Reinkarnácia, boh, viera

Príspevok v téme: Reinkarnácia, boh, viera
Boh

Asi je ťažké odpovedať na otázky ohľadom viery, ale často sa zamýšľam nad niektorými vecami. Zaujímalo by ma niečo o reinkarnácii, čo si o tom myslíte?? Prečo tu toľko ľudí trpí na svete, psychické choroby, vojny, a podobné veci?? Boli minulé životy a akí ste boli v nich, taký život máte teraz?? Niektorí ľudia tvrdia niečo také, ale to by potom vychádzalo tak, že človek svoj život nedokáže až tak ovplyvniť. Niekto celý život má peklo, poznám dosť psychicky chorých ľudí a majú hrozné stavy po dlhé roky, niekomu neni nič a prechádza životom ako nôž maslom. Môj život je tiež ako trošku z hororu, niekoľkoročné psychické problémy, a do toho sa pridali ešte ďalšie veci, rodinné problémy, a neprestáva to, ale je to horšie.

lea332

Lombardo Ježiš je Boh. Takže keď veriš v Boha veriš vlastne v Ježiša. Ježiš Boh a duch sväty su jeden celok. Boh zostupil na zem v podobe človeka čiže Ježiša

creature

Mozno je pre niektorych ludi viera v boha alebo reinkarnaciu a podobne zalezitosti len unikom od reality zivota, od problemov. Rychlou utechou podobne ako alkohol. Uz Friedrich Nietzsche hovoril ze alkohol a krestanstvo su dve najvacsie narkotika europskej civilizacie. Veril ze v obdobiach nasich trapeni mame najlepsi vhlad do problemov a ze by sme nemali unikat ale brat ich ako lekciu z ktorej sa mozme nieco naucit. A mozno ako tu uz niekto naznacil nas taketo uniky aj zbavuju zodpovednosti za svoje zivoty.

mam56

A aby som dosiahol zase maximum, tak vám môžem povedať len toľko.
Snažte sa aj v praxi použiť vašu vieru v Boha. Nesnažte sa Ho obchádzať.
Prečo máte strach a pochybnosti?!
Nebojte sa:-)

mam56

Ja som nerozumel niektorým veciam, ktoré sa diali okolo mňa. Teraz už môžem povedať, že im "rozumiem".
Vy nerozumiete sami sebe, ale ja som dokázal porozumieť vašej "filozofii".
Isto vychádza z "hlbokej" viery v Boha.
Láska, no, neviem aká, telesná? Či aká?
Radšej už nič nehovorím, aby som zbytočne neprovokoval.
Jedným si môžete byť istí, že ja som stretol svätých ľudí. Ešte šťastie, že aj takí sú.
In vino veritas.
Best regards,
abc
Vy sa raz posmejete, ale na krivo.

mam56

Na tie otázky sa treba opýtať kompetentných, isto ti budú vedieť povedať teoreticky možno aj pravdu.
Ja ti ju nepoviem, lebo ma to až tak netrápi.
Ja viem, že som najlepší a to mi bohate stačí:-) V rámci svojej maximálnej skromnosti, samozrejme.

mam56

Ja som kedysi spravil okultné rituály, tak mi z toho občas šije, čoho som si vedomý. Bol som mladý a hlúpy.
Keby som disponoval takým nadhľadom ako teraz, tak by som si zariadil život úplne inak.
Nikto by už nevyužil moje vedomosti, ktorými napriek vyššie spomínaným veciam oplývam a som rád, že mám svojich žiakov, ktorí budú the best. To dokážem garantovať aj napriek svojej šibnutosti.
Jedni skupiny pozerajú na tie druhé, že nie sú normálne...

mam56

Treba si uvedomiť jeden fakt, že tu sú among them veľké rozpory. Jedni neuznávajú druhých. Jedni druhých urážajú, podajú si ruky, ale vnútri si každý myslí, že je lepší ako ten druhý.
Ľudia sa pozrú na obal a už hodnotia, kritizujú. Ak sa toto deje medzi príbuznými c., tak ako je to potom v prípade iných c.? Je to ešte oveľa oveľa horšie.
V globále to nie je až také zlé, ale mohlo by to byť lepšie.

lombardo1981

Len také malé zamyslenia:
Ako môžeme trpieť za naše hriechy, keď reinkarnácia neexistuje? Ak sú to hriechy nazbierané počas života, tak ako je to potom napríklad s deťmi, ktoré ich rodičia týrajú už od útleho veku?
Koncept trpenia za hriechy veriacich za zdá veriacim spravodlivý? Ak je tomu tak, je spravodlivý aj Boh?
Ak niekto neverí v Ježiša, ale len v Boha (jeho otca), kam sa dostane?

mam56

V podstate tieto veci je zbytočné riešiť. Každý však môže veriť, že smrť existuje. Podľa tejto viery sa treba správať.
Raz na nás bude niekto minimálne spomínať.

matt4u

lea, nechajme uz konecne tak cirkevne megadristy o tom, aky je clovek zly, hriesny a ma trpiet. Nie jema trpiet. Cirkev vznikla na ovladanie mas ludi.