Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Šťastie?

Príspevok v téme: Šťastie?
naco-meno

Dobrý deň,
chcela by som počuť názor niekoho, kto nebude zaujatý. Na začiatok sa predstavím, volám sa Nika,mám 17 rokov. Mám priateľa 3 roky. Problém je,že neviem,či som v tomto vzťahu šťastná. Bolo medzi nami veľa zlého, často sme sa hádavali,ale väčšina toho bola moja vina. Ale aj tak je to medzi nami celé niekedy veľmi divné. No ja nemám to srdce mu to povedať. Často sa stáva, že mi rozpráva ako ho mrzí,ze pri ňom nie som spokojná a šťastná, ale ja radšej stále zatĺkam,aj ked vraj tomu neverí. Rozpráva mi ako ma miluje,stále ma prekvapuje, snaží sa ma rozveseliť a veľa pekných vecí robí,ale keď sa pohádame alebo keď je z niečoho podráždený tak sa vie správať veľmi hnusne a vie čo povedať,aby mi ublížil. A ja neviem, čo mám robiť. Dosť vecí medzi nami sú podľa mňa nespravodlivé,ale ja som strašný bojko a nemám odvahu mu to povedať. Proste vôbec sa necítim rovnocenná, ale ako nejaké malé decko (a tak sa aj správam - som roztržitá, napätá, kokcem, pozerám do zeme atd atd atd.) Opustiť ho nedokážem,nechcem. Ako mám nabrať odvahu alebo poprípade je tu niekto, kto mal niečo podobné?
Ďakujem Vám za odpovede,prajem pekný deň.

naco-meno

No ma 19. A aj si uvedomujem,ze nie som zrela no sme spolu od mojich 14 a ja ho nenecham. Je mi ako rodina,velmi mi pomohol vzdy,vdaka nemu nie som ako tie dievcata,co idu s hocikym...a lubim ho. Mozno som z polovice decko a mozno neskor dokazem milovat omnoho viac,ale viem,ze chcem byt s nim. Len proste toto je taka chyba a velmi ma to mrzi,lebo tym netrpim len ja,ale aj on.. :/

boleraz

kolko ma on rokov?
podla toho co pises niesi zreala este na vztah. Si mladunka a dusevne este nevyzrela ako nic v zlom ale 17 rocny clovek nedokaze milovat ineho tak ako dospely. Si z polovice este dieta a z polovice uz pomaly zena ale nie dospela to este potrva kym dusevne dozrejes.

Delete 2

Hľadaj si partnera a nie idiota! Sorry ale musel som to napísať...Nikdy by som si nedovolil takto nazvať niekoho, koho milujem. No nemám slov...pravdepodobne som už veľmi starý ale z tohoto, čo si ženy nechajú na seba v poslednej dobe nakydať je mi zle...Ale čo si si vybrala to máš. pri ňom si sebavedomie nezvýšiš!

naco-meno

Marika - lenže on proste..veľa si kvôli mne vytrpel,veľa toho prekusol len preto, aby ostal so mnou, ale proste on má takú povahu a možno by som mala si len určiť, čo áno a čo nie, problém je, že ja som na to príliš bojazlivá a áno, nemám sebavedomie. Dokonca ani kamarátky. A nechcem si hľadať iného, ale vyriešiť toto.

Delete - Stáva sa, že mi bežne povie, či dom debil, abo piča abo tak a toto ja neznášam, no neviem mu na to nič povedať. Potrebujem si zvýšiť sebavedomie..ako?

Delete 2

Je to úplne normálne :) No pri každej hádke a pri riešení nejakého problému sa človek učí. Či už je to naučiť sa spoločne komunikovať na vyššej úrovni, bez kriku, urážok...alebo jednoducho to nechať odznieť a tešiť sa na to pekné... Je veľa toho, čo sa môžu spoločne partneri učiť vo vzťahu. Ja ti poradím len jedno...je to ako s nejakou činnosťou, ktorú teraz bežne robíš, ale musela si sa ju voľakedy naučiť... Napríklad schopnosť rozprávať či chodiť... Učila si sa rozprávať jednotlivé slová a teraz vieš poskladať aj vety :) Tak isto je to so vzťahom. Možno sa naučíš aj cudzí jazyk alebo nebudeš vedieť skladať ani súvetia :)

LMarika

Tak ste si s partnerom povahovo nesadli a spojila vas mozno iba telesna pritazlivost. Ak sa vsak vztah buduje iba na nej, nebude trvat dlho a ak by aj trval dlho, nebude stastny. Partnera, ktory ta ponizuje, by bolo najlepsie opustit. Si este mlada a mnohi slusni, normalni a uciti v tvojom veku su este nezadani, tak nespekuluj a posli ho, kade lahsie. Zasluzis si lepsieho. A urcite nie si ani vadna, ani chybna, len sa mi zda, ze mas mozno trosku nizsie sebavedomie, ale ver, ze ho budes mat este nizsie, ak pri clovekovi, ktory ta ponizuje a ktory tebou opovrhuje, cim vlaste podkopava tvoje sebavedomie a nici tvoju psychiku, zostanes aj nadalej. Najdi si radsej takeho, ktory ta bude chvalit, obklop sa ludmi, ktori ta budu chvalit, ktori ti dopraju pochvalu a uznanie, lebo prave to je to, co ty potrebujes ako sol, aby tvoje sebavedomie stuplo. Ide leto, cize diskoteky, zabavy, kupko, posedenia s kamoskami a s partiou niekde pri pivku na terase... urcite prave teraz v lete bude viac prilezitosti na zoznamenie sa s niekym normalnym ako v zime. Drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne.

naco-meno

Chcem vedieť, či je normálne všade, že keď je nálada, tak som najdôležitejšia na svete a keď nie tak som najsprostejšia. Keď sa hádame, radšej mu stále prikývnem, len preto, aby sme sa nehádali ďalej a nemusela som počúvať, že som to a to a že nemám právo vyčítať to a tamto,lebo som dakedy spravila hento.

A to, či sa mi vôbec oplatí hovoriť mu niečo, keď si viem predstaviť ako to skončí..a kľudne by to mohlo znamenať aj koniec celého vzťahu a to by som nezvládla. Mám 17 a toto je môj prvý vzťah, proste neviem,čo mám robiť.

Možno som naozaj vadná ja..neviem..preto píšem sem.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Šťastie? - Fórum - ZDRAVIE.sk