Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo mám robiť? Ísť - či neísť?

Príspevok v téme: Čo mám robiť? Ísť - či neísť?
Maťa_111

Dobrý deň,

s priateľom sme spolu rok a pomaly plánujeme spoločnú budúcnosť. Rozumieme si perfektne a takisto perfektne vychádzame aj s rodičmi.
Minulý týždeň dostal výbornú pracovnú ponuku do USA a práca je pre neho veľmi lákavá, vlastne ani neuvažuje o pravom opaku. Mal by odcestovať už v júli a chce, aby sme žili v USA spolu.
Ja mám však pred sebou ešte posledný rok z VŠ a nemôžem si dovoliť nechať školu, takže najskôr by som mohla za ním odísť až na rok v júny. Síce mi tvrdí, že mi tam bude moja VŠ na dve veci, ale predsa by som sa jej nerada vzdala.
Prosím vás, čo by ste robili vy na mojom mieste? Pochybujem, že nás vzťah vydrží rok na diaľku.

[zruseny37]

Choď v júli s ním a v októbri sa vráť do školy. Semester máš 3 mesiace, na Vianoce alebo počas skúškového môže pricestovať on na chvíľu navštíviť teba a rodinu, a potom znova pár mesiacov, dokončíš školu a môžeš odísť natrvalo. Výška zase tak dlho netrvá, aby ste sa skutočne celý rok nevideli.

Maťa_111

Študujem na ekonomiku. Poznáme sa od ZŠ, ale vo vzťahu sme niečo vyše roka. Predtým sme boli dobrý kamaráti, pomáhali sme si, ale o vzťahu to určite nebolo.

Biela Kobra

Rozhodne si najprv dokonči školu. Zahodiť všetko, čo si doteraz dokázala, by bola veľká škoda. Navyše nevieš, čo ťa s priateľom čaká a či váš vzťah ustojí takú veľkú zmenu - bez rodiny, priateľov, bez istôt v cudzom svete. Dokonči si školu, on nech zatiaľ odíde, rozkuká sa, vytvorí vám obom zázemie, a keď spromuješ, pôjdeš za ním. Zatiaľ vám nič neujde. Odlúčenie ber ako skúšku vášho vzťahu, či má perspektívu a či za to stojí. A ak by to náhodou nevyšlo, budeš pevnejšia v kolenách, keď budeš mať aspoň skončenú školu. Držím palce.

Fleur-de-lis

a poznáte sa koľko dlhšie ako rok? Lebo po roku chodenia by som sa asi nerozhodla ísť do USA s priateľom, pokiaľ by to nebolo neičo čo by som chcela tak či tak spraviť. Alebo pokiaľ by sme sa nepoznali už zopár rokov a boli pred tým dobrí priatelia.

A ročný vzťah na diaľku ako problém envidím. Ale problém vidím v tom, že za ten rok by ste sa možno skoro vôbec nevideli na živo lebo predsa nebude cestovať raz za mesiac dva na víkend na SVK.
Inak je to celkom dobrá previerka vzťahu, či to dvaja myslia vážne a na koľko... Či im stojí za to počkať... Vieš, ak naozaj viete, že chcete byť spolu, tak čo je rok v porovnaní so zvyškom života ;)

sewie

urcite by som sa nevzdala svojej vysky. hlavne takmer pred koncom (to by si zahodila 5 rokov zivota) a je nefer aby to od teba pozadoval. co vlastne studujes a co by si rada v buducnosti robila?...ako ak by si sa rozhodla ist do USA da sa vytvorit aj individualny studijny plan a dostudovat "externe" na dialku, ale musela by si aspon obcas dochadzat a tiez zavysi od typu studia samozrejme.
taktiez by sa dalo zvazit ci v USA nie je nejaka skola kde by si studium mohla dokoncit.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čo mám robiť? Ísť - či neísť? - Fórum - ZDRAVIE.sk