Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Suseda nám trávi mačky!

Príspevok v téme: Suseda nám trávi mačky!
panthera

Zdravím vás, milí ľudkovia, obraciam sa k vám o pomoc...Máme susedu, staršiu zákernú pani, ktorá nám otrávila už cca 12 mačiek...najprv sa nám mačičky začali jedna po druhej pomaly vytrácať...proste sme si mysleli, že len odišli alebo sa niekam zatúlali, stratili...lenže potom sme ich našli na potoku skapaté, pena okolo papuľky...potom nám už skapínali na dvore, v chlieve. Jeden deň boli zdravé ako ryby a zrazu na druhý deň nechceli žrať, mali strašné kŕče, trpeli...umierali aj 3-4 dni a síce sme zavolali aj veterinára, ale už bolo neskoro. Ten len potvrdil naše podozrenie, že boli otrávené. Vraj jedom na slimáky...a tá naša suseda taký jed má, to viem, a takisto viem, že neznáša mačky...napr. jeden deň sme mali čerstvé mačiatko - kocúrika, novorodenca. Ona sa cez plot spýtala že čo to tam máme, a my že mačiatko. Na druhý deň sme ho našli stuhnuté, skapaté, znovu pena okolo papuľky...aj sme jej hovorili že ju dáme na súd a pod. ale ona si nedá pokoj...v piatok nám otrávila našu najobľúbenejšiu mačičku, Micku...no hneď ako som videla že nie je vo svojej koži, volala som veterinára a ten ju ešte našťastie stihol zachrániť. V sobotu neprišla na raňajky čierna mačka, Pantherka. Myslela som že ešte príde. No nebolo jej ani v nedeľu, ani v pondelok...v utorok som je našla skapatú v senníku pri našej záhrade, a znovu akoby v kŕči, pena okolo papuľky...proste ja už neviem čo mám tej ženskej povedať aby ich už nechala na pokoji. Sú to predsa živé tvory, ktoré jej nič neurobili, tak prečo im robí zle, prečo sa na nich vŕši? Nedá sa to riešiť nejako právnou cestou, cez políciu alebo Slobodu zvierat? Veľmi prosím, poraďte, už sme zúfalí...Ďakujem

BJ_2

Fuha, to je sila. Ja si osobne myslim, ze mila pani suseda musela prezivat kvoli tym mackam peklo, tak jej jedneho dna praskli nervy, a rozmiestnila otravu proti slimakom na svoju zahradu. Co tymto blaznivym vaznitelom domacich zvierat nedochadza, ze ublizuju zvieratam uz len tym, ze ich beru prec z prirody, oni este obtazuju suseda, ktory ked sa zacne branit, tak este na nu nadavaju.
A to mlada asi zomrelo preto, ze mu starsie macky tu otravu nanosili ako potravu z tej cudzej zahrady. Cize, este chodia susede kradnut drahy jed, do ktoreho investovala peniaze, aby si ochranila zahradu pred slimakmi. Je to starsia tema a zakladatelka temy sa uz nevyjadrila, ja osobne by som jej doporucil porozpravat sa so susedou a opytat sa jej, co jej vadi, ci jej tam tie macky chodia.

Maryam

Jedna vec je mat problem so susedovymi mackami a druha vec je ich zabijat. To ked niekto bude mat trebars hlucne deti co sa chodia na ulicu hrat tak aj tie sa budu zabijat? A nehovorte mi ze je rozdiel dieta a macka, sme v roku 2017 a stredovek je davno prec.
Za prve aj tak tym nic nevyriesite lebo pridu ine macky, tie zase narobia neporiadok, zase otravit, zase dalsie macky, zase neporiadok, zase otravit...a takto prezijete svoj zivot svojimi zivotnymi starostami a skalka aj tak v prdeli. Mimochodom otravit zviera, tie neskutocne bolesti v akych musi hodiny zomierat a zvycajne kvoli nejakym hlupym travnickom a kvetinkam... pricom sa to da riesit aj inak...

Za druhe ak nefunguje dohovor so susedom da sa to riesit policiou alebo mediatorom alebo obc. pravnym konanim..alebo co takto to dat sterilizovat. Kastrovana macka sa chova inak. Neocikava minimalne.

Za tretie je dostat kupit taky sprej ktory macky neznasaju resp. tu vonu. Zdravotne je to nezavadne, aj na kvety akurat im to smrdi. Pouziva sa to ked v byte ocikavaju veci a pod. alebo ked niekam nesmu ist ako kuch. linka. Neviem ci to nestoji 5-7 eur.

Za stvrte tie macky aj chapem. Potrebuju kakat a kedze predpokladam ze im majitel zachodik nespravil tak tiez by som na ich mieste isla niekam von. Sice do krickov ale macky maju v genoch ine zmyslanie.Len mi je cudne ze kam to chodia, zvycajne vyslovene vyhladavaju kypru podu aby si to mohli zahrabat. Je to nezvycajne. Asi su to neni moc domacke zvierata, resp. majitel na ne kasle. Je to ako s dietatom - co ich nikto nenauci nemoze vediet.

No tak teda skuste ten dohovor s majitelom alebo ten sprej. Alebo istu dobu vyhanat ci ospliechat
vodou. Najlepsia by bola kastracia, riesi to aj smrad z cikania a kakanie kade tade. Samozrejme nie je to lacne a nie je dovod aby ste to vy platili. Niektore mesta maju utulky alebo zdruzenia ktore s tym ale dokazu pomoct.No tiez to vyzaduje cas a namahu chytit, zaniest a pod. A nerobim si iluzie o ludoch takze nepredpokladam ze by nieco z mojich rad bolo akceptovane a viac sa sem do diskusie ani radsej nepozriem.

Ale zhruba pre toto som za to aby sa veskere macky kastrovali nech to pomaly vymizne zo Slovenska. Uz tu nie je pre ne miesto, clovek obsadil kazdy kusok zeme, vsade beton, travniky, skalky, macky zacali zavadzat a nemaju vlastne ani kam ist ked je vsetko plne, nahodou ujdu do lesa tak tam zase polovnikom zavadzaju. Zbytocne sa tu trapia a koncia tak ako koncia. Ze tu na zemi aj maju nejaku svoju funkciu je mi jedno. Clovek na to raz pravom doplati ale macky sa aspon viac trapit nebudu. Lebo aby nejaky zivocich trpel za to ze sa narodil a aky sa narodil...on si to predsa nevybral.Ale clovek, pan tvorstva a vsetkeho rozhodol a tak to bude. Vivat skalky a travniky!

Dagless

Dobry deň, nas sused ma 3 mačky a všetky sa chodia vykadiť do našej skalky pred domom.
Nemame to oplotene, nie kazdy dom z vonku musi vyzerať ako vezenie...ale plot neni aj tak pre mačky prekažka.
Z chodnika vydieť,že mame pred domom kopky vykalov a kde sa vymočia,tam už nič nenarastie.
Všetko ničia a my sa trapime a investujeme do skrašlovania..
Smrad ani neopisujem.
Každy majiteľ je zodpovedny za svoje zviera a jeho navyky.
Ak vam travia mačky,je to len a len vaša chyba.
Sused trpi, mačka a potom aj vy...

Sophia

Dobrý Deň
máme vonku 4 mačky, náš sused sa nám vyhrážal že ich zabije
otrávy. A tak sa aj stalo náš sused nám otrávil vsedky mačky. Jednu sme mali vnútri a ostatne vonku. Tá čo bola vnútri mama nižší imunitný systém. preto bola vnútry. Raz za čas sme ju pustili von a on ju otrávikl. Nechcela jesť, zvracala a celý čas len spala a potom zomrela. Kvôli nemu sa ideme sťahovať. Radila by som vám ísť čo najrýchlejšie ku doktorovy. A ak to bude vážne netrápte ju radšej ju nechajte utratiť. Viem že je to veľmi odvážne rozhodnutie ale račej nech zomrie v pokoji ako ju trápiť až kým nezomrie.

Sophia

Dobrý Deň
máme vonku 4 mačky, náš sused sa nám vyhrážal že ich zabije
otrávy. A tak sa aj stalo náš sused nám otrávil vsedky mačky. Jednu sme mali vnútri a ostatne vonku. Tá čo bola vnútri mama nižší imunitný systém. preto bola vnútry. Raz za čas sme ju pustili von a on ju otrávikl. Nechcela jesť, zvracala a celý čas len spala a potom zomrela. Kvôli nemu sa ideme sťahovať. Radila by som vám ísť čo najrýchlejšie ku doktorovy. A ak to bude vážne netrápte ju radšej ju nechajte utratiť. Viem že je to veľmi odvážne rozhodnutie ale račej nech zomrie v pokoji ako ju trápiť až kým nezomrie.

Noelinka

Proti mačkàm dobre pomáhajú spreje prori mačkàm, elektronický odpudzovač proti mačkàm, mletá káva, klinčeky, škorica, mentolový a eukalyptový olej, ocot, čierne korenie, cesnak a existuje rastlina kt môžeš vysadiť v zahrade mačky to vobec nemajú radi vyzerá pekne tak by si to mohla určite vyskúšať. Nájdeš to pod menom Plectranthus caninus alebo Plectranthus ornatus

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Suseda nám trávi mačky! - Fórum - ZDRAVIE.sk