Som lenivá do vzťahu a oni to nechápu .. prečo?

Príspevok v téme: Som lenivá do vzťahu a oni to nechápu .. prečo?
ever single

Mám 30 rokov. Mala som jeden vzťah ktorý trval len dva a pol mesiaca. Rozchod bol iniciovaný z mojej strany. Ja jednoducho nemal náladu a chuť pracovať na nejakom vzťahu. Mám rada asi skôr len samu seba alebo čo. Aj keď snahy zo strany mužov boli aj sú, nechuť a nezáujem je z mojej strany. Proste nechcem sa mi venovať všetku energiu na nejakého druhého človeka len aby som sa mu zapáčila. Mne to príde také smiešné až otravné ako sa nejaký muž snaží zaujať a začne ma pozývať na kávu, víno a rande. Nemám náladu nechať so sebou zametať kde pôjdeme, kedy, kde sa stretneme, že príde po mňa vtedy a vtedy a kedy sa uvidíme a podobné ko*otiny. Nechce sa mi asi som strašne lenívá čo sa týka vzťahov ale stratila som záujem o mužov. Nezaujimajú ma. Ani nejako nepriťahujú. Nebaví ma ta ich hra na skvelých a príťažlivých. A viete čo ma se*rie? To že moja najbližšia rodina to nevie akceptovať. Mamina a moje tety a krsná, sesternice... Všetké čakajú kedy si konečne niekoho nájdem a vydám sa a budú deti. Keď sa už s nejakým mužom rozprávam a vidia ma tak sa potom vypytujú kto to bol, čo je zač atd. Alebo sa mi snažia nenápadne niekoho dohodiť a pevne dúfajú že konečne to bude ten pravý. Či už sú to nejaké rodinné oslavy alebo pracovné stretnutia. A také smiešne veci robia že napr. zámerne ma akože opustia že musia niekam ísť a ja zostanem v miestnosti sama s nejakým ich nezadaným známym. A čo si od toho sľubujú.. no vzťah, šancu že preskočí iskra a ja sa zaľubím. Aké trápne. Asi pred pol rokom sa k nám nasťahovali susedia a s nimi aj mladý asi 25 ročný syn a oni už začali šípiť čo je zač či niekoho má a že nech chodím čo najviac von aby som sa s ním čo najviac stretávala. No povedzte sú normálne? :-D
Nieje to tak dávno čo u nás bol IT technik lebo nám blbol PC a oni mňa posielali že veď to vybav ty, ty sa s ním rozprávaj, ty tam buď mu vysvetliš v čom je problém a nezabudni sa usmievať. Alebo pred dvoma mesiacmi sme boli na svadbe mojej sesternice a tie baby ako strigy na mňa že neboj sa ty budeš ďalšia na rade len treba chcieť. Lenže mne sa nechce a to oni nedokážu a nechcú pochopiť.
Minule som šla s kolegami z práce na služobnú cestu spojenú s pobytom v Tatrách. Tie ježibaby :-D nezabudli podotknúť že určite tam budú pekní mladí muži tak sa okolo nich obšmietaj čo najviac. Oni to berú tak že kde je nezadaná mladá baba a nezadaný alebo aj zadaný mladý muž hneď to medzi nimi musí zaiskriť. Nevedie pochopiť že tí dvaja sa musia aj priťahovať a mať záujem o vzťah.
Jáaaaj kam toto vedie.. Prečo ja musím toto znášať? :-D
Čo mám robiť? Má tu niekto tiež také príbuzné ktoré vám "piju krv a žerú nervy" :-D
Ďakujem

Slobodna

Rozhodne lepšie riešiť vzťah od rána do večera ako riešiť samú seba od rána do večera ako hen zakladateľka témy. Ale ty si rozhodne ani žiadny vzťah nehľadaj a nezakladaj, keď ako píšeš máš rada len sama seba, vzťah nie je pre sebcov a každý tvoj partner by vo vzťahu s tebou len trpel. Neviem, či si nesvojprávna, že si nedokážeš vo svojej rodine a okolí vymedziť hranice. Stačí, ako napísala zmrzlinka, na takéto veci dať jednoduchú a priamu odpoveď - napr. že je to len a len tvoja vec a nikoho do toho nič nie je a máš po probléme. A pokiaľ to nepochopia a nebudú rešpektovať hneď opakovať to dovtedy, kým sa tak nestane alebo jednoducho nereagovať ale mne to skôr pripadá, že ti tento ich kvázi záujem o tvoju osobu robí celkom dobre :) inak máš 30, neviem ale v súčasnosti je skôr trend, že muži svoj záujem smerujú na vekovú kategóriu nižšiu a to aj v prípade ich stúpajúceho veku. Tak si zas nemysli, že budeš žiadaná stále.

zmrzlinkaaa

A preco im proste s uplnou vaznostou nevysvetlis raz a navzdy ze tak ako ich mozno nebavi kvantova fyzika, tak presne teba nebavia vztahy? Vsetko je len o spravnej komunikacii a ony ti dovtedy budu kohosi dohadzovat dokym si budu mysliet ze to len hras ze nikoho nechces, alebo kym si budu mysliet ze ony vedia lepsie co je lepsie pre teba nez ty sama..

liberta25

tiez nie som ziadna extra fanynka vztahov. Boh ale mieni a clovek meni. a tak paradoxne som takmer sustavne vo vztahu uz od mojich 13stich. uvedomujem si, ze chlapi maju so mnou velku mieru trpezlivosti, no napriek tomu sa mi nechcu riesit mnohe zalezitosti, co naopak by niektore kocky brali hned. toz, stava sa.. alebo si obcas este myslim dokonca, ze cim menej chce baba vztah, tym viac to chlapov pritahuje a ten vztah naopak chcu. fakt neviem a uz sa mi nad tym ani nechce premyslat ;)

kafe

nuž, lebo si sa dosť jasne nevyjadrila, že vzťah NECHCEŠ a budeš si veselo a šťastne žiť sama.
Je to podobné, ako keď si niekto vychutnáva sendvič s mäskom, šalátikom, syrikom, horčicou.. a nechápe, že niekoto dá prednosť chlebu s maslom. Všetci si myslia, že ten bohatší, väčší sendvič, náročnejší na prípravu musí predsa chcieť každý. A vidíš, nie každý ho chce. Tak im to povedz, prípadne otrepávaj o hlavu, že si takto šťastná a meniť to nechceš.

katka...

Ja ta chapem. Som na tom podobne, s tym rozdielom, ze ja tuzim po vztahu. Ale po vztahu s niekym s kym budem statstna a s kym budem vidiet, ze to ma zmysel. Ale moje okolie ma tiez tlaci do vztahov a to s kymkolvek. Doslova. Je im to jedno, len aby som niekoho mala. Nezalezi im na tom ci by som bola stastna. Idu mi tiez na nervy tie vecne otazky ci uz niekoho mam a preco nie a bla bla. Ja len nechcem byt vo vztahu,len aby som mohla povedat, ano mam niekoho. A aby vsetci boli spokojni okrem mna. A mam 32 rokov.

Žužova

Tak ja neviem toto sa volá zdravie.sk ,takže otaj k takemuto ,,problemu" nemám čo povedať,iba som mala potrebu vyjadriť sa :o) pekný večer. creature. suhlas..

creature

Ja viem mozno chces len tak kecat. Vy zeny to zvyknete mat radi, take bla bla bla bla bla. My muzi ideme zas veci hned riesit. Takze pardon ak nemas chut riesit ale iba kecat s babami.

ever single

Chcela som sa vyrozprávať a zároveň ma zaujíma či sú tu nejaké nezadané ktoré majú podobné pocity že vzťah k životu akosi nepotrebujú a nevadí im že nikoho nemajú. A tiež že ich ľudia naokolo tlačia do vzťahu.
Žužová ak sa nechceš zapojiť do témy a nemáš čo napísať tak prečo reaguješ? ;-)