Uzkost z potencialneho vztahu

Príspevok v téme: Uzkost z potencialneho vztahu
Troan

Zdravim,
Zacinam mat dlhodoby problem s fungovanim v partnerskych vztahoch. Vzdy ked sa v mojom zivote objavi potencionalna partnerka, po chvili dostanem najhorsi pocit aky som kedy zazil... dalo by sa to opisat obrovskou uzkostou, ktora ma vyradi z bezneho fungovania. Potom vzdy ukoncim tento zacinajuci vztah, lebo nedokazem zvladnut tieto pocity.
Viem ze nam niekedy telo dava najavo takymito pocitmi, ze nieco nerobime spravne, ale tu to nechapem, vsetky tie zeny boli uzasne a vedel by som si s nimi predstavit cely zivot (aj ked niekedy to skoncilo rychlo a nemal som zas taku velku moznost na spoznanie, tak je to tazke tvrdit). Casto mi to pripada ze sa potom citim zviazany a neschopny fungovat inak ako osamote. Bojim sa ze zahadzujem sance na skvele partnerky.
Nema niekto podobne skusenosti? Dakujem

aborigen

alebo radsej zdupkas zo vztahu este skor nez by ten vztah mohol pripadne sam zlyhat ?
ok ja mam tiez povinnosti idem

aborigen

si si tym isty ? lebo ved ak sa zalubis tak by ta ta osoba nemala len tak prestat bavit. okrem toho na vztahu treba pracovat.

Troan

pisem sem preto, lebo chcem najst sposob ako to prekonat, rady typu: "uvedom sa, alebo umri sam" mi moc nepomozu, to ze mam nieco spravit som zistil... preto sem pisem, ale sposob nepoznam

aborigen

lenze je rozdiel "prestat bavit" a "mat uzkost". takze z coho mas tu uzkost. ked spolu zacnete travit viac casu ?

Troan

ked uz travime vela casu spolu... proste, akoby ma to vzdy prestavalo bavit a prestal som mat zaujem o danu zenu... pritom nasledne rozchody ma potom velmi bolia a chybaju mi tie zeny, ale zasa mi je mozno iba smutno, lebo sa vraciam do samoty

Uffff

Nepaci sa ti pravda? Tak sa lutuj dalej a utekaj. To, co si ty nevazis, si budu ini. Urcite ti raz podakuju za to, aky si zbabelec.