Hadky s partnerom kvoli byvaniu, musi byt podla neho

Príspevok v téme: Hadky s partnerom kvoli byvaniu, musi byt podla neho
manuellka

Prosim viete mi poradit? Mam pocit, ze sa musim prisposobovat. Priatel rozhodol, ze pozicku na byvanie nechce, ale inak na vlastne nemame. Nechce pocut ani o tom, ani o zahranici, ani o byte ani o podnajme-lebo on cudzim platit nebude. Chce, aby sme si prerobili dom po jeho starych rodicoch, ktory je vsak na pozemku jeho rodicov. Mne sa to nepaci davat do stareho a niecoho co neni nase. Povedal mi, ze mozme najskor takto, aby sme mali kde byvat a potom setrit na vlastny dom, ale zasa-bez pozicky. Cize vlastne neviem kedy my budeme mat svoje? Asi nikdy.. Vobec nemam chut byvat pri jeho rodicoch aj ked su super, chcem aby sme boli samostatni. On nechce ustupit a ja uz neviem ako to riesit.Nasi maju byt, ale ja by som u nich nikdy nechcela zostat, vzdy som chcela vlastne byvanie a oni to chapu. Radia mi vsak rozist sa s partnerom ked je taky, ze nedokaze ist na kompromis aby sme si sli aspon niekam zarobit. Sme spolu uz 3roky a naozaj chcem aby sa toto vyriesilo ale nemam chut sa podriadit tomu co chce ked s tym nie som stotoznena, lenze ho milujem. Co by ste robili vy?

liberta25

hlavny problem je v tom, ze slecna sa tu rozculuje a chce rozhodovat o cudzom majetku. a nechcem jej krivdit, ale neverim, ze v tych "ich" nasetrenych peniazoch je aj nieco od nej. zo 400 eur sa neda ani vyzit, nie ze este nasetrit. na jej mieste by som prehodnotila cely zivot a pristup k ludom, peniazom. takto bude vzdy na niekom zavisla, a hlavne nikdy nebude mat na svoje vlastne byvanie. ale sposob, vsak na niekom sa prizivim, ja osobne uplne zavrhujem a takychto ludi vobec nemusim.

spring

ja reagujem na styl akym tu poniektori pisu a do nej skacu a na tie dva body - prerabat provizorne a pravo byt nahnevana ked priatel to nechce majetkovo vysporiadat ...

sewie

ja ti neviem, ale hadat sa s milovanym clovekom kvoli majetkom? nie nie som naivna a nechcem tu malovat ziadne ruzove veci ale, mozno by vam obom nezaskodilo trosku odstupu a vyjasnit si priority!
OBAJA mate totiz dobre argumenty...a ja chapem tvoju tuzbu po "vlastnom" ale hypoteka tiez nie je najstastnejsie riesenie...mat na krku taky velky zavazok ti poriadne zviaze ruky...mozno by skutocne nezaskodilo chvilu pockat a setrit...do stareho domu snad moc vrazat peniaze nemusis-aj ked neviem v akom je stave presne-napr moja kamoska s priatelom byvaju ZATIAL v dome po jej babke-vedla byva babkina sestra, domcek si zariadili svojpomocne-postel z paliet a rozne vychytavky, lebo vedia ze tam dlho zit nebudu tak do toho moc vrazit neplanuju....
hlavne by ste si to mali poriesit vy dvaja medzi sebou! a nie ty a ludia na fore:)...ani nie ty a tvoji rodiacia:) drzim palce!

spring

neviem co do nej skacete mudrlanti.. podla mna sa pravom rozculuje. majetok nevysporiadany a posledne peniaze vrazat do provizorneho byvania, lebo chce nasetrit a potom stavat inde - uplne zle... a keby mi vyse 30 rocny chlap vravel, ze so sestrou su ok, tak by ma asi porazilo od zlosti ...

.. ja by som ti ale poradila jedno - casy kedy vsetci mladi ludia, mlade rodiny po svadbe byvaju vo svojom su uz davno prec .. skus vystupit z tej zastaralej mentality ze teraz musite postavit dom, zasadit strom, splodit syna atd .. tak sa trosku ukludnis, ze sa nemas kam "ponahlat" .. nic ti neujde .. a ked chcete dieta tak majte - na ulici neostanete.. nemusi sa narodit do noveho postavaneho domu ... take naskrobene klise.. brr

ALE..pokial ti na nom zalezi, tak zvaz realne moznosti a ked dojdes na to, ze byvat v dome po starkych (nie provizorne, ale riadne prerobit - mozte aj postupne) je najlepsia moznost tak si stoj len za tym aby sa to vysporiadalo .. mozno tam nebude zle - svokrovci ti postrazia deti ked budes potrebovat a ked nebudete platit horibilne hypoteky si mozete dovolit chodit na krajsie dovolenky a nezobracit .. skus to mozno brat z takehoto pohladu - lebo platit hypo s platom 400 euro .. nic moc .. ako je ten pozemok? neda sa to rozdelit ?

liberta25

vsak, ked sa ti nepaci jeho napad a ja by som tiez svoje peniaze do cudzieho nedavala, tak si zhanaj vlastne byvanie pre seba. a nemusis sa nikomu prisposobovat a nikomu prosit.

manuellka

No ako ja nemam slov. Naozaj sa ti zda normalne, ze to mam riesit ja? Co on nema jazyk? Ja ti poviem co nema a to je OCHOTA a ked ktosi nie je ochotny ja sa pchat tam kde ma nikto nepozyva nemienim. Uz sa to aj tak vyriesilo, moji rodicia mali pravdu. Cely zivot sa iba prisposobovat niekomu kto je sebec? A co som spadla z jahody? Nuz aj takyto byva zivot

kafe

mne sa riešenie, ktoré navrhuje tvoj priateľ zdá celkom fajn. Ak sa ti nepáči, prispôsob si ho svojim predstavám, to znamená rieš vlastníctvo nehnuteľnosti. Prečo ty? No lebo tebe to vadí, mne napríklad nie a tvojmu chlapovi tiež nie. Takže kto iný by to mal riešiť?? Stará Blašková? Hovoríš, že jeho rodičia a segra sú fajn, tak prečo, do riti, sa s nimi ODMIETAŠ baviť na túto tému?? Neni na tom nič trápne, naopak, myslím si, že by to jeho rodičia v pohode zobrali a synovi/bráchovi to darovali. Ale ak s tým NECHCEŠ pohnúť TY, samé sa to do pohybu nedá. Neviem prečo to zbytočne komplikuješ a z nejakej hlúpej hrdosti (mal by si to s rodičmi vybaviť ON nie ja) sa o tom nechceš so svokrovcami porozprávať. Ale ak ťa to baví, tak sa tráp, rozmýšľaj a hľadaj iné riešenia jak choré kura, lám priateľa na hypotéku či prácu v cudzine.. proste zbytočne mrhaj energiou a časom, keď riešenie môže byť jednoduchšie než sa ti zdá.

soffa

kompromis dievca zlate vo vsetkom.predsa ta nemoze nutit ze podla neho je najlepsie.tiez nie som zastanca poziciek,kupili sme si byt v hotovosti ale boli sme v zahranici pred 10 rokmi ked sa dalo este zarobit.trebalo viza a libra vtedy stala 70 sk.takze sme to mali jednoduchsie aj sa nam teraz dobre dycha.byt tebou tiez ho necham,lebo namiesto aby ta podporoval,ze ano podme do zahranicia(aj ked pecene holuby tam do ust nepadaju)ale vzdycky je to lepsie .to si cely zivot budes vsetko odriekat a zderies sa kym si nasetris.popripade pri nasich prijmoch nenasetris nikdy.nepocitaj s rodinou,lebo nic neodlozis,,,tak chces zit>?z peknej misky sa nenajes a ked neni love neni laska.lebo platit a zit ti treba.

dalsi

Vo vasej situacii, je asi najlepsim riesenim, ako tu bolo pisane - ostat v starsom dome, neprerabat a este si setrit.

Dnes chce vela ludi vsetko hned, vsetko stare im je nedobre a hned by to vyhadzovali a mali pekne, nove, krasne. To by chcel kazdy, ale ufinancovat to dlhodobo je problem.

Kludne by ste si mohli zalozit rodinu, investovat minimum do baraku /maximalne vymalovat + nabytok/. A pokial nemate to majetkovo vysporiadane, je hlupost nieco ine do toho investovat.

Ked mu jeho sestra suhlasi s tym, ze sa dohodnu, tak moze mu to darovat hned, alebo uzatvorit zmluvu o buducej zmluve /ze mu to daruje, alebo preda za 1 EURO/, atd. Tak to bude mat pravne podlozene a aj keby jej manzel, ci jej deti nieco vymyslali v buducnosti, tak to uz ma pravne osetrene.

Jeho sestre sa nieco stane, jej slovo bude uz prt platne a dedi to jej manzel a deti. A ver, ze ohlady na vas budu minimalne. Budu to brat, ze sa prizivujete na cudzom a chcete ich obrat o to, co patri pravom im.