Krv v moči

Príspevok v téme: Krv v moči
lucka111

Ahojte mam taky problem uz asi 3 mesiace mam neustale denno denne velky stres a uzkost prejavuje sa to busenie srdca,trasenie ruk a celeho tela , nespavost,nechuti mi jest , nic ma nebavi, proste uz 3 mesiace som nebola kludna v pohode,uz 10rokov beriem lieky na ukludnenie, obvodna dr.mi pri preventivnej prehliadke objavila krv v moci vra nie vela ale je tam, este cakam na kultivaciu moca dost ma to vydesilo neboli ma ani brucho ani pri moceni akurat mocimm malo cca 2-3 krat za den myslite ze ta krv v moci moze byt s toho velkeho stresu? Mate s tym niekto skusenost?

lucka111

No dufam ze nepodvadza a dr mi robila testy na pohlavne choroby dokna aj na hiv, vsetko mam negativne ale takyto problem som mala aj pri byvalom len tie krvinky v moci ma znepokojuju

lea33333333

a nepodvadza ta? nenakazil ta niecim?
svrbenie a stipanie po pohlavnom styku mavaju vacsinou taki co striedaju partnerov

lucka111

Lenze mna nic nestipe nepali a dost ma to znepokojuje ze co to je , no ja som mala asi pred cca mesiacom problem ze som mala svrbenie po pohlavnom styku a priatel to mal tiez ale gyn mi dala mast antibiotikovu a antibiotikum a preslo to no a teraz tie stopy cervenych krviniek neviem no

lea33333333

ahoj, ja som bola pred dvoma dnami u urologa mne sa casto objavuje krv v moci, z nicoho nic len pocitim palenie pri moceni a potom sa to uz len zhorsuje, ja to mam asi po pohlavnom styku, s priatelom nam uz robili vsetky mozne testy ale vsetko negat. som z toho uz tiez na prasky lebo ked mame pohlavny styk tak zrazu na druhy den uz ma to stipe a pali pri moceni potom sa tyzden davam dokopy pomocou atb.

lucka111

Dakujem pekne vsetkym, zajtra idem znova s mocom dr moc poslala na kultivaciu ktoru ani nespravili lebo moc bol cisty az na tie cervene krvinky ktorych tam vraj je velmi malo zajtra idem teda znova s mocom a na krv namahu som ani nemala fyzicku ale psychucky som na dne a citala som ze aj pri vysokom krvnom tlaku sa moze objavit krv v moci tlak mam urcite vysoky kedze 3 mesiace denno denne mi ide srdce vyskocit z hrude a uz 3 mes som neni kludna

Jaqueline

Treba urobiť odbery znova, nepatrné množstvo môže byť aj po námahe resp. bez príčiny. Ja som to mala tiež a nič to nebolo.

pre Lucku

Ahoj Lucka, Kyceru nepocuvaj ona rada trepe sprostosti a potom to este aj da vymazat aby bola za mudru :-P

Pocuvni magnetku123 a vypytaj sa na nefrologiu. Aj mne ochorenie zacinalo krvou v moci a nasledne mi zistili lupus-tak ako pise lombardo. Vdaka rychlej liecbe cytostatikami mi zachranili oblicky. Sice mi funguju na 30% a 60% ale dialyza zatial nehrozi:-)

Kýčera

Lucka 111,čo Ti napísala Magnetka 123,to ani len nečítaj.Ukľudni sa,moč nebol sterilný,mohla si urobiť chybu pri odbere,...Cikať 3x denne je normálne,ale dôležité je to,čo Ti napísala Lombardo,koľko toho vycikáš a iné,tak to si prečítaj.Dávaj pozor na dodržiavanie pitného režimu.Prečítaj si letáčik z tých liekov na ukľudnenie,či Ti nespôsobujú tie popísané ťažkosti,príp. sa poraď s lekárom,možno ich treba vymeniť za iné.Zdôver sa mu so všetkými ťažkosťami,možno sa Ti pridalo aj nejaké iné ochorenie-štítna žľaza,...Tak sa drž!k

lombardo1981

Hematúria nie je spojovaná iba s obličkami. Rozdeluje sa na prerenálnu, renálnu (tá sa delí na glumerulárnu a neglomerulárnu) a postrenálnu.
Môže to veľa napovedať, ale ísť na malú 2-3x denne ie je veľmi smerodajný údaj. Sú ľudia, ktorí nemajú veľké nutkanie. Dôležitejšie je, koľko toho moču je. Vieš to odhadnúť? Anúria je do 50(100)ml/deň, oligúria 50(100)-500ml/deň. Potom to množstvo samozrejme závisí so množstva prijímaných tekutín.
Príčiny: anémia, liečba koagulanciami, nadmerná fyzická záťaž a cvičenie, lupus, leukémia, embólia obličiek, glomerulonefritída, hydronefróza, polycystické obličky, pyelonefritída, cystitída, urolitiáza, hyperkalciúria.
Lieky: analgetiká, niektoré ATB (cefalosporíny, penicilín, mitomycin), acyplpirín, vitamín C.
Existuje aj tzv. benígna familiárna hematúria, kde sa v rodine vyskytuje niekoľko prípadov idiopatickej hematúrie. Pri vyšetrení sa zistia tenšie bazálne membrány. Toto ochorenie nie je závažné.
Neprekonala si nedávno respiračný infekt? Má v tvojej rodine nie CHRI alebo polycystické obličky? Neutrpela si nejakú riadnu ranu do oblasti močového mechúra či obličiek?

magnetka123

Ako som už písala, evidentne to súvisí s obličkami, keďže aj málo močíš. Skús sa vypýtať na nefrológiu, urobia ti kompletnejšie vyšetrenie. Ak nepôjde o nič vážne, uľaví sa ti, ak by si mala začínajúce ochorenie obličiek, čim skôr ti nasadia liečbu, tým lepšie pre teba aj tvoje obličky. Zanedbanie obličkových ochorení vedie vždy k dialýze :-(