Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Suseda nám trávi mačky!

Príspevok v téme: Suseda nám trávi mačky!
panthera

Zdravím vás, milí ľudkovia, obraciam sa k vám o pomoc...Máme susedu, staršiu zákernú pani, ktorá nám otrávila už cca 12 mačiek...najprv sa nám mačičky začali jedna po druhej pomaly vytrácať...proste sme si mysleli, že len odišli alebo sa niekam zatúlali, stratili...lenže potom sme ich našli na potoku skapaté, pena okolo papuľky...potom nám už skapínali na dvore, v chlieve. Jeden deň boli zdravé ako ryby a zrazu na druhý deň nechceli žrať, mali strašné kŕče, trpeli...umierali aj 3-4 dni a síce sme zavolali aj veterinára, ale už bolo neskoro. Ten len potvrdil naše podozrenie, že boli otrávené. Vraj jedom na slimáky...a tá naša suseda taký jed má, to viem, a takisto viem, že neznáša mačky...napr. jeden deň sme mali čerstvé mačiatko - kocúrika, novorodenca. Ona sa cez plot spýtala že čo to tam máme, a my že mačiatko. Na druhý deň sme ho našli stuhnuté, skapaté, znovu pena okolo papuľky...aj sme jej hovorili že ju dáme na súd a pod. ale ona si nedá pokoj...v piatok nám otrávila našu najobľúbenejšiu mačičku, Micku...no hneď ako som videla že nie je vo svojej koži, volala som veterinára a ten ju ešte našťastie stihol zachrániť. V sobotu neprišla na raňajky čierna mačka, Pantherka. Myslela som že ešte príde. No nebolo jej ani v nedeľu, ani v pondelok...v utorok som je našla skapatú v senníku pri našej záhrade, a znovu akoby v kŕči, pena okolo papuľky...proste ja už neviem čo mám tej ženskej povedať aby ich už nechala na pokoji. Sú to predsa živé tvory, ktoré jej nič neurobili, tak prečo im robí zle, prečo sa na nich vŕši? Nedá sa to riešiť nejako právnou cestou, cez políciu alebo Slobodu zvierat? Veľmi prosím, poraďte, už sme zúfalí...Ďakujem

Sophia

Dobrý Deň
máme vonku 4 mačky, náš sused sa nám vyhrážal že ich zabije
otrávy. A tak sa aj stalo náš sused nám otrávil vsedky mačky. Jednu sme mali vnútri a ostatne vonku. Tá čo bola vnútri mama nižší imunitný systém. preto bola vnútry. Raz za čas sme ju pustili von a on ju otrávikl. Nechcela jesť, zvracala a celý čas len spala a potom zomrela. Kvôli nemu sa ideme sťahovať. Radila by som vám ísť čo najrýchlejšie ku doktorovy. A ak to bude vážne netrápte ju radšej ju nechajte utratiť. Viem že je to veľmi odvážne rozhodnutie ale račej nech zomrie v pokoji ako ju trápiť až kým nezomrie.

Sophia

Dobrý Deň
máme vonku 4 mačky, náš sused sa nám vyhrážal že ich zabije
otrávy. A tak sa aj stalo náš sused nám otrávil vsedky mačky. Jednu sme mali vnútri a ostatne vonku. Tá čo bola vnútri mama nižší imunitný systém. preto bola vnútry. Raz za čas sme ju pustili von a on ju otrávikl. Nechcela jesť, zvracala a celý čas len spala a potom zomrela. Kvôli nemu sa ideme sťahovať. Radila by som vám ísť čo najrýchlejšie ku doktorovy. A ak to bude vážne netrápte ju radšej ju nechajte utratiť. Viem že je to veľmi odvážne rozhodnutie ale račej nech zomrie v pokoji ako ju trápiť až kým nezomrie.

Noelinka

Proti mačkàm dobre pomáhajú spreje prori mačkàm, elektronický odpudzovač proti mačkàm, mletá káva, klinčeky, škorica, mentolový a eukalyptový olej, ocot, čierne korenie, cesnak a existuje rastlina kt môžeš vysadiť v zahrade mačky to vobec nemajú radi vyzerá pekne tak by si to mohla určite vyskúšať. Nájdeš to pod menom Plectranthus caninus alebo Plectranthus ornatus

Biela Kobra

A zabudla som dodať, že keďže Vám susedine mačky chodia na pozemok, zrejme nemáte ani starosti s potkanmi, myšami a napr. dokonca aj s medvedíkmi. Len si to neuvedomujete, lebo mačky zvyknú robiť tieto dobré služby potajomky.

Biela Kobra

Dobrý deň, Marley1. Nie, zatiaľ nie je zákon na platenie daní za mačku. So susedou by som sa nehádala a rozhodne jej neprehadzovala naschvál hovienka od vašich psov do záhrady - hádam máte vyššie IQ ako mačka, a preto sa nebudete správať ako malé zvieratko, ktoré koná len na základe inštinktov. Ak dokázateľne viete, že sú to susedine mačky, povedzte susede, že mačky Vám chodia špiniť na záhradu a spýtajte sa, či ich aspoň pravidelne odčervuje, pretože máte strach z parazitov. Pokiaľ sú mačky naučené chodiť von, nedá sa zabrániť tomu, aby chodili po území, ktoré považujú za svoje teritórium. Mačku proste plot nezadrží. Sú spreje, ktorými sa dá postriekať miesto, kam nechcete, aby mačka chodila, ale neviem si predstaviť, ako by ste tým postriekali celý pozemok. Najlepšie by bolo hádam dohodnúť sa so susedou na nejakej kompenzácii - buď ju pustiť k Vám do záhrady raz za nejaký čas, aby poriadila hovienka po svojich mačkách, alebo požadujte od nej nejaký iný ústupok. Majte pri tom na pamäti, že jej napríklad môže vadiť brechot Vašich psov. Začať si robiť navzájom napriek nie je riešenie a môže to skončiť zle. A ak by z toho aj nič nebolo, zoberte si z toho pozitívne aspoň to, že ak Vám chodia po záhrade susedine mačky, nebudú Vám tam chodiť žiadne iné mačky z okolia, pretože susedine mačky už majú svoje teritórium označkované. A susedine mačky máte predsa aspoň čiastočne pod kontrolou, zatiaľ čo kadejakí túlaví kocúri Vám tam môžu dovliecť naozaj hocičo.

Marley1

Dobry den. Mame susedu, ktora ma 3macky. Mame psov, vychovanych a v noci zatvorenych. Tieto macky nas seru po krasnej zahrade a nasi psi potom vykaly jedia. Dokonca mali aj veter.problemy z toho a boli na antibiotikach. Takze pre mna macka je totalna skodna falosna, a keby som mohla... nieco vymysliet, tak vymyslim. Rozmyslam, ci susede nebudem psie hovna hadzat do jej peknej zahrady nech sme si fifty fifty. Kazdy sa.maciek zastava, ze su to zive tvory, tak si ich drzte doma. Ja tiez psov nepustam mimo nas areal. Ale mozem... by ste videli. A o co su macky ine? O choroby. Este sa pojdem popytat, ci za domacezviera akou macka je, netreba platit dan. Ja za psov platim.

bez_mena

Pises ze je stara. Chodi do kostola? Taketo sa hraju velmi na pobozne. Tak by som poprosila farara nech jej dohovori. Pripadne kazda obec-mesto ma poriadkovu alebo ako sa volaju komisiu, kde sa riesia priestupky. Proste dat na nu len podozrenie. No skor cez toho farara by som to riesila ked osobne dohovarania nezaberaju

sewie

ja nechapem jedno-ocividne ste videli ze mackam hrozi v tom prostredi nebezpecnestvo a aj tak ste ich tam nechali. aj vasou vinou uhynulo 12 zivych tvorov! mali ste ich aspon na cas, kym sa situacia nevyriesi, umiestnit niekde kde by boli v bezpeci. nejake macky vam zomreli a vy ste si zadovali do toho isteho nebezpecneho prostredia nove?!
nehnevajte sa na mna, ale to je velka nezodpovednost! situaciu ste mali riesit hned na zaciatku-pohovorom so susedou, umiestnenim maciek v dome...tiez je mozne ze macky isli k susede a zjedli pripravok same...
ak to suseda urobila naschval-nemam na nu slov...ale vedzte ze obetami tu nie ste vy-ale tie ubohe macky! a situaciu tu nezvladla ani jedna strana!

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Suseda nám trávi mačky! - Fórum - ZDRAVIE.sk