Vyšetrenie mimo záznamu

Príspevok v téme: Vyšetrenie mimo záznamu
Marián128

Je možné požiadať z vlastného podnetu štátnu alebo neštátnu/súkromnú ambulanciu o to, aby mi na vlastné náklady vykonali požadované vyšetrenia bez toho, aby sa o tom vyhotovil záznam? Inak povedané, zistili skutočný zdravotný stav len na moje požiadanie a na moje náklady a nikto sa o tom nemal ako dozvedieť?
Ďakujem za Vaše odpovede, moc by ste mi tým pomohli :)

Slobodna

Ty sa pytas na problem akoby z opacneho konca. Ano pri vstupe do armady potrebujes perfektny zdravotny stav, no je to hlavne kvoli tvojmu dobru, nakolko ta cakaju dost narocne fyzicke previerky a to nielen pri vstupe do armady ale aj pocas. Tak sa skus zamysliet ako dokazes svoj dobry zdravotny stav ak neabsolvujes pred tym lekarsku prehliadku a nebudes mat o tom zaznam. Dolezity je konecny vysledok lekarskej prehliadky. Psycholog moze ist mimo zaznam lebo to nie je lekar,skor poradca, iny lekar nie.
Paradoxne si znizis sance na prijatie ak nebudes mat zaznam o svojom zdravotnom stave.

Marián128

Ide o to, že neviem, čo všetko mi môže znížiť šancu.
Čo sa stane v prípade, ak napr. (vymyslím si) niekto, kto chce vstúpiť do armády, pôjde na vlastnú žiadosť na EKG a nič negatívne sa nepotvrdí? Je to bariéra, že tam vôbec bol alebo je rozhodujúci výsledný stav? Pochybujem, že niekto tie papiere bude pozorne čítam, vybaví to takto: bol u kardiológa, má problémy so srdcom...

joleen

Mrcina no nebuď taký zlý veď ako písal každý záznam znižuje jeho šancu :D bože dnes je tu sranda čo sa týka tých tém a komentov :D

Marián128

Ďakujem za tvoju odpoveď a ochotu pomôcť.
Nevyznám sa do toho, ale viem, že som raz videl u psychológa, že vyšetrenie mimo záznamu je možné za poplatok 70 eur (alebo koľko to bolo). Návšteva psychológa nemusí znamenať, že osoba, ktorá ho navštevuje má aj psychické problémy. Môže mať problém s nespavosťou (čo môže byť aj genetické) alebo potrebuje pomoc v inej oblasti podobného charakteru. Ak sa však niekto chce uchádzať o miesto v armáde, potrebuje mať 100% zdravotný stav a preto je každý takýto záznam zvlášť nežiadúci. Preto mám tak trochu strach aj z návštevy urológa pričom potrebujem vyriešiť kožný problém. Vyhotoví sa však záznam a každý záznam navyše znižuje šancu na prijatie. Preto sa to takto pýtam.

llek

Ked sa vykona akekolvek vysetrenie, musi byt o tom zaznam, nezavisi to od toho ci je to s poistenia ci si to clovek plati. Ak si ty najdes nejakeho kamarata, co ti spravi vysetrenia a nenapise o tom spravu, je to tvoja vec, ale nie je to v sulade s predpismi. A ak aj nebude o tom zaznam, v systeme daneho zdravotneho zariadenia budu vsetky vysledky vykonanych vysetreni. Je to vzdy tak trochu forenzna zalezitost vysetrit niekoho a neurobit o tom zaznam. Lekar musi vzdy mysliet na vsetky mozne situacie, chranit pacienta a sucasne aj seba
Takze odpoved znie, ze neda