Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Obrúčka?

Príspevok v téme: Obrúčka?
Judith1

Ahojte,
mám 24 rokov a s priateľom som spolu necelé 4 roky. Svadbu zatiaľ veľmi ani neplánujeme, ale moja budúca svokra vymyslela, že by sme si mali natiahnuť obrúčky. Neviem, ale mne to veľmi nedáva zmysel, lebo ak dobre viem, tak sa kupujú až tesne pred sobášom. Prosím vás aký máte názor, resp. stretol sa už niekto s takýmto zvykom?

Mariaana

Tiež som od svokrovcov dostala taký návrh. Bolo to podľa mňa hrozne blbé a nezmyselné však kto by kupoval obrúčky ak ešte nie je zasnúbený a nevie či so svojou polovičkou ostane a príde na svadbu. :D Vraj to je zvyk z minulosti a niektoré rodiny to stále dodržiavajú. Nakoniec po dlhom rozhodovaní a zvažovaní sme sa rozhodli si obrúčky kúpiť skôr hlavne kvôli výdavkom, ktorú v budúcnosti môžu byť ak sa bude snubný prsteň kupovať aj obrúčky predsa to nie je malá suma a treba do toho zainvestovať aby sa to po pár rokoch nerozpadlo. Tak nám teraz krásne strieborné obrúčky od Rýdla stoja v skrini a čakajú na svoju chvíľu keď budeme mať svadbu. I keď ja by som to aj teraz nosila pretože sú nádherné a ja mám prstene veľmi rada :D ale počkám si :)

Kiyo

Aj nám naši svokrovci prehlásili niečo podobné. Prišlo mi to absolútne nezmyselné, ale po menšom výskume na internete a tiež po dlhšom rozhovore s mojím teraz už manželom a jeho rodičmi sme sa zhodli na tom že si kúpime obrúčky, aj keď sme ešte neboli zasnúbení. Nakoniec sme si objednali obrúčky od rýdla, a určite nás to vyšlo lacnejšie ako kupovať aj obrúčky aj snubák.

BDiana

Podľa mňa by sa obrúčka mala nosiť až od sobáša, predsa je to len symbol manželstva.
Do svadby by sa určite mal nosiť zásnubný prsteň a nie obrúčka aj keď viem, že poniektorí to tak nosia. Poznám mnohé variácie ale aj tak sa mi to pred svadbou nehodí.

K_Simča

Ahoj,
s rovnakým názorom sme sa stretli už aj my. Je to zvyk z minulosti a v niektorých rodinách pretrváva dodnes. Je len na vás ako sa rozhodnete a čo vyhovuje vám. My sa chceme brať v decembri a tiež sme sa rozhodovali medzi obrúčkami a snubným prsteňom, ale nakoniec sme sa rozhodli pre obrúčku. Vybrali sme obrúčku s kamienkami, takže vlastne spojenie dvoch.

taktedatakto

je to skorej zvyk z minulosti,vtedy to bolo beznejsie ako teraz,taki 50-60tnici to asi zazili,napriklad moj otec ked poziadal moju mamu o ruku rovno si dali obrucky hoci svadbu mali az o rok.Vtedy sa nekupovali snubne prstene tak ako teraz,z toho usudzujem ze tvoja svokra je v tomto stara skola,aj ked je to pre dnesok divne...Podla mna robte len to co vy sami chcete a citite.Ak sa vam viac paci nosit obrucky az po svadbe nemala by vas nutit,ale vsak ste dospeli tak hadam mate slobodu v rozhodovani,urcite jej to treba ale milo vysvetlit ak to nechcete podla nej

[zruseny37]

Je to len na vás. Stretla som sa s tým, že kamarátka sa zasnúbila, resp. jej priateľ vyznal lásku týmto gestom, ale brať sa budú možno o 10 rokov.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Obrúčka? - Fórum - ZDRAVIE.sk