Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hrabanie sa v osobných veciach + denníček

Príspevok v téme: Hrabanie sa v osobných veciach + denníček
kejra

Ahojte, stala sa mi taká vec...nebývam často doma, som na intraku, ale mam tu kopec svojich osobnych veci. Už niekoľkokrát som prišla domov a izbe všetko poprehadzované, porozhadzované. Niekoľkokrát som už aj prosila našich + súrodencov, aby mi nechodili do mojich vecí. Naposledy, keď som prišla, našla som niečo oveľa horšie. Písala som si denníček, roky rokúce..od 16tky možno...veľmi dlho a písala som tam hocijaké veci, ktoré som nikomu nepovedala. Tento denník som si skryla, ozaj dobre, mimo všetkých vecí, ale kedže som sa začala báť, žeby aj tam mi vošli, povedala som si, že ho vyhodím. Keď som ho našla, boli v ňom potrhané strany, kde boli napísane tie najintímnejšie veci a problémy, ktoré som si písala :-(
Je takto správanie od rodiny normálne?
Neviem, čo mám robiť, ked si predstavim, že si o mne všeličo prečítali a ...cítim sa veľmi zle :-(

Maoam

mne pri navstevach mama chodila do veci aj po 30tke, ked som ju s tym konfrontovala, vsetko popierala, ked som bola mladsia, citala listy, ktore mi chodili a t d., nerespektovala sukromie a intimnu sferu inych osob, vela zatajila, co prislo, napr. posta a nedala mi to (bola som v zahranici) a nahodne som ich nasla pri upratovani uz otvorene a precitane a milion dalsich veci

ked konfrontacie nestacili, musela som zasiahnut tak, ako to nemam vo zvyku a bolo to pre mna tazke, bola strasne urazena a dotknuta par rokov

ale inak sa nedalo

idealne by bolo pristihnut dotycnu osobu pri cine...

priprav sa ale na eskalaciu, musis byt velmi dosledna a nepopustit

je to hrozne, ked ini ludia nedokazu respektovat sukromie a intimnu sferu inych osob, ale opovaz sa ty urobit to iste im - samozrejme, ze ty to neurobis, lebo si uplne na, oni to velmi dobre vedia

moj otec by napr. nieco take neurobil, plne respektuje moj priestor, ale proste su ludia, ktori su tak nehanebni, ze zajdu velmi daleko

Maoam

nie je to normalne, nie su jasne hranice a hlavne nerespektuju tvoje sukromie a teba ako cloveka - a tu zlyhali aj rodicia, v prvom rade oni

toto (sice inymi sposobmi) robia aj dospeli ludia, niekedy aj rodicia vlastnym, niekedy aj dospelym detom !, je to velmi narocna situacia

tvoje pocity su uplne adekvatne tomu, co sa ti stalo, musis si to vybavit ako so surodencami, tak aj s rodicmi a to tak, ze na to nezabudnu a byt do buducnosti velmi konsenkventna, pouc sa z toho

pri takejto rodine je potrebne velmi chranit svoje sukromie, budu to robit opakovane, ak nezasiahnes

kejra

Biela kobra veľmi pekne ďakujem za názor, veľmi mi to pomohlo skutočne, už dva dni sa utapam kvôli tomu, je mi lepšie. Rozmyslam ze za nimi pojdem a budem to riešiť lebo dosť sa ma to dotklo, ide o to že ktovie či keď ho potrhali, ho teraz neplánujú vytiahnuť niekde a ukázať, boli tam dosť osobné veci :( čo už stalo, poucim sa aspoň.
Čo sa ich týka sú nevychovani, len čo je pravda rozmaznani držia spolu, ja som v o dosť staršia, chýbal mi surodenec aj kamoška preto som si písala vela veci do denníka, ale chcela som aby to ostalo len tam :(

Biela Kobra

Ahoj. Mám pocit, že si to vyčítaš, ako keby si ty urobila niečo zlé. Každý človek, keď dospieva, má plnú hlavu pochybností, strachu a predstáv (napríklad aj erotických), ktoré sa bojí zdieľať s inými ľuďmi, pretože ešte nemá skúsenosť s reakciou. Deníček je bežná forma, ako si uľaviť na duši, a pritom neostať v hanbe. Predpokladám, že toto obdobie už sčasti pominulo, prípadne už tie veci nie sú také dôležité, a tak si nepredpokladala, že tvoju spoveď je potrebné si nejako extrémne chrániť. No a dostali sa k nej tvoji súrodenci.
Predpokladám, že sú mladší, skrz naskrz prebití hormónmi a puberťáckou túžbou po objavovaní tajomstiev a zábavy. Keby to boli normálni slušní súrodenci a naďabili by na tvoj deníček, tak by si to pod perinou potichu prečítali, denníček odložili na miesto, a potom na teba vytiahli nejaké pikošky na oslave tvojej štyridsiatky. Keďže sú to ale malí nevychovaní hajzlíci, denník ti vytrhali, poškodili a nechali napospas, a ešte aj urobili bordel v izbe. Predpokladám, že po tomto objave si sa cítila ponížená, zahanbená a že si si poplakala. Urobila si chybu. Mala si im ten denník otrepať o hlavu, narobiť krik na celý dom a donútiť ich, aby tvoju izbu uviedli do pôvodného stavu. Určite si pamätáš, keď boli malí a kakali do plienok, a robili kadejaké malé neprístojnosti a nie vždy sa im všetko podarilo kóšer - pokojne im to vyhoď na oči a upozorni ich, že ak sa situácia zopakuje, spomenieš si aj na horšie podrobnosti a oboznámiš s nimi ich priateľov a spolužiakov. Plus pozhováraj sa s rodičmi, pretože túto situáciu by mali v prvom rade riešiť oni a je to aj ich vina, že tvoja izba takto dopadla, kým si preč. Veď na intráku si preto, že študuješ, aby z teba niečo bolo, a to predsa chce každý rodič.
A keď búrka pominie, uvedom si, že život nie je o denníčkoch, ani o bláznivých pubertálnych súrodencoch. Dakedy o 20 - 30 rokov sa na dákej rodinnej oslave nad týmto trapasom spoločne zasmejete.

Slobodna

Urobila si chybu, zaklad je ziadny dennik lebo vsetko moze byt pouzite proti tebe. Hej je to normalne medzi surodencami, davala by som si pozor aj na mobil. Inak nechapem na co si si preboha pisala intimne veci,ktore si moze hocikto precitat.

kejra

sprited_away hej hej, nemala som kluč ale teraz už mám, ide o to že som uplne na dne ako som sa to dozvedela včera :( neviem čo mám robiť, uz je neskoro aj na to zamykanie, všetko možu obratit teraz proti mne

spirited_away

Takéto chovanie teda naozaj nie je normálne...
Neviem akých máš rodičov a či sa s nimi dá rozumne porozprávať ale najlepšie by bolo keby si si mohla izbu zamykať alebo proste nejak zabezpečiť aby ti tam aspoň súrodenci neliezli pokým nebudú mať viac rozumu.
Mala som kedysi doma čosi podobné a vyriešilo sa to zamykaním izby ale je mi jasné že vždy takéto riešenie nie je možné...

kejra

Ja mám surodencov o dost mladsich, cize verim ze su možno hlupi a chceli to ukazat nasim alebo sa bavit na tom, prisaham ze toto by ma nikdy nenapadlo, ja som nikdy neliezla nikomu do sukromia :-(
Vobec neviem čo robit, zničilo ma to, ako som to zistilo, aj ked su to všetko stare zalezitosti z toho dennika :( 2 roky som ho ani nevidela, ktovie kolko je to uz vytrhnute

mara66

Akých máš súrodencov? Myslíš že je toho niekto z nich schopný? Kto to urobil bolmagor. Urobila by si to ty niekomu? Asi nie. Nie je to normálne.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hrabanie sa v osobných veciach + denníček - Fórum - ZDRAVIE.sk