Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Genitalne bradavice!

Príspevok v téme: Genitalne bradavice!
V.

Ahojte. Mám genitalne bradavice (kondylomy), ktore mi diagnostikovali asi pred 2 mesiacmi. Doktor mi povedal ze mám prist na chirurgicke odstranenie (vypalovanie) pokial mi to nezmizne. Chcem sa spytat je odstranovanie chirurgicky bolestive? Nemyslim tym len vypalovanie, ale aj odstranovanie dusikom, chirurgickou lyzicou atd...
Mala som uz aj zapal bartoliniho zlazy, doktor mi povedal ze to bude 15 sekundovy zakrok a nakoniec to bolo odstranenie skalpelom sprevadzane s najhorsou bolestou aka len moze existovat.
Tak dakujem za rady. :)

joleen

Kto sa môže nakaziť genitálnym HPV?

Pri akejkoľvek sexuálnej aktivite vrátane genitálneho kontaktu môže dojsť k prenosu infekcie genitálnym HPV. Človek sa môže infikovať vírusom aj bez pohlavného styku. Pretože veľa ľudí, ktorí sú infikovaní HPV nevykazuje žiadne znaky alebo príznaky, môže prenášať vírus bez toho, aby o tom vedeli.

HPV je vysoko infekčný, takže stačí byť iba raz vystavený vírusu, aby sa ním človek infikoval. Odhaduje sa, že veľa ľudí sa infikuje HPV v priebehu prvých 2 až 3 rokov svojho aktívneho sexuálneho života. WHO uvádza, že u dvoch tretín všetkých ľudí, ktorí majú pohlavný kontakt s infikovaným partnerom dôjde v priebehu 3 mesiacov k vzniku HPV infekcie.

joleen

Ľudský papilómový vírus (HPV) je zodpovedný za najčastejšiu pohlavne prenosnú nákazu... Takže si nemyslim že
By sa bola nakazila ne pohlavnou cestou

Maoam

skor by ma viac trapilo to anorekticke obdobie, ktore spominala, viac nez pravdepodobne si tym pekne dodrbala imunitu, ale na to uz sama prisla + nedostatok vitalnych latok pocas dlheho obdobia k tomu

vtedy sa clovek nakazi lahko hocicim

Maoam

do sexuality inych ludi cez net nevidim, ono nakazit sa da rozne, ale ked s nikym nemala nic, ani petting a co., tak neviem, este ma napada moznost, ze to ma niekto v rodine - su stale rodiny, kde sa moze stat, ze sa omylom pouzije ten isty uterak, niektori ludia stale pouzivaju spongie a pod. somariny, nakazy v kupeli, whirlpooli a pod. su extremne zriedkave, ale nie nemozne

MultiLevel

Joleen, pytala som sa uz na to, V. napisala, ze prosto chalana este nemala a vraj sa to da dostat aj na zachode. Coz mi je divne, nakolko som sa pytla gyndy na to kedze som mala na byte kamosku s hpv virusom a take cosi ako nakaza cez zachod uplne vylucila. Este spolocny uterak je riziko, ale kazdy normalny clovek pouziva vlastny uterak. Nakazit sa na zachode by sa dalo ako? Akoze si zena sadne na vecko, kde sedela ina zena s hpv? Hmmm, kto by si ale preboha sadal na verejne zachody.. :D :D neviem no, pride mi to zvlastne, ale zas naco by V.klamala v anonymnej diskusii

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Genitalne bradavice! - Fórum - ZDRAVIE.sk