekoho, kto sa v tom vyzná o radu. Ako učiteľka som na ZŠ nastúpila presne pred 2 rokmi a 5 mesiacmi za kolegyňu, ktorá najprv bola na PN a potom hneď prešla na MD. Čiže iba na zástup. Po čase ale odišla iná kolegyňa do dôchodku a mňa prijali na TPP za túto kolegyňu.

Predtým som ale nepracovala ako učiteľka, robila som v administratíve najprv brigádnicky na dohodu, potom bola materská, neskôr Úrad práce a potom riadne opäť v administratíve 7 rokov (popri tom som študovala VŠ). Mám 39 rokov.

V práci sme mali svojho času vážny problém s ekonómkou, ktorá už u nás nepracuje, lebo spravila nejaké vážne chyby a prepustili ju. Pred pár dňami mi ekonómka oznámila, že aj mne vypočítala o 50 € vyšší plat. Teraz by som mala všetko vrátiť.

Táto terajšia ekonómka mi tvrdí, že do celkovej praxe mi môže započítať iba 6 rokov, lebo učím len dva roky aj 5 mesiacov. Ja sa v tom veľmi nevyznám, prosím Vás, akože 6 rokov praxe, keď mám odpracovaných 7 rokov + 2 v škole?

A ešte mám jednu otázku - vraj musím tie peniaze vrátiť. Logicky áno, ale je to obrovská (aspoň pre mňa) suma peňazí. Bolo spomenuté, že si možno budem musieť vziať úver. To mi rpíde absurdné, veď ja som tie peniaze nekradla, ani som netušila, že mi nepatria a ešte si mám vziať pôžičku a splácať ju aj s úrokmi??? Prosím Vás, vedeli by ste mi niekto poradiť ohľadne tých odpracovaných rokov, prečo by sa malo bražť do úvahy iba učiteľstvo...) a aj ohľadne problému s vrátením peňazí. Ako ja teraz k tomu prídem, že ona pochybila a ja by som nerada skončila pod mostom :(

hcchb

urcite sa ako skupina ucitelov poradte s pravnikom, alebo si zavolajte aj odbory. cele je to akesi cudne! porad sa aj na urade prace ohladom tych zapocitanych rokov

1karina1

No veď to.. netuším ako sa to porieši.dozvedieť sa z minuty na minutu, že idete mať o dosť nižší plat a ešte vracať tolko peňazí bola taká facka, že sa nedá ani opísať...
Už som aj uvažovala, že sa skontaktujem s nejakým právnikom a uvidíme.
Ale trápi ma aj ten počet odprac. rokov :( Robíš 10, ale počítajú ti 3. Ach jo.