Sudne trovy

Kýčera

Ja Ti rozumiem,ale Ty nerozumieš alebo nechceš rozumieť mne.Nie si predsa malý naivný chlapec,ktorý zožerie všetko,čo vidí a počuje-na TA3,Súdna sieň,...Máš životné skúsenosti,rozum,tak ho použi!Ani lekár Ti na papier nedá,že nemáš rakovinu,...takto to nefunguje,to sa mohol vyjadriť len ten,ktorý advokáta v praxi nerobí,teda teoretik,či laik.Je to to isté,akoby sme lekárovi hovorili,ako má postupovať pri našej liečbe.Škoda,že tam nespomenuli aj výšku a váhu,tiež akej značky má nosiť oblek,akým drahým autom jazdiť,ako honosne ma mať vybavenú kanceláriu,...Ak Ťa právnik nepreruší a Ty budeš hovoriť 3 hod.,zaplatíš to Ty a nie ten z TA3 a pritom sa nemusí dozvedieť to,čo potrebuje pre danú vec.No a na papier Ti sumu nemôže napísať a držať sa jej,nie je jasnovidec,je to pohyblivá zložka,môže to byť aj pri jeho odhade viac alebo menej.Papier Ti však dá a po skončení prípadu predloží celkové vyúčtovanie.Takto to v skutočnosti prebieha,to je život a je to podľa zákona.Dúfam,že si to pochopil.

ijuj

Dakujem Kycera. Keď som sa tu pýtal o cenu, mysliac o tisícoch E Preto som písal 1000 E + -hodnoty.
Poz. TA3 hovorila o tomto, ústny dohovor, ten nemusí biť platný. Teda cena pekne na papieri.
Právnik by nemal prerušovať klienta pri rozhovote a nechať ho dohovoriť. Tiež je dobrý vizuálny vzhľad právnika.....

Kýčera

Ijuj 1,mrzí ma,že si sa neozval,tak veľmi som Ti chcela pomôcť.Možno Ti tá suma stačí,možno nie,možno potrebuješ len 100,200,... musíš natrafiť na poctivého človeka,aby Ťa neošklbal.A ak na neho natrafíš,tak ani on Ti na začiatku nepovie presne sumu,ale môže pre Teba urobiť to,aby Ťa to vyšlo čo najmenej,spor urýchiť a pokúsiť sa o dohodu,tak Ti prajem,aby si takého našiel.Ovládaš prácu na počítači,tak žiaden analfabet nie si,ale niektoré odbory sú ťažie pochopiteľné aj pre mladého človeka a neraz aj s titulami a právo medzi tieto odbory patrí.Ak by si napísal v akom meste žiješ,možno by som Ti vedela nejakého poradiť,ale ruku do ohňa za nikoho nedám,len vtedy,ak by som ho osobne poznala.

Kýčera

Keďže si neposkytol žiadne vstupné údaje podľa ktorých by sa dalo určiť aspoň približne,tak sa to nedá.Aby si to lepšie pochopil,tak Ti uvediem príklad-niekomu zistili nádor a on sa cez fórum pýta,či je to rakovina alebo nie,na to mu dokáže odpovedať len lekár,ktorý vidí papiere,...Musíš si nájsť advokáta,povedať mu o čo ide,odovzdať mu všetky doklady k danej veci,on ich preštuduje a možno Ti povie,že by Ťa to vyšlo drahšie,ako majetok,ktorý chceš získať,alebo v danej veci začne konať a povie približne sumu.Celková suma záleží aj od druhu majetku,ktorý ma byť prerozdelený,či od toho,kto daný spor rieši-notár alebo súd a tiež od toho,či sa účastníci tohto sporu dokážete navzájom dohodnúť.Nebudeš s mojou odpoveďou spokojný,ale ver, inak to nejde.Ak Ti viem ešte pomôcť,ozvi sa.To predtým si,dúfam,pochopil,robila som si srandu,netipovala som Ťa na úctihodného mladíka.

ijuj

Re: kycera prepáč ale ty vysvetľujes ipostup ako to ide.
Mne ide na 80-ku, ale v tejto oblasti som analfabet, preto chcem vedieť minimálnu cenu komplet....viem iba, že nieje to lacná záležitosť, nič viac.

Kýčera

Ijuj 1,a keď Ti napíšem sumu a Ty neminieš všetko,pošlem mi zvyšok?Ja Ti potom napíšem,koľko by Ťa to stálo v eurách,dolároch,...

ijuj1

Prepáčte, ale já som chcel vedieť približne SUMU v eur.radšej maximálnu. Či budem mať dostatok penez.
Dakujem.

Kýčera

Trovy súdneho konania-SÚDNE TROVY=hotové výdavky účastníkov konania a ich zástupcov,vrátane SÚDNEHO POPLATKU,ich ušlý zárobok,trovy dôkazov,odmena notára,...a odmena za zastupovanie,ak je zástupcom ADVOKÁT.Najmi si advokáta,ten Ti približne vyčíslu sumu na základe môjho 1.príspevku,ale ak si trúfaš,môžeš sa zastupovať aj sám.A v žiadnom prípade sa súdne trovy neodvíjajú od hodnoty dedičstva a aj notár má zákonom vymedzenú taxu.

Kýčera

Záleží od toho,či si najímaš právnika alebo advokáta,ten má zákonom vymedzenú taxu,kt. sa odvíja od hodnoty napadnutého majetku.Tiež sa započítava čas,kt. Ti venuje,počet pojednávaní,cestovné a strata času,ak nemá sídlo v mieste príslušného súdu,či si spor vyhral/prehral-vtedy platíš výdavky na právne zastupovanie aj protistrane,...