Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?

Príspevok v téme: Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?
Domingo

Ahojte, mám takú otázku, doma máme veľmi tvrdú a chlórovanú vodu. Rýchlovarná konvica sa zanesie už po dvoch týždňoch, problém s vodným kameňom máme aj pri práčke. Premýšľam preto nad kúpou filtračných zariadení a keď už by som investoval, tak by som kúpil asi filtráciu do celého domu. Napojiť hlavný prívod vody na potrubný filter. Bojím sa však, že tá filtrovaná voda nebude zas vhodná na pitie. Máte niekto skúsenosti s takouto vodou? Na fórach a článkoch na nete sa reakcie rozchádzajú, jedni hovoria, že filtrovaná voda je zdravá, iní, že nie ej príliš vhodná na pitie. Budem rád, za každú radu a skúsenosť. :)

embryo

uz som poznal par hrdinov, ktori ospevovali britu, skuste poprosit niekoho, nech vam pripravy caj/kavu z brity a z klasickej vody (nevediac ktora je ktora ochutnajte), rozdiel zarucene nespozorujete... :-)

Kýčera

Shayleen,skús si navariť čaj z obyčajnej a filtrovanej vody,zbadáš ten rozdiel-vôňa,farba,chuť a porovnaj farbu hrčekov.

Shayleen

Ja vody z Brita používam jedine do mašiny na kávu ale na varenie a pitie používam normálni vodu z vodovodu

Kýčera

Aj ja Ti odporúčam filtrovaciu kanvicu typu Brita-Shayleen na pitie a varenie.To,čo chceš Ty,je drahé,funguje na chemickej báze,a tú tam musíš pravidelne dopĺňať,a táto voda nie je vhodná na pitie,najmä nie pre alergikov,...Do UMÝVAČKY musíš predsa dať soľ,prostriedok na umývanie a aj LEŠTIDLO,či už v tabletkovej forme,tekutej alebo zvlášť,a to v každom prípade,nech je voda aká chce.Práčka sa dá vyčistiť aj octom,nemusíš používať Calgon.Máš ešte takú možnosť,že namontuješ za vodomer také zariadenie,kt.upravuje vodu bez chémie,má to 10-15 cm/neviem si spomenúť na názov/ a skombinuješ s kanvicou.Je to čistejšie,lacnejšie,ekologickejšie a zdravšie.

redka

a preco neodporucali takuto vodu na pitie? kvoli tomu ze je demineralizovana? ale mineraly si vies predsa doplnit inac... v strave atd... alebo ake argumenty mali proti jej pitiu?

Domingo

Ďakujem, nad britou som premýšľal, ale keď si vezmem, že ak chcem uvariť kávu, tak to musí ísť cez ňu, do práčky zas zvlášť calgon ako hovoríš a do umývačky somat a leštidlo. Myslím, že až tak neušetrím. Čítal som, že pokiaľ je voda mäkká, tak aj riad netreba leštiť a veci z práčky sú jemnejšie a vydržia viac praní. Calgon má pekné reklamy, ale až tak sa mi neosvedčil.
Chcel by som nejaké univerzálne riešenie.
Neskúšali ste tú filtráciu nik?