Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?

Príspevok v téme: Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?
Domingo

Ahojte, mám takú otázku, doma máme veľmi tvrdú a chlórovanú vodu. Rýchlovarná konvica sa zanesie už po dvoch týždňoch, problém s vodným kameňom máme aj pri práčke. Premýšľam preto nad kúpou filtračných zariadení a keď už by som investoval, tak by som kúpil asi filtráciu do celého domu. Napojiť hlavný prívod vody na potrubný filter. Bojím sa však, že tá filtrovaná voda nebude zas vhodná na pitie. Máte niekto skúsenosti s takouto vodou? Na fórach a článkoch na nete sa reakcie rozchádzajú, jedni hovoria, že filtrovaná voda je zdravá, iní, že nie ej príliš vhodná na pitie. Budem rád, za každú radu a skúsenosť. :)

Verolka9

Mimia jasné, idem si to teraz všetko poprečitávať. Doteraz som si na to nevedela nájsť čas ale teraz ho už konečne mám. Preto som aj napísala, aby priamo mne poradili. Bála som sa, že si čas na čítanie nenájdem. No ale idem to všetko kuknúť. Ak by som niečomu nechápala, tak napíšem, môžem priamo tebe?

nikuska333

skusenosti s filtraciou v domacnosti mam len tie najlepsie.. kedze ako mnohy, ktori tu riesia tento problem sme mali znecistenu vodu a museli sme to riesit sme sa obratili na firmu aquatrend.. robili nam uplne vsetko.. rozbor vody, navrhnutie riesenia a aj samotnu montaz.. komunikacia a jednanie bolo super.. pracuju tam mily a ochotni ludia.. nam najviac vyhovovalo to, ze im to dlho netrvalo a ze sme toto nemuseli riesit cez milion firiem ale jedna nam spravila vsetko.. to bola velka vyhoda, kedze moj manzel pracuje v zahranici a chodi na tyzdnovky.. pre nas bolo dolezite, aby za tyzden to bolo hotove.. nechcela som to riesit sama, kedze sa do toho az tak dobre nerozumiem ako moj manzel..

Mimia

@verolka9 ja som sem písala firmu, cez ktorú sme my riešili naše problémy s vodou..mali sme ju tvrdú..tak si prečítaj príspevky odo mňa a zistíš..s ondrejom sme to tu všetko riešili, možno aj tebe pomôžu k niečomu..
@ondrej49 nebude to príliš dlho, neboj nič..daj potom vedieť, som zvedavá čo doriešite a čo vám dajú za systém..

marrae

@Kycera oo dakujem za super odpoved:-)..Uz som si to nastudovala a je to poriadna blbost..Ale ved ked niekto chce, nech skusi aj to..Som skor za poriadne odstranenie problemu a nie len takto nejako..My sme preto kontaktovali firmu a oni nam namontovali filter, ktory filtruje vodu a vieme, ze teraz ju pijeme cistu a bezzavadnu..

Kycera

Marrae,
daj si do vyhľadávača ŠUNGIT ( je to liečivý minerál) a získaš odpovede na všetky svoje otázky: : )

ondrej49

Mimia: jasne, jasne chapem.. a inak obratil som sa na nich aj ja..volal som im a uz po telefone boli ochotni az som bol v soku..hned sme sa dohodli kedy pridu odobrat vzorku aby spravili rozbor a ze potom sa dohodneme na ostatnych veciach..som teda zvedavy, kolko budem cakat na vysledky..ved potom ti dam vediet..zatial dakujem za vsetky rady..

marrae

@Fanka o tom som este nikdy nic nepocula..Co to vlastne je?..To je taktiez nejaky fitler, ktory cisti vodu od skodlivin alebo?..Budem rada ak mi to napises, kedze sa momentalne rozhodujeme co spravit s nasou tvrdou vodou..Mame ju velmi tvrdu a nici nam pracku (kedze mame potom vodny kamen) a aj nase zdravie, kedze pijeme taku skodlivu vodu..Vdaka uz vopred za info..

Fanka

A čo hovoríte na Šungit Time ?Zbavuje vodu chloru,dusičňanov,mikrobov, ťažkych kovov. Mne táto voda chutí viac ako filtrovaná.

Mimia

@ondrej49 áno za tri dni bolo všetko hotové a my sme už pili nezávadnú vodu vďaka technikom z aquatrendu, ktorí včas a dobre všetko spravili..fúha toto si už ale že vôbec nepamätám..ale nečakali sme na to dlho..tam to trvalo len na základe toho, že oni spolupracujú s laboratóriami kde im robia tie rozbory a pokiaľ im oni dajú výsledky, tak to nejaký čas trvá ale vôbec už neviem že koľko:/