Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyšetrenia na zistenie choroby uštipnutia kliešťom

Príspevok v téme: Vyšetrenia na zistenie choroby uštipnutia kliešťom
Boris11811

Moja priateľka si našla na nohe kliešťa. Natrela ho depilačným krémom a on z nej vyšiel. Rozpučila ho a zahodila. Asi po týždni sa cítila unavená, slabá, bralo ju na zvracanie, akoby bola prechladená...

Ja som jej povedal, aby išla k lekárovi, ale ona mi povedala, že aj tak by nezistil, akú má chorobu. Má moja priateľka pravdu?

Dokážu lekári zistiť (ak nemajú kliešťa, ktorý ju bodol) v skorom štádiu, či sa jedná o boreliózu, encefalitídu, ehrlichiózu alebo iné ochorenie?

Ako by postupoval lekár, keby k nemu prišla?

Ďakujem

trojklanny

boris, priateľka nemá pravdu. A boreliozu už má. Pri encefalitide by boli príznaky iné, horšie. Krvné testy na boreliozu sú,žiaľ len na 75% presné.

philips

Boris, odpoveď je, že áno a aj nie. Ale v prípade týchto príznakov je predpoklad, že sa priateľka infikovala Boreliózou a nemá zmysel čakať. Nech ide ihneď k lekárovi.

Malko

Ahoj Boris urcite nech tvoja priatelka okamzite navstivi lekara a zmieni sa ze mala kliesta a ako ho odstranovala.

Pre buducnost , kliesta v ziadnom pripade nepotiartjte midlom ani deplikacnym kremom jednoducho kyvanim vytiahnut pomocou pinzety.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyšetrenia na zistenie choroby uštipnutia kliešťom - Fórum - ZDRAVIE.sk