Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strasne lakoma svokra

Príspevok v téme: Strasne lakoma svokra
zla nevesta?

Moja svokra ma cez 50 rokov a je neuveritelne lakoma paskuda na peniaze a majetok. Len by hrabala prachy od kazdeho a kto v rodine ma nejake financne vyhody hned zavidi. Ono sa to pozna lebo ja mam vnutorny radar na takých ludi ako je ona. Uz podla reci a tonu v hlase viem kedy co citi a ako dava najavo svoj postoj. Jej muz teda moj svokor je chory ma urcite chronicke ochorenie ktore sa bude casom len zhorsovat. On je v pohode svokor, mam ho rada lebo vychadzam s nim dobre a ona potvora paskudna ho este do prace vyhana aby siel pracovat aj ked ma vybavene to ZTP. Ano mohol by ist robit ak by chcel ale on natom nieje az tak dobre a ona mu hlada pracu aby mali viac penazi. Pritom sama je zamestnana v statnych sluzbach a este si privyraba popri tom svojimi rucne robenými vyrobkami. Mojej mamke a otcovi zavidi ze dostava invalidny. Mojej sestre zavidi ze popri materskej si nasla brigadu na prilepsenie. Stale len vyzveda ze kolko dostava a zaco. Ja som si nasla pracu na polovicny uvazok a dostavam aj stravne listky a este aj to mi zavidi ze akoto ze mam polovicny a mam narok na stravne listky. Zavidi aj to ze moji rodicia si kupili nove auticko aj ked z bazaru. Len vyzveda kolko kto zaco dostal a tie jej xichty co pritom hadze by ste mali vidiet. Normalne by jej aj plamene z oci lietali ak by mohlli. Moj svokor si vybavoval to ZTP a prve co ju zaujimalo bolo aka bude suma. Ked bol moj manzel a jej syn na pracach v zahranici prve co povedala ked sa vratil ze ci jej prispeje nejakou sumickou ked uz tak dobre zaraba. A zamerne si predlzovala PNku svoju ked marodovala len aby ju dostavala vyssiu. Podplacala lekarov. Ta baba je hotova svokra ako z filmu vysita. Len snori kde co ako kto a uz kuje plany akoby sa co najviac natom nabazila. Jednemu nerozumiem co videl jej muz teda moj svokor na nej ked je to typicka aj ked uz starsie zlatokopka co ide po prachoch. Ked sa k nim nastahoval sused taky majetnejsi tak sa mu tiez vtierala do priazne aj ked bol mladsi nez ona. Ta zenska by zapredala aj dusu diablovi len aby bola pri peniazoch a v luxuse. Mohla by som nanu viac nabonzovat ale myslim ze stacilo.
Je to s nou na nevydrzanie. A tie jej neustale navstevy a kontroly ci je o jej synacika postarane. Este aj o sebe som sa dozvedela ze ja som ta co ide po peniazoch a ze jej syna som si zobrala a nechala sa nabuchat len pre ich peniaze. Smiesne. Toto som sa o sebe dozvedela. Este ze aj na nasich dvoch detoch setrim len aby som mala ja vela. Ludia ja by som tu moju svokru najradsej ved viete co.
Keby aspon bola uz stara a chora ale ona baba jedna je stale aj po 50tke ciperna ako perpetummobile.

zla nevesta?

Dakujem Vam za povzbudive slova a rady. Na otazku odkial ma informacie o prijmoch v rodine tak viete ona je nielen lakoma ale aj strasne zvedava. Pride na navstevu alebo nas stretne niekde a len vyzveda a vyzveda ako stara baba. Ak sa nedozvie od nas tak od niekoho ineho. A keby mala niektore informacie spravne. Podomysla si svoje, nieco prida nieco uberie. Strasne zvedava.

Maoam

ahoj, poznam takych ludi, niekolko exemplarov mi znacne stazovalo zivot, prerusila som vsetky kontakty (lebo v hre boli aj neustale intrigy, vymaslanie si historiek a Co.) a - lutujem, ze som to neurobila roky dozadu

je to neporovnatelne lepsie takto

chcelo to dost velke zasahy, lebo na niektorych boli nalepeni dalsi ludia a ti su teraz tiez prec, ale koniec-koncov mi odlahlo

musela som odist ja, ale ako vravim, mala som to urobit pred 10timi rokmi a nie teraz, ale vzdy lepsie neskoro ako nikdy

k svokre - kedze nemozes prerusit vsetko, musis vyrazne selektovat informacie + daj si pozor na to, co hovori svokre tvoj muz, lebo je dost mozne, ze to, co mu ty povies doma, on vyklabosi jej a aj odtial ma potom info - nie priamo od teba ale od neho, lebo on ich ma od teba...

a celkovo daj aj svojim rodicom info o tom, ako sa veci maju,a k s nou budu v kontakte, tak si snad daju pozor na to, co jej povedia

jedneho dna praskne od jedu a zvedavosti,ale to je len a len jej problem

obmedz sa iba na informacie, ktore aj ked budu pouzite proti tebe (co budu), nesposobia velke ujmy

soffa

a odkial svokra vie,o tvojich prijmoch,o prijmoch tvojich rodicov,sestry???o peniazoch nie je slusne rozpravat,zapamataj si a usetris si problemy.!!!co oci nevidia to srdce neboli,dalsia rada nad zlato.nehovor nic svokre,budes mat pokoj.

LMarika

Mas to s nou tazke. Takychto ludi je najlepsie vymazat zo zivota a radsej sa s nimi nestykat, ale ak je to clen rodiny, potom je to uz naozaj tazke a poslat kvoli tomu k vode dobreho manzela by bola zase skoda. Najlepsie bude nestykat sa s nou casto, precitat nejake Kocurkovo, ci take nieco a porozpravat jej odtial nejake vtipy, nech sa zasmeje, pozriet si s nou nejaky film a rozpravat sa o nom, len nech sa nezvrtne tema na peniaze. Pripadne precitat si v novinach, kolko dostala ta, co vyhrala taky a taky tenisovy turnaj, kolko zaraba futbalista taky a taky, kolko dostal ten a ten hollywoodsky herec za taku a taku rolu... a samozrejme si to aj zapamatat, co je ale sakramentsky tazke, si take nieco zapamatat, aspon pre mna, aj ked na druhej strane su veci, ktore si zapamatam akoby zazrakom velmi rychlo a lahko, napriklad vtipy, ale toto nie. Aj pri rozpravani o hercoch, spevakoch, sportovcoch a celebritach ide o peniaze, ale to uz je lepsie, lebo pri takych temach sa rozoberaju peniaze celebrit a nie peniaze ludi z vasej dediny a hlavne nie peniaze tvoje. Zaujimave je, ze taki ludia ako tvoja svokra maju VELMI DOBRU PAMAT. Je to az obdivuhodne, ako si niekto dokaze zapamatat cenu kazdeho jedneho vyrobku, ze co kolko stoji, vyplatu kazdeho jedneho cloveka v celom sirom okoli, ktora potravina je kde kedy v akcii a za kolko, vyplatu kazdeho jedneho politika a celebrity- tie veci, co sa pisu v bulvarnych clankoch a aj to, ktory politik si za kolko kupil kravatu a ktora herecka za kolko kabelku... Ja ked si nieco sama pre seba kupim, nejaku potravinu napriklad, tak si nezapamatam, kolko stoji, kupim si nejake nohavice, nejake tricko, ale o mesiac uz neviem, kolko to stalo. Nikdy sa nikoho nepytam, kolko zaraba, lebo ma to proste absolutne nezaujima, nakolko ja nezijem z penazi toho dotycneho, ale len zo svojich vlastnych, a teda ma logicky zaujima iba to, kolko zarabam ja. Co zarabaju ostatni, je mi ukradnute. A ked mi niekto z internetu precita clanok, v ktorom sa pise, za kolko si ten a henten politik kupil take a hentake hodinky, tak tuto informaciu vypustam zo svojej hlavy v okamihu, ako prechadza cez moje usi. Ludi takto posadnutych peniazmi je velmi vela a zdaleka to nie je len tvoja svokra. Aj mna sa taki pytaju, kolko zarabam, dam vyhybavu odpoved, alebo nedam ziadnu a zmenim temu, co ich je do toho. Nemala som nikdy dobry odhad na ludi, nedokazala som nikdy dobre odhadnut ludi podla prveho dojmu, ale ak mi uz niekto pri zoznameni kladie otazky takeho typu, ze kolko zarabam a kolko moji rodicia dostavaju dochodok a kolko platia najomne, poviem, tak sa akosi podvedome zacnem vyhybat komunikacii s nim. A kolko moji rodicia platia najomne, to neviem a neviem ani, kolko dostavaju dochodok, lebo aj keby mi to povedali, ja by som si to nezapamatala, pretoze ma to nezaujima. Ludsky mozog si asi ulozi do pamate len tie informacie, ktore ten-ktory clovek povazuje pre seba za dolezite a moj mozog si prave taketo neulozi, ale vtipy si ulozi. Ja som sa uz vazne chcela dat vysetrit, ze ci mam Alzheimera, alebo co, ked kazdy si taketo veci pamata, dokonca kazda zena si pamata, kolko stala kazda jedna vec nachadzajuca sa v satniku jej sto kamaratok a ja po troch dnoch zabudnem aj to, kolko stalo moje nove tricko. A toto som mala vzdy, takuto zlu pamat na ceny, aj ked som bola mala. Cize neprislo to s vekom, bolo to tu vzdy. A zavistliva nie som, ani zloprajna, ani sa na zarobok nikdy nikoho nepytam a ani na sumy, kolko stali ich tricka a bluzky a nohavice a sukne a topanky... Len mi je trapne, ze neviem povedat, kolko stalo, co mam na sebe, niekedy by som najradsej chodila hola ako Adam a Eva v raji, len aby som nemusela odpovedat na otazky, kolko stali moje hodinky a kolko stalo moje tricko, ktore som kupila pred tromi rokmi :D

ZlatkaAA

V jednom nesuhlasim ze zlatokopky pochadzaju len z chudobnych rodin vela ich je prave z tych prachatejsich rodin kde su zvyknute na luxus a preto si hladaju muzov z tiez bohatsich a dobre situovanych rodin. Ale ja si myslim ze mudry muz vie uz z dialky odhadnut ktora je aka. Ale mnohi muzi akoby zamerne taketo zeny vyhladavali. V baroch ich je najviac.

salkdjfoidwa

tak maš to ťažké s takou svokrou. Vieš ale to že je už žena v rokoch neznamená že nemôže byť tzv. zlatokopkou. A to s tým susedom zasobaným ma pobavilo ale aj ja také poznám čo sú staršie päťdesiatníčky a balia mladých lepšie situovaných tridsiatnikov :D Ako ta tvoja svokruša si čo myslí že bude mladému susedovi fajčiť vtáka a on jej bude platiť zato? Alebo že si ju našťahuje k sebe? :D NIč musíš to nejako strpieť veď je to mater tvojho muža takže zbaviť sa jej nezbavíš kým ju neklepne. Zatiaľ to nejako vydrž. Držím palce.
Toto je typický príklad nechcenej svokry.
Pusť jej tieto videjká nech vie o sebe ako také ženské bez ohľadu na vek pôsobia.
www.youtube.com
www.youtube.com

papradie

Mňa by zaujímalo, prečo jej takéto informácie vôbec poskytuješ? Odkiaľ vie, že máš stravné lístky, aký dôchodok majú tvoji rodičia, odkiaľ vie o privyrábaní si tvojej sestry? Ako sorry, ale prečo sa vôbec s ňou o nejakých peniazoch bavíš? Proste na jej otázky nereaguj, alebo odmietni odpovedať.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strasne lakoma svokra - Fórum - ZDRAVIE.sk