Krvacanie Dasien

RNG

5V odporucenej koncentracii nie je peroxid skodlivy. Nerozpusta sklovinu, ako mnohe kyseliny(citronova octova, jablcna fosforecna-v drinkoch ako coca,cola, pepsi cola, roznych"prirodzenych", ked si pozrete na obsah)
Len uvolnuje atomarny kyslik, ktory ma bieliace a antimikrobialne vlastnosti
Aj mnohe esencialne oleje su antimikrobialne.Zname z minulosti klincekovy(zubne pouzitie), tea tree, pomarancovy, skoricovy, oreganovy, rozmarinovy a mnoho inych.
Peroxid ma ale vyhodu, je velmi lacny.
A nenapada plasticke hmoty, ako mnohe esencialne oleje.
V tele su mnohe deje, kde telo vyraba peroxid vodika na boj proti mikrobom. Napr makrofagy(biele krvinky) obklopia bakteriu a nastriekaju na nu peroxid.

mari

Zubny gel s Aloe, ktory odporuca Ivka 1 je skutocne dobry, ja ho pouzivam uuz niekolko rokov, vyskusala som mnoho inych, ale s touto som dosial najspokojnejsia. Na zaciatku si treba na nu zvyknut, nie je taka ako vsetky ostatne. Ale najviac to clovek zbada na fakturach od zubara, tie u mna odkedy pouzivam tento gel rapidne klesli. Proti paradentoze a krvacajucim dasnam sa mi najviac osvedcila 1 kvapka prirodneho cajovnikoveho oleja - Teebaumöl. Ale len 1 kvapka na zubnu kefku po obycajnom cisteni zubov, na to je potrebne si zvyknut, ma to velmi neobvyklu chut a v kazdom pripade neprehltat. Po tomto moje problemy s paradentozou znacne ustupili. A ked nieco zbadam, ze sa znovu hlasi, tak si spravim takuto malu kuru s cajovnikom. Oplati sa vyskusat.

and

Inac ja mam strach z toho peroxidu,tusim v lekarni dostat 3%,a na predpis aj viac.Ale neodidu zuby uplne?Ja viem ,ze na bielenie zubov zaberal jedine AQUAFRESH gel,a take pasiky.Tie boli mozno ucinnejsie.Ale to bola jednorazova zalezitost asi,uz to nedostat.Biela perla,teraz curadent alebo ako,nejaky 3min gel,a milion ich je aj skusam,nezaberie dokonale nic.Ak uplne clovek nevyhodi kavu,tak mne asi ta najviac vadi,tak moze bielit aj do bieleho rana.Rozmyslam niekedy nad profesionalnym u lekara,ale aj to sa potom treba drzat a vysledok nie je trvaly.Medzizubne kefky ale nemaju len funkciu odstranit zvysky jedal ,kde sa bezna kefka nedostane.Tym ,ze ich budete cistit,dasienka prv krvacaju velmi,ale potom sa opuch zmensi,krvacanie prestane.Mne to naozaj pomohlo,a bola to prva najlepsia pomoc po vsetkych tych lacalutoch proti krvacavosti a vsetkym inym znackam.

RNG

Ja mam aj inzinierske vzdelanie(vzdelania, tedy) Z toho vyplyva, ze mam zmysel pre jednoduchost
Na vyplach ust zobrat 3% peroxid 1 lyzicku do 5 lyziciek vodu. A mas 0.5% koncentraciu, vhodnu na vyplachovanie ust.
Inaksie koncentracie=inaksi pomer riedenia. Chemicka by to mala zvladnut.

zubok

RNG> chlape, ja Ta obdivujem, ako rozpravas, musis byt neuveritelne scitany, pokial rovno nie si doktor. Ale ja som inzinier a z toho, co pises Ti rozumiem asi tretinu, cize to, co nie je po latinsky. Mozes mi, prosim Ta, v jednoduchej reci mojho kmena napisat, aky presne peroxid si kupit a povedzme kolko kvapiek, ci lyziciek do pohara s vodou naliat? Moja holka mi to namiesa, ona je na toto sikovnucka, maturovala z bioly aj chemie za 1 a presne taketo veci ju bavia, viem ze to zvladne. dakujem, RNG, mas moj obdiv.

RNG

Vsetky zubne pasty bieliace obsahuju nejaky formu peroxidu
Lekarsky dezinfekcny je fajn, zriedte na patinum, nech prilis nepali, mozete s nim kloktat, vyplachovat si ustnu dutinu atd.

Su krajiny, kde peroxid vodika pouzivaju aj oralne aj intravenalne na liecenie roznych chorob(antimikrobialny, uzitocny aj pri rakovine)
Pouzivaju ale nie dezinfekcnu kvalitu(obsahuje stabilizatory), ale pitnu a riedia ho velmi(0.03-0.1%)
Neradim toto skusat po domacky, len pod dozorom lekara skuseneho s touto metodou.

Ivka 1

Mne sa osvedčila zubná pasta vyrobená
z aloe.Je veľmi vhodná pri paradentóze,
častých zápaloch ďasien a čiastočne
rozpúšťa aj zubný kameň.
Zloženie : 36 % aloe + propolis

zubok

Ludia, ste skveli a Vase rady stoja za to. RNG, mozem sa Ta spytat, ako to robit s tym peroxidom? Mam si kupit v lekarni mperoxid na dezinfekciu ran a kloktat ho? Riedit ho nejak? Moju drahu to tiez zaujima, ked si tam napisal, ze to postupne bieli zuby, hned sa ma zacala pytat, co a ako presne ma robit, ze ona by to aj vypila, keby to fakt bielilo zuby a ja som jej nevedel poradit. Sameho ma to zaujima, lebo mam uplne pekne, rovne zuby, ale nie biele.....skor niekedy cervene.

RNG

Nechcem do toho vrtat, ale ako sa da vysvetlit dobra kvalita zubov roznych primitivnych kmenov v Afrike, australskych domorodcov a inych. Ti nemaju ziadne specialne kefky ci nite ani dentalnu hygienicku s ultrazvukovou cistickou.
A predsa pri ich vybere stravy nemaju ten dentalny plak, ako my civilizovani. Asi to bude v tej nasej civilizovanej potrave...