Ako reagovať ?

Príspevok v téme: Ako reagovať ?
Jedlička

Zdravím všetkých :) Nedávno som tu písala o psychológovi, ktorý sa ma pýtal, či som experimentovala s jedlom.
Vec sa má tak, včera plakal. Nejak som sa mu viac otvorila a rozprávala som niečo osobné a on proste začal plakať. Akože normálne mu tiekli slzy a proste bol celý červený a snažil sa to maskovať ale moc mu to nešlo.
Ostala som trochu šokovaná.. Napadlo mi, že možno si na niečo spomenul, možno zažil podobnú situáciu. Alebo je až príliš citlivý ? Ja chápem, že sa to môže stať..
Každopádne úplne som nevedela, ako mám na to reagovať. Trošku ma to zaskočilo, on má byť predsa ten silný, alebo nie ? Bola som zmätená z toho...

Maoam

ber to ako trening - skus sa ho opytat nazivo, lebo v pisomnom styku ti bude chybat mimika, rec tela, ton hlasu...z toho vycitame ak sa nemylim cca. 80-90% 'povedaneho' ;-))

zvysok z obsahu povedaneho

nie je na tom nic strasne, ale chapem, ak nie si zvyknuta, tak to ber ako prilezitost prekrocit vlastny tien

Jedlička

Áno, nie je to ideálne pýtať sa iných a nie jeho ale ked nemám odvahu ešte asi :)
Asi som aj predpokladala túto odpoved :)
Možno by som mu to mohla napísať, to by bolo jednoduchšie :D

Maoam

lebo tu na fore a od inych ludi dostanes iba 'predpoklady', nic viac a v skutocnosti mohol mat uplne iny dovod

niet nad osobnu priamu komunikaciu, mozno sa tym aj ovela skor dostanete do doverneho vztahu, ktory pri sedeniach beztak potrebujes

Jedlička

Nie slabosť, ale tak ja som myslela, že ako psychológ je proste vytrénovaný. Ja chápem, je to ľudské, stane sa to, no nemám pocit, že som mu povedala niečo také strašné.
No náš dôverný vzťah je ešte len v plienkach, takže nemala som odvahu spýtať sa ho na to.
Nemyslím si že to znižuje jeho kompetenciu, ale predsa len by možno mal byť viac profesionálny.
Alebo je to možno vážne tým, že si on sám na niečo spomenul..
Každopádne úplne neviem ako mám reagovať na to..

Maoam

Slzy u teba znamenaju slabost?

Je to clovek, mozno prvy, ktory si uvedomil, co sa ti stalo a zareagoval na to. Nie si zrejme na to zvyknuta.

Aj niektori lekari maju momenty, kedy im zvlhnu oci a to nielen vtedy, ked napr. stratia pacienta (exitus) po tazkom boji o neho.

Kludne sa s nim o tom porozpravaj, ak mate doverny vztah (kedze si sa uz otvorila); urcite nebude mat problem ti povedat co konkretne.

Mnohe zazitky ludi su taky brutal, ze empaticka osoba prejavi takuto reakciu, to nijako neznizuje kompetenciu, na to pozor.