antikoncepcia

fraisee

janusina
v pribalovom letaku mas vacsinou vsetko detailne rozpisane. tabletky zacnu ucinkovat hned, avsak treba cakat min 7 dni aby si mala nejake to vyssie % ze neotehotnies. moja gyn vravi, ze prve 2 tyzdne treba pouzivat aj kondom z toho dovodu aby si mala 100% istotu, ze neotehotnies (ale 100% nie je ziadna hak ako vieme)

janusina

Takze ja nechapem, kazdy hovori inak.Teraz tu citam ze najdolezitejsie je brat pililky v prvom a tretom tyzdni no ja som pocula v druhom, chranena by som malabyt od zaciatku ak som zacal brat ked som dostala menzes, inde citam ze to tak nie a mam cakat 7 dni potom 10 nakoniec rovno cele platicko..uz ma to az hneva, ako keby s aniekto odvolaval a ked zenska otehotnie tak smola zle si ju zobrala....ja neviem ako to je, ked zabudnem zobrat tabletku a zoberem ju fakt az o 4ľ hodin ako som mala kolko sa mam este chranit...?7 dni alebo to znamena ze ma ako keby znova brat cele platicko a chranit sa popritomaj inak..ved to je hlupost....su tam hormony ktrych hladnina sa sice znizi ale preboha hadam nemam cakat 21 dni kym bude ucinna...vsak hormony sa dostavaju do tela skoro mesiac anic by to nerobilo...co tu citam tak uz fakt neviem...a dalej..ze brat tu istu hodinu?to ako ked zoberem jeden den o 8 vecer druhy o 10 dalsi o 12 nema byt kde problem pokial viem pretoze hranica je 12 hodin a toto su vykyvy par hodin hore dolu..viem treba davat pozor a neni to len tak ale jednoducho niekdey sa neda.to je vse.som z tho magor ze uplne.,

Veronika L.

dobru noc a sorry, ze som to tak zamotala,ale z toho vsetkeho mi to stale vychadzalo tak, ze to beries kadejako,ale som rada, ze sme sa nakoniec dohodli :))))))))))))) teraz uz obe vieme ako to je a ty ked to uz budes brat tak ako mas :))))))) tak to bude fajn a nebudu ani ziadne stresu cize aj ten sex bude este lepsi :))))))))))) tak sa maj pekne

danielka

haha,som rada že sme sa nakoniec dohodli,lebo už by som aj rada šla spať:)

áno,ja viem že som to tak užívať nemala,ale iná možnosť nebola.odteraz to budem robit ako mám,nestojí mi to za tie stresy,ani ten sex:Di ked..:)

vdaka za pokec:)aj tebe dobru noc

Veronika L.

no to si mohla rovno takto napisat, tak sorry, ale z tych utrzkov som to pochopila tak ako som to pochopila, ak si to zacala uzivat v iny den ako si mala, tak jednoducho budes chranena az od toho 7 dna, a nie od zaciatku cyklu. A to,ze vynechas - to som ti napisala aj ja, ak vynechas - musis ju dobrat ked si spomenies a okrem toho pouzivat este inu ochrannu metodu - napr. ten kondom. Inak v tom problem nevidim. Ale aj tak ti radim nasadit teraz uz tak ako mas a nie o dva tyzdne po... tod vse

danielka

omg...nepochopila si ma.Ja to tak nerobim,ze si to jem kedy sa mi zachce,Tabletky papam ako mam,nikdy nevynecham,dokonca ich berem na hodinu presne.

A teraz citujem,co tam,je napisane:
,,...ak zena zabudne uzit tabletu,alebo vynecha niekolko tabliet v cykle,mala by douzivat balenie normalne.okrem toho,by mala pouzit aj inu spolahlivu nehormonalnu antikoncepcnu metodu dovtedy,kym neuzije 7tabliet vkuse za sebou.

diky,ze mi odpisujes,ale nepomahas mi...

mne islo len o to,ze som cele balenie zacala brat iba tak,v hocijaky den,nie v 5 ani v 1 den menstruacie,a chcela som vediet,po akej dobe som uz chranena,ci musim cakat cely mesiac,alebo len tych sedem dni...uf

Veronika L.

to je volovina, talbetky nesmies vynechat lebo prave vtedy vznika riziko otehotnenia, pocas 1 a 3 tyzdna pri vynechani je riziko vacsie, pri 2 tyzdni to nie je az taka tragedia,ale tabletkku si aj tak treba dat, ked si spomenies. Pri uzivani HAK musis jest tabletky pravidelne a nie sem tam, ked si povies, ze ides s priatelom spat.... ved to by si nemala ziadnu ochranu. No je, ale pravda, ze pocas 7 dni ked ich douzivas si chranena aj ked ich nejes. A inak ak by si ich neuzivala pravidelne mohlo by sa ti objavit krvacanie alebo spinenie z nedostatku hormonov..... a taktiez by si mohla aj otehotniet.... to, ze si teraz dostala menstruaciu, neznamena, ze ak budes takto v uzivani postupovat aj nadalej tak neotehotnies neskor.

A co sa tyka tych 7 dnoch, co tam pises, tak tomu nerozumiem, ja som uzivala uz dva druhy HAK a ani na jednej nic podobneho nebolo...precitala si si to spravne???

danielka

no,ale ked napríklad vynecháš,alebo nieco,tak je na liecive napísané,že po dobu 7dni si nechranená,ale že pootom už hej,
lebo odvtedy,čo som to spravila,je už cca mesiac,akurat som dobrala jeden blister.
a kramy som dostala tak ako mali príst,ale ani neviem,ci to boli oni...len take krvave zaspinenie..a tabletky som brala stále...až do teraz..asi včera mi skončili

Veronika L.

podla mna je to aj tak dost velky risk, tie tabletky by sa mali brat pravidelne a tak ako je to urcene inak ja ochrana minimalna az nulova, ja by som ti preto radila pockat kym dostanes teraz menstruaciu, dotial sa chran nejako inak - napr. kondom a ked ju dostanes, tak nasad nove balenie, normalne prvu tabletku a postupuj pravidelne az kym ich neminies, potom budes mat 7 dni pauzu a zas odznova, len tak si budes moct byt 100% ista, ze je tam ta ochrana.

danielka

HM,lenže ja mám gynekologa trošku daleko,a nemala som čas,ísť si po nove balenie..(mám totižto school)
skrátka,ja som s partnerom nespavala,pokial som tabletky nebrala.začala som až, ked som ich brala sedem dni,ale o tie spomínané dva týždne neskor...