Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Komplikovaný priateľ

Príspevok v téme: Komplikovaný priateľ
morgoody

Ahojte, potrebujem radu, váš názor. Už +/- 3 týždne sa s priateľom nerozprávame. Pohádali sme sa, nešlo o nič vážne. No on sa urazil a nie je to prvýkrát. Kedže to robí pravidelne povedala som si, že už sa nebudem ponižovať a oslovovať ho ja prvá. Ja sa urážať neviem, radšej si veci vydiskutujem a fungujem ďalej. No on zaryto mlčí, vždy! pre každú hlúposť, maličkost. Mne príde urážanie sa ako citové vydieranie. Čo si o tom myslíte? Oslovovať ho prvá už nechcem, ale on sa asi nezmení, a to aby sa zamyslel nad sebou neurobí. Ako by ste to riešili vy? Je to normálne? Ako sa mám zachovať ja? Ďakujem za váš názor.

Delete 2

Ľudia zvyknú po čase opakovať ten istý návod, pokiaľ sa nič nenaučia.

On sa uráža a mlčí, priateľka kričí a sťažuje sa...koľko krát to tak asi zažili? Koľko takýchto pokusov ste mali v živote, aby ste ten návod aspoň trošku pozmenili?

Niekomu stačí len jeden pokus a niekto sa bude zožierať nad tým, ako a prečo sa to deje? Prečo je niekto ticho ak sa pohádame? No pretože.

Tak čo tak riešiť skutočný problém a nepohádať sa? Napríklad.

aborigen

je super že sa tu objavili aj opačné názory od delete a kýčery. netvrdím že majú pravdu oni, lebo ani oni nemôžu vedieť či ju majú. netvrdím že ju majú alebo nemajú simka alebo vebe. dobré ale je ked sa poukáže aj iný uhol pohladu. naozaj poznáme iba verziu autorky a tá verzia je z jej pohladu a pomerne stručná. môže to byť tak ako píše kýčera. môže to byť aj tak že chalaň je z nejakeho dôvodu (výchova) naučený takto reagovať a nemusí to byť z jeho strany pokus o manipuláciu. možno vhodnejšie pomenovanie by bola trucovitosť. trucovitosť je detinská a detinskosť nie je príťažlivá. žena chce dospelého muža, nie chlapca. ale kto vie ako to je.
položil si tu niekto otázku či autorka rieši tento problém vhodným spôsobom ? písala že "celý život sa ustupovať nedá". to mne napríklad naznačuje že možno robí celý čas chybu v tom že mu ustupuje. ustupovanie je ale chyba, rozchod však tiež nie je jediná alternatíva. problém sa dá vydiskutovať. napríklad povedať priatelovi - "ak ti záleží na mne, na našom vztahu, tak netrucuj, prestaň s tým správaním a vyriešme spolu ten problém. vo vztahoch sa problémy vyskytujú a ludia ich musia riešiť, trucovaním sa nevyriešia. a ked v tom trucovaní budeš pokračovať, obávam, že ja nebudem môcť pokračovať vo vztahu". spýtal sa tu niekto či autorka riešila problém aj napríklad približne takýmto rozhovorom ??
ja prv než si vytvorím jednoznačný názor kladiem otázky a pozerám na problém z viacerých uhlov. odporúčam aj ostatným, aj autorke.

Kýčera

-Delete 2, ďakujem, padlo to na úrodnú pôdu, pôjdem zbierať maliny, pošlem Ti z nich? To, že si Ty manipulátor, to mi k Tebe vonkoncom nesedí a je to to, "takmer vo všetkom súhlasím s Delete...", o čom pochybujem a nesúhlasím.
-Morgoody, z Tvojho príspevku o 00:15 vyplýva, že si sa práve nechala z m a n i p u l o v a ť, je to to, čo k životu potrebuješ? Je to Tvoj život, Ty ho žiješ a budeš žiť, prevezmi zaň zodpovednosť, názory si vypočuj, pouvažuj nad nimi , ale zásadne rozhodnutia príjmaj TY a len TY!
-K peknému prežitiu dňa sa pripájam aj ja a dúfam, že už konečne aj spŕchne.

Moireal

Priatela netreba trestat, o trest nejde. Len mu ukazat, ze aj on ma svoju mieru zodpovednosti. Nieje v sanatoriu, kde si moze robit co chce a nikto ho neberie vazne. Ma priatelku, ktora ho berie vazne. Berie vazne vsetko od neho a to si on musi uvedomit. Musi si uvedomit, preco kona, tak ako chce a co chce tou manipulaciou dokazat. Mozno chce len pozornost, ktorej sa mu predtym nedostavalo.
Ti, ktorym sa da naplnat svoje potrebe manipulaciou mozu a nemusia to vediet. To je konieckoncov jedno, kedze manipulujeme vsetci. Tu ide o to, ak tym chce clovek ublizit alebo sa mstit. A pomsta nikdy nic dobre neprinesie.
Manipulacia je stale take slovicko, ze si clovek dnesnej doby pri nom predstavi to najhorsie. Dnes maju vsetci strach ukazat svoje emocie, povedat co citia. Hovoria za nich len ich skutky a tym, ludia sami castokrat nerozumeju.
Podla mna kazdeho povinnost je skumat sam seba, svoje tuzby, myslienky. Je to uvedomely proces ale chce to vyjst z komfortnej zony a to sa malokomu chce. Az ked sa situacia nebude dat zniest, zacne sa clovek zamyslat. Takze mozno zakladatelkin priatel si stale mysli, ze je vsetko relativne ok, ak sa takto sprava ale urcite nepotrva dlho a oci sa mu otvoria a v tom mu musi pomoct daka situacia. Nieje nesvojpravny a ma plnu zodpovednost za svoje konanie.
Manipulacia ako taka nieje taky strasia, ako ho vsetci vidia, lebo sa tyka kazdeho z nas ale takisto by som ju neglorifikovala tak, ako to robis ty. Vzdy je lepsie zdravo naplnat svoje potreby. Priamo a jasne a nie pomimo cestickami.

Kýčera

Takmer vo všetkom súhlasím s Delete 2, neklame, ale dáva Ti impulz, aby si sa zamyslela nad životnými pravdami. Chlapec vôbec nemusí byť žiaden manipulátor, možno ho zabolelo to, čo si mu pri hádke vykričala a nevie, nedokáže Ti to v tej pravej chvíli povedať, nevie nájsť tie správne slová, nerozumie tomu,...Potrebuje dlhší čas na jej spracovanie a tiež slov, pocitov,...Môže mať bohatý vnútorný život, o kt. nemáš ani páru,možno...Slová majú zázračnú moc, vedia pomôcť, ale aj zaťať do živého a dotyčného veľmi zraniť, môžu bolieť viac ako facka, preto treba s nimi narábať uvážlivo. Slovo, kt. je pre Teba bezbolestné, druhého môže veľmi zraniť. Čas si s ním v žiadnom prípade nestrácala, stretla si toho, koho si stretnúť mala, je len na Tebe, ako sa ďalej zachováš. Ja by som to ešte nevzdávala, chce to trpezlivosť, lásku, ochotu učiť sa navzájom od seba a odpúšťať, veď ani Ty nie si dokonalá, či? Čo takto začať teraz, hneď, objať ho, povedať mu, že ho ľúbiš, mrzia Ťa hádky, to ako sa po nich správa, prečo tak koná, čo môžete urobiť pre zlepšenie,...Niektorých asi teraz prekvapím, ale aj takýto ľudia sa dokážu zmeniť, prestať urážať, chce to len ochotu z ich strany a trpezlivosť z tej druhej. Ak ho len predsa opustíš pre urážlivosť, buď pripravená na to, že sa budeš stretávať s podobnými ľuďmi dovtedy, kým sa nenaučíš túto skutočnosť akceptovať. Tak sa rozhodni správne.

Delete 2

Odkiaľ si vzala dojem, že ten, kto si uvedomuje manipuláciu je taký ako píšeš? Čo ak túto vlastnosť využíva človek k tomu ,,dobrému,, cieľu?

Nie všetko je také uniformné a podľa návodov, aké nás naučili.

Podľa mňa je to vynikajúca vlastnosť, ťažko ovládateľná, plná problémov ale nenahraditeľná.

Delete 2

Moireal...ok nemám nič proti :)

Len sa treba zamyslieť aj nad tým, že existujú ľudia, ktorí nevedia dávať a na druhej strane aj skupinka ľudí, ktorí nedokážu prijímať.
Nie všetci ľudia sú rovnakí a každý problém treba najskôr pomenovať a pochopiť. Teraz má dievčina vzťah ale ak ho ukončí a vstúpi do ďalšieho tak čo bude nasledovať ak nepochopí prečo sa jej to teraz deje tak, ako sa deje? Neviem predpovedať budúcnosť a dôležitá je predovšetkým prítomnosť ale ak mi nejaký človek nedokáže dávať to, čo potrebujem tak hľadám iného, ktorý mi to dokáže ponúknuť. Lenže to neznamená, že je ten prvý človek zlý a treba ho potrestať. Možno mi tá druhá bytosť dokáže dať to, po čom práve túžim ale nemá to, čo tá prvá a bude to veľmi chýbať. A preto by som neriešil nič tak radikálne ako tu podaktorí radíte. Pre pochopenie a učenie sa potrebuje ľudská bytosť spoločnosť a rôznorodosť ľudí.

Ak ti nedáva priateľ to, čo potrebuješ tak si nájdi niekoho kto ti tú energiu doplní. Kamaráti, koníčky, práca...je veľa možností. Je aký je a ty si si ho za priateľa pre niečo vybrala.

..to len tak na okraj :)

Pekný dník všetkým :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Komplikovaný priateľ - Fórum - ZDRAVIE.sk