Suchy dusivy kasel trvajuci viac ako tyzden

Príspevok v téme: Suchy dusivy kasel trvajuci viac ako tyzden
kerolajn123

Dobry den, velmi by som vas prosila o pomoc. Mam 17 rokov a uz viac ako tyzden ma trapi velmi silny suchy drazdivy kasel. Cez den sa to ako tak da prezit, ovela horsie to je v noci, okolo 23:00 ma zacinaju chytat zachvaty dusiveho kasla, evokuje mi to pocit na zvracanie. Trva to zvycajne tak dve hodiny, potom zaspim vycerpanim. Tiez pocitujem silnu bolest na hrudniku (pocas kaslania). O stvrtej sa znovu zobudim na to ze sa dusim kaslom a kaslem az do siestej pricom pobudim celu rodinu. V piatok som bola u doktorky, vzala mi krv, popocuvala ma, vysledky su negativne, caka sa len na vysledok plucnych chlamydii a mykoplaziem. Prosim vas, nemate niekto skusenost s niecim podobnym? Neviete ake ochorenie by to mohlo signalizovat? Nemate nejake osvedcene rady ako tlmit kasel? Antihistaminika mi nezaberaju, kasel nieje alergickeho povodu... vopred velmi dakujem

kerolajn123

ďakujem vám všetkým za rady, nakoniec sa teda potvrdili pľúcne chlamýdie... nemáte čisto náhodou niekto skúsenosť aj s týmto?

Kýčera

Suchý dráždivý kašeľ môže mať viacero príčin-akútne ochorenie dýchacích ciest,alergia,astma,...Dostať aj voľnopredajné antihistaminiká-Claritine,...Pokiaľ sa nezistí príčina Tvojho kašľu,dovtedy Ti nemusia sadnúť ani prípravky,kt. užívaš.Ak sa stanoví diagnóza,aj vtedy sa môže stať,že Ti určité lieky nezaberú a bude ich treba vymeniť,musíš byť trpezlivá.Ak začneš piť terbárs ten skoroceľový čaj,tak si kúp aj rovnaký sirup,aby sa to nebilo.Poradiť sa môžeš aj v lekárni,sú tam šikovní ľudia a možno ich rada bude lepšia,ale kupuj si všetko na jednom mieste,aby Ti to vedeli dobre skombinovať.Bolesť na hrudníku máš od kašľa,na ten sa hodia antitusiká-Tussin,Sinecod,...kt.ho budú tĺmiť,alebo môžeš vyskúšať Stoptussin,kt. tento kašeľ tlmí a zároveň uľahčuje vykašliavanie.Tak len choď do tej lekárne,povedz im,čo Ti je,že potrebuješ čaj a niečo na tlmenie kašľa,aby Ti to dobre skombinovali a opýtaj sa aj na ten STOPTUSSIN,antihistaminiká zatiaľ nekupuj.Ak by sa kašeľ nezmiernil a stav by bol neudržateľný,tak vyhľadaj toho pľúciara,hoci aj na pohotovosti.Do spálne si daj zvlhčovač,spi pri otvorenom okne a ak Ťa chytí záchvat kašľa,skús sa ochadiť-tvár,hlava,ak Ti to zaberie,ozvi sa.Pomôcť Ti môže aj cibuľový čaj,...

Moireal

kerolajn123, inak ja tiez nemozem laktozu a tiez nejem mliecne bielkoviny, iba rastlinne. Lepku sa vyhybam tiez. Je jasne ze treba zistit pricinu, to liecivo co mi dali, boli vlastne kortikodidy a tie su pekne svinstvo. Ak teda nemas hlieny, resp. necitis zeby ti daco stekalo do hrdla, tak asi netreba odhlienovat, ja mam to zatekanie a ked to zateka, potom aj kaslem. Takze u mna je kasel suchy ale pricin je asi viacero. Suchy kasel sa odporuca tlmit, vraj ho netreba skusat teda menit na produktivny, len mne ziadne bylinky proti kaslu nezaberali, len tie enzymy. :)

kerolajn123

ďakujem vám za rady :)

vitavi - mliečne výrobky nekonzumujem vôbec, mám intoleranciu na laktózu, taktiež cukor a sladkosti obmedzujem vo veľkom množstve /spôsobujú mi problémy, napr. mykózu/

Kýčera - áno, pri posteli mám neustále nejakú tekutinu, pijem prieduškový čaj, ten skorocelový vyskúšam. Sirupy mi nezaberajú, zatiaľ som vyskúšala Sinecod, Calcium a Ambrobene, všetko s vedomím a odporúčaním lekárky, nepomohlo ani jedno. Na noc na tlmenie som skúšala Zyrtec, ďalej Fenistil, účinok žiadny. Nakoniec mi predpísala doktorka Codein (opiát) pretože to je nevydržateľné, akurát ten sa môže užívať maximálne 3 dni, trošku mi pomohol. Fakt už neviem čo so sebou, nezaberá mi skoro nič čo skúsim.

Moireal - ďakujem za rady, soľou si vyplachujem nos a hrdlo aj ja, ale hrdlo ani nos mi momentálne nerobia žiaden problém. Kašel je úplne suchý, hlieny nevykašliavam žiadne, dokonca som čítala na internete že práve treba sa zahlieňovať pri suchom kašli aby malo ísť čo von. Nakoniec sa aj zistilo akého pôvodu máš ten kašel?

Moireal

Tiez som mala suchy drazdivy kasel, nic nepomahalo, dokonca mi dal doktor liecivo pre astmatikov lebo som mala zapalenu dychaciu trubicu. Ani to nepomohlo. Co pomaha, je odhlienovanie. Beriem nalacno complete lacto digest. Ono to rozklada tie pozostatky mliecnych zloziek. Cukru, bielkovin, tukov a fakt mi je vdaka tomu lepsie. Ked zjem nieco zahlienujuce, je to poznat. Takisto si kvapkam do nosa xclear, obsahuje xylitol a ten je antibakterialny. Myslim ze aj vyplachy nosa slanou vodou su fajn, pripadne aj hrdla. Na hrdlo mi pomaha aj soda bikarbona.

Kýčera

Lekárka postupuje správne,ale nebolo by od veci,aby Ti aj pneumológ urobil ďalšie vyšetrenie-spirometriu,..Ak budeš mať aj tieto výsledky v poriadku,pýtaj sa k nemu.Čas,kedy sa budíš,poukazuje na problémy s pľúcami-akútny zápal,...Daj si k posteli pohár s vodou a keď Ťa chytí kašeľ,zakaždým si odpi troška.Zo spálne odstráň všetky veci,kt. by mohli vyvolávať kašeľ,začni piť čaje na čistenie dýchacích ciest-skorocel,...Kúp si v lekárni aj taký sirup alebo iný-pýtaj si na suchý dráždivý kašeľ,musíš ho tĺmiť-vyčerpáva Teba a je veľkou záťažou pre dýchacie cesty,pi dostatok vody a vynechaj aj všetky mliečne produkty-Vitavi.

vitavi

Dýchacie cesty máš zanesené. Potrebuješ prečistiť sviežou zeleninou a vlákninou.
Hlavne sa vyhýbaj zahlieňujúcim a tučným potravinám, ktoré obsahujú hustý lepkavý tuk - tučné pečivo, zákusky, mliečne a mäsové výrobky a tiež sladkostiam, ktoré podporujú rozvoj nežiadúcich mikroorganizmov.