Vie byt muz romanticky?

Príspevok v téme: Vie byt muz romanticky?
Lalilala

Sme spolu asi pol roka, no pozname sa uz asi 4 roky. Vsetko je super, strasne si rozumieme, mame spolocnych kamaratov, spolocne zaujmy, ale tiez od seba potrebujeme niekedy pauzu :D ja len ze niekedy mi pride tak akoby smutno a tuzim potom aby mi povedal len tak Milujem ta, objal ma. Proste bol romanticky, ked lezime v posteli nie je velmi rad ked som na neho "nalepena" . Nikdy mi nedal kvety, aj ked nikdy nezabudol na moje narodeniny a vzdy som dostala krasny darcek ci aj na valentina. Mozno som len narocna (asi) som s nim velmi stastna len keby toto urobil fakt raz za cas bolo by to dokonale. Zeby ma chytil len tak za ruku alebo nieco.. Aj som mu to hovorila a on mi vzdy povie ze viem velmi dobre ze on romantik nie je.

luzahunter

a tiez mi nikdy nehovori ze ma ma rada, zvykol som si..

skor si pamatam na slova typu "som s tebou len preto lebo doma je to uz neunosne" a podobne :D

cize moje odporucanie ako vytazit aj z potencionalne blbeho vztahu maximum je toto:

ucit sa vnimat to, na co nie sme zvyknuti.

a necakat ze realita sa pisposobi nam, presne ak ako chceme.

priklad:
chceme teplo, 40C, nech je nam hej.
teplomer moze ukazovat 30C, nam bude zle, lebo nie je az 40C.
lenze je to RELATIVNE, na pusti bude POCITOVA teploa 27C a v dazdovom pralese 40C

cize ak nam nehovori partner/ka ze "i love you" .. tak to este nic neznamena. treba (resp je dolezite) sa naucit vnimat ze to proste nehovori.

pointa je, ze cloveka to nauci byt silnejsim, odolnejsim, pritom nas to nestoji nic, neubudne z nas, a ani nas to nezmeni do negativneho smeru.

tento priklad sa da aplikovat vsade, aj na zavaznejsie problemy.

ja som si napriklad zvykol, ze sa nikdy nezavdaci, vzdy chce viac a viac. ale paradoxne, este neodisla. takze snad take zle to nebude. nesmierne ma to stresovalo, no ked som sa porovnal s kamosmi atd, zistil som, ze zijem v realite a nie byrokratikcom "co si zaumienim aj bude" idealnom svete. cize z neuveritelnych narokov sam na seba som ubral, a mam vsetko viac na haku - je to lepsie :D

luzahunter

no to je haluz..

osobne, kedysi, som prisposoboval vsetko tomu, aby som vytvoril idealne prostredie, tej mojej "vyvolenej"

casom so si vsimol, ze ona si tie drobnosti ani nevsima :D a vsima si to, co nie je dokonale, kritika kritika

no a potom ma to prestalo bavit, darceky, pozvania kadekam, klesli o takych 90%..

ani si to nevsimla :D

skor si vsima to co nema. je to nieco ako ked clovek z vysokych tatier place ze nema more, alebo ked na ajlaske placu ze nemaju piesok..

jednoducho ludia su taki, ak maju z niecoho prilis, chcu prilis aj z toho ineho.. z toho usduzujem, ze teito romanticke a blbosti ako darceky maju vahu vo vztahu asi tak 1%. podevomie vnima dolezitejsie veci..

>

mozno preto lebo slovenky sa stali prilis narocne
maju prehnane naroky a kto by to platil, to radsej dobru dovolenku nez zene ktora ta po case aj tak necha lebo to je modne teraz

Prezyvka055

Isty vtip hovori:
Pyta sa zena muza, lubis ma?
On odpoveda, uz som ti raz povedal ze ano a keby sa to zmenilo dam ti vediet.

Inak ja som osobne velmi rad ze moja priatelka nie je na taketo rozpravacky :D My si lasku vyjadrujeme prakticky. A nemyslim tym cez darceky. Ale kazdodennym nasim spoluzitim. Sme spolu stastny, mame spolocne zaujmi, zaluby a podobne povahy :). Takisto su vsak veci v ktorych sme rozdielni no nijako si to nevycitame.

bez_mena

Bodkovany. Aj mne to tak pripada. A ak niektora nieco chce - pozornost cas zaujem ist spolu niekam ai tak uz ju hned za zlatokopku oznacia

bez_mena

Slovaci moc na romantiku nie su. Co pocuvam zeny v okoli, tak teraz su muzi zvacsa taki, ze zene maximalne ponuknu kamaratstvo s vyhodami (to znamena ze si chcu vrzat bez toho aby sa viazali alebo za to zaplatili na private, v bordeli). A nejake darceky pozornosti pre zenu su im privela aj na sviatky dat (narodeniny meniny vianoce). Proste su lakomi, vyuzivacni, nejake gentlemanstvo od nich radsej necakajte. Proste burani.
Co som mala vztah s cudzincom, ten bol pravy opak slovakov. Varil pre mna a to sama varim vyborne ale on varil ozaj uzasne. Ked som k nemu prisla tak od vchodovych dvier boli vsade rozsypane lupene kvetov po podlahe, na stole, na gauci. Hrala hudba, horeli sviecky. Vzdy mal pripraveny aj dezertik, vinko. Nikdy sa nestalo zeby mi nedal kvety. Daval mi aj plno darcekov (parfemy kozmetiku kabelky oblecenie sladkosti atd). Takze ma rozmaznaval hyckal neustale. Necakal na dake sviatky. Prenho boli sviatky uz len to ze sme boli spolu. A este nieco. Ja som mu toto vsetko s laskou oplacala zas jemu. Milotou laskou vdacnostou oddanostou vernostou naruzivostou ai. Takze si treba uvedomit - ze ked niekto nieco chce, treba najskor vediet aj davat. Nielen brat. Mozno to vyznie blbo, ako daky vymenny obchod. Ale pecene holuby len tak do ust padaju asi len v rozpravkach.

dalsi

Majte naroky na chlapov. A konecne chlapi maju mat naroky aj na zeny. Take romanticke, i realisticke. Podla predstav chlapov. Aby sa zeny snazili, lebo mozu stratit chlapa.

Asi by vela zien presiel ten romantizmus, keby sa to bralo fifty fifty reciprocne.

lilianaZV

Ja mam priatela s ktorym sme spolu nieco vyse roka, nikdy mi nedal ziadny darcek.... Predtym sa stale vyhovaral, ze on to so zenami nevie, pretoze nikdy nemal priatelku, vztah, iba zeny na sex.... No ale naposledy ked sme boli tyzden odluceni, tak som mu to jednoducho napisala do spravy, ze sme uz spolu vyse roka, a ze mna nezaujima ze nikdy nemal priatelku, ze nech sa snazi ked nechce o mna prist... moznoze si poviete ze som povrchna, ale zeny taketo prejavy lasky potrebuju, teda ja urcite... a viete co sa stalo, ked som sa vratila domov? Cakala ma vecera, sviecky, vinko, a kvety... niekedy treba asi chlapovi rovno povedat, co chceme, lebo chlapi rozmyslaju trocha inac, a nevedia citat myslienky :-)