Spadla som do anorexie? dakujem za kazdu radu

Príspevok v téme: Spadla som do anorexie? dakujem za kazdu radu
littleslashe

Ahojte.
Uz sa PPP so mnou taha asi od februara. Uz to poslednu dobu vyzeralo celkom slubne. Ale ako zacinaju prazdniny opat mam neodolatelnu tuzbu chudnut. Mam 16 rokov, 170 cm a ked sa rano vazim tak mam okolo 51 kg. Moje problemy s PPPwzacali ked som prestala jest sladkosti/mastne a nezdrave jedla kvoli problemovej pleti. Potom stacilo par poznamok typu: "Aka si chuda" a mne sa to zapacilo. Tak budem este viac chuda. Postupne som vynechala pecivo a jedla som len ovocie, ovsene vlocky, a take tie zdrave a dietne veci. Akykolvek preslap v podobe sladkosti vo mne vyvolal zachvat zlyhania. Nasledky takehoto jedenia nenechali na seba dlho cakat. 4 mesiace bez menzesu, zla nalada, podrazdenost, padajuce vlasy. V tej dobe som chytila gen.bradavice v dosledku slabej imunity, a este ma len potrebne vysetrenia cakaju pri gynekologicke cakaju. Vtedy som akosi pochopila ze je zle. Mala som v tej dobe 53 kg (v aprili) a mala som na odporucanie doktorky pribrat na povodnu hmotnost 56 kg). Ale ako vidite mam 51 kg, co znamena zase chudnutie. Uvedomujem si ako si doslova vedome ublizujem, viem ake nasledky ma taketo chudnutie, ale stale mam potrebu jest malo alebo az vrcholne malo. Je vo mne akysi blok ktory mi napr po 17.00 nedovoli jest uz nic. Viem ze niesom tucna, ale bojim sa ze ak zacnem jest normalne tak priberiem a uz budem len "ta s tou priemernou postavou". Je to mix zufalstva, hlupych myslienok a neustaleho premyslania ako chudnut, nepribrat, neuskodit si atd..
Za akukolvek radu/vase skusenosti dakujem

Panda ^-^

Littleslasche - A este ti chcem poradit ohladom toho ,,obzeravania sa" v zrkadle :D. Nie si v istote, ze si naozaj chuda a teda sa pre to stale musis uistovat, ze to tak je + sa bojis, ze si pribrala (aj ked logicky vies ze niet z coho). Raz som si dala volnejsie oblecenie, takze som vobec nevidela, ako na tom som. Trochu mi to pomohlo, ale kedze nerada nosim volne veci, vydrzalo mi to len jeden den. Skus sa to odnaucit. Musis si verit, ze si stihla. Ved predsa ked sa pozres do zrkadla tak sa ti to len potvrdi. Mozes sa kludne vazit kazdy tyzden aby si sa uistila, ze nepriberas. To tiez pomoze.

MrIng.Smrtka

Tie problémy máš aj preto, lebo sa snažíš vyhovieť požiadavkám okolia. Je to pre teba spôsob sebarealizácie, je to chorý spôsob sebarealizácie.
Ak na seba tým nechceš upútať pozornosť kvôli tomu, že si chceš kompenzovať chýbajúcu lásku tvojich rodičov voči tebe, tak neviem, prečo sa tak správaš.
Ja sa ti ani nečudujem. Mnohí hovoria o vnútorných hodnotách, ale to sú len také taľafatky.
Posielam ti pozitívnu energiu, aby si to zvládla a aby si už bola konečne zdravá a aby tvoji rodičia z toho mali radosť.
Radšej si nájdi priateľa a povedz mu:
make me over.
A srať aj na váhu.

Panda ^-^

Littleslasche - Jedna herecka tak schudla. Ake to by si sa nesmela prezierat pred tou 17 :D. Aj pred 17 by si musela dodrzovat dietny rezim... Ukulalula - No to poznam aj ja. Napr take chipsy maju 500 kcal. Ak to v ted den ,,ustanes" a zapocitas si ich do prijmu, urcite nepriberies. Ved kazda vec ma svoje kalorie. Neber jedlo ako nepriatela, ale ako vec, kt tvoje telo prirodzene potrebuje. Samozrejme na to, aby si mohla fungovat (hybat sa atd), tvoje telo potrebuje energiu, ktoru prijme vo forme potravy. Takze ti vazne doporucujem aby si si vypocitala svoju bmr (na nete je plno stranok kde maju kalkulacku, ktora ti to vypocita podla vysky, hmotnosti, aka si cez den aktvina atd). Potom budes vediet presne kolko mozes prijat aby si bola v rovnovahe a uz sa nebudes musiet dalej bat, ze priberes 100 kilo koli jednej doboske, pretoze to ani mozne nie je :D.

ukulalula

S váhou by som aj spokojná už bola. Len sa bojím si pomaškrtiť z času na čas. Mam pocit, že by som mala hned o kilo viac. Ale asi by mi to kilo viac ani neuškodilo,pretože nemam menštruáciu a okrem toho mávam totálnu únavu. Takže asi s kostolným poriadkom to stravovanie nebude :/

Panda ^-^

Jes v pohode a zdravo ale je dolezite aby si drasticky nechudla teraz, ked si spokojna so svojou vahou, neboj, pomaly si najdes svoj stred kedy zistis kolko jest aby si ani nechudla, ani nepribrala.

ukulalula

Aj ja snažím z toho dostať. Tiež sa stravujem asi málo(lebo váha stále trochu klesá), i ked si už pridávam dávky. No mne pripadá, že jem stále a veľa. Podla okolia vsak je to veľmi málo. Mám to v hlave asi (určite) pomotané :/
Ranajkujem jogurt, jablko.
D: káva + niečo k maličké k tomu
O:zeleninový šalát, syr,...
Ol:jablko alebo niečo slané pod zub
V:zelenina + syr, tvaroh (včera tuniak vo vlastnej šťave). Potom som mala výčitky až až, ale nech! Treba to prekonať.
Nechcem byť ovládaná jedlom. To sa mi nepáči.

littleslashe

Na ranajky je to daky rozok s pomazankou, ako napr dnes.
Jem toho malo, dnes som si dopriala zemiaky s kuracinou ale aj tak je to stravovanie mizerne. Furt obzeranie sa ci niesom/som tucna, v kazdom vyklade len obzeranie, porovnavanie..
Ale fakt ma to unavuje uz, asi zacnem jest normalne, lebo fakt skoncim na psychiatrii
Musi sa dat chudnut aj inou cestou ako cestou minimalneho prijmu potravy

lombardo1981

Panda, videla si už babenku, ktorá si netrafila do úst? Ale chalana, ktorý nedokázal prehltnúť sústo a len ho prežúval? Aj 45 minút? Ja áno.