Hadky s partnerom kvoli byvaniu, musi byt podla neho

Príspevok v téme: Hadky s partnerom kvoli byvaniu, musi byt podla neho
manuellka

Prosim viete mi poradit? Mam pocit, ze sa musim prisposobovat. Priatel rozhodol, ze pozicku na byvanie nechce, ale inak na vlastne nemame. Nechce pocut ani o tom, ani o zahranici, ani o byte ani o podnajme-lebo on cudzim platit nebude. Chce, aby sme si prerobili dom po jeho starych rodicoch, ktory je vsak na pozemku jeho rodicov. Mne sa to nepaci davat do stareho a niecoho co neni nase. Povedal mi, ze mozme najskor takto, aby sme mali kde byvat a potom setrit na vlastny dom, ale zasa-bez pozicky. Cize vlastne neviem kedy my budeme mat svoje? Asi nikdy.. Vobec nemam chut byvat pri jeho rodicoch aj ked su super, chcem aby sme boli samostatni. On nechce ustupit a ja uz neviem ako to riesit.Nasi maju byt, ale ja by som u nich nikdy nechcela zostat, vzdy som chcela vlastne byvanie a oni to chapu. Radia mi vsak rozist sa s partnerom ked je taky, ze nedokaze ist na kompromis aby sme si sli aspon niekam zarobit. Sme spolu uz 3roky a naozaj chcem aby sa toto vyriesilo ale nemam chut sa podriadit tomu co chce ked s tym nie som stotoznena, lenze ho milujem. Co by ste robili vy?

kuk456

Bez urážky, od rodičov je to dosť sebecké aby im v mladosti deti pomáhali a to vtedy, keď ich vlastné deti potrebujú každý cent.
Narážam na to, že zahraničie vás nespasí, ani tam to nie je jednoduché. Máš 32, ten čas strašne letí, dokedy chceš šporiť? A potom 5 rokov stavať.
Alebo skúste tak, že budete bývať v starom dome, dáte do neho naozaj len minimálne peniaze a budete si budovať vlastné hniezdo.
Máte 32, neviem na čo čakáte.

manuellka

KUK ved si iba skopiroval to co som ja napisala, to je moja veta ze kedy rodinu, ci v 45tke? A to ze mame malo nasetrene, akoze sorry ale rodicia oboch chudobni, co sme este museli pomahat im, ved oni ani kuchynsku linku novu nemali, nic, vies prd makovy kolko aj partner pomohol svojim a ja mojim, nie kazdy ma na ruziach ustlane, z chudobnych platov este rodicom pomahat! A ze hysterka, no kto by akoze ´nehystercil´ ked sa mi blizi 32 rokov a vlastne byvanie ci rodina v nedohladne, ono vies, mne to nepojde do 60tky ako chlapom! A uz som si pozistovala davno, neboj sa, neviem kde byvas ty ale u nas postavis najmensi dom za 70tisic s pozemkom a to este svojpomocne, nie cez firmu. Takze PRETO chcem ist do zahranicia. Ja mam pocit ze by som bola za peknu zlatokopku keby mi nevadilo ze stavbu bude tahat on, ved uz aj som, len preto ze som chcela vysporiadanie:D Uz je mi to smiesne, cim viac chce byt baba samostatnejsia tym asi horsie.. A ze chudak chlap no nehnevaj sa, ja mu chcem pomoct, aby sme si obaja setrili, aby to netahal povacsine on a este je chudak... Pekny nazor tiez.. A ano tie uspory mame da sa povedat napoly, vychadza to tak lebo on pomohol rodicom vacsim obnosom ako ja doma nasim

liberta25

ale v tom ma pravdu, ze vrazat do niecoho, co nie je ani jej ani jeho, to zas nie. kym to rodicia neprepisu nanho, je rozumne, ze do toho neda peniaze. dnes sa rodina dokaze tak povadit na dedicstve.

[zruseny37]

A tie vaše úspory sú napoly? Pretože ak sú zväčša jeho, tak to bude viac-menej jeho investícia a ty môžeš vraziť do hnuteľných vecí, ako som už písala. Inak v takom veku ísť na 5 rokov do zahraničia, ak chceš mať ešte dieťa, už je dosť neskoro. Poznáš riziká prvého dieťaťa po 30ke?

Mne to z tvojho posledného príspevku vyznieva tak, že úplne v pohode by ste to zvládli v tom prerobenom dome a pomaly si zakladať už rodinu, mať pokoj od hypotéky, keďže našetrené na rekonštrukciu máte. Nie je tam nejaký iný problém? Z nízkeho platu brať hypotéku, ja ti neviem... Zbytočne to komplikuješ.

Slobodna

Suhlasim s kukom. Asi jediny normalny, racionalny pohlad na vec Dnes to nie je take jednoduche a chudak chlap, ktory sa snazi zabezpecit byvanie :(
Ak mas pozemok, mas vyhrate. Ak je dostatocne velky, preco by na nom nemohli byt 2 domy. V minulosti bolo viacgeneracne byvanie normalne, navzajom si pomahali. Ked budete mat dieta, pomoc svokrovcov tiez nemusi byt zla. V dnesnom svete mat nieco vlastne je nedosiahnutelny sen pre mnohe mlade rodiny.

kuk456

manuellka si dosť hysterka. V 32 toho máte našetreného veľmi málo, na šetrenie ste mali myslieť podstatne skôr. Zahraničie si neidealizuj, tiež je tam problém s prácou a bez vzdelanie je to tam o ničom.
Keď máte málo financií, tak si vyhrňte rukávy, skresajte všetko čo chcete a dom postavíte do 40-50 tis. + samozrejme pozemok, ten vám zadarmo nik nedá.
Hypotéku na 20-30 rokov preplatíš 2x, úroky sú momentálne na minime, ale nevieš aké budú o rok a takéto určite nebudú stále.
V podstate celú stavbu bude finančne ťahať on, ty zo 400 eur asi ťažko, preto nechápem prečo tu na neho tak útočíte.
To čo prezentuje on nie je zlý nápad. Však skús hľadať vhodný pozemok, zisťuj si skryté vady a chyby, aký sú susedia, či sa tam vôbec dá stavať, siete, prístup, kúpiť pozemok potom si daj spraviť projekt, vybavuj povolenie všetko toto môže trvať roky, všetko závisí ako rýchlo nájdete vhodný pozemok. Predtým asi chceš ísť na leto na sezónne práce, koľko si myslíš, že zarobíš? Kedy chceš zakladať rodinu, v 45?

dela

ved ale kym nie ste svoji, tak pre teba je to tiez vrazanie penazi do 'cudzieho' ako on vravi:D , ..

nenechaj si skakat po hlave. lebo ak on nevie v tomto ustupit, nebude vediet v nicom a o tomto bude cely vas vztah a ty sa tu budes kazdy krat len rozculovat.

tym ta nechcem odradit, ale no, predstav si tieto pocity prisposobovania sa uz cely zivot.. podla mna ta to znici psychicky ( bezohladu nato aka silna osobnost mozes byt)

manuellka

Jediny ´kompromis´ ktory partner pozna je vrazit 20tisic sem(vsetky nase uspory), zostal s holym zadkom a aby sme teda nemuseli platit ´cudzim´ najom ani brat pozicku a setrit na svoje. Takto si to predstavuje. Setrit na Slovensku. Ja zo 400eur, on sice z dobreho platu, ale max. odlozime keby kupujeme iba jedlo a zakladne veci, cize ziadne oblecenie, nikam nejdeme cely rok, ziadne akcie, nic tak tisic eur mesacne. To takym stylom(co je nemozne) nas caka setrenie na min.10rokov plus nesmieme mat deti, lebo tym padom koniec odkladaniu 1000eur mesacne. Nie aby sme mali tychto 20tisic zaklad, odisli do zahranicia setrit, vziat malu pozicku a do 5rokov mali postavene(mame teraz 32), to je podla neho zly napad:-( A co ta rodina? Kedy ju mam mat, v 45?On uz by chcel aj teraz, ale kde by som to dieta mala mat?Uz som z toho velmi unavena...

[zruseny37]

A nie je náhodou on zlatokop, keď chce, aby si mu prerobila dom? Však vieš, čo máš robiť, ak sa nedokážete dohodnúť na ničom. Ja by som si tiež nevzala hypotéku na cudzí majetok... Podľa mňa až tak veľa nevyžaduješ.

manuellka

Kiez by, presne toto som vravela, ale on to riesit odmieta! Vraj oni su so sestrou dohodnuti! To ze je sestra super osoba neznamena ze jej muzovi neprepne a nebude na nu tlacit v buducnosti, ale za toto a tento pristup k veci som si vysluzila pomenovanie zlatokopka prosim pekne... Za to ze nikomu nechcem zle