Spadla som do anorexie? dakujem za kazdu radu

Príspevok v téme: Spadla som do anorexie? dakujem za kazdu radu
littleslashe

Ahojte.
Uz sa PPP so mnou taha asi od februara. Uz to poslednu dobu vyzeralo celkom slubne. Ale ako zacinaju prazdniny opat mam neodolatelnu tuzbu chudnut. Mam 16 rokov, 170 cm a ked sa rano vazim tak mam okolo 51 kg. Moje problemy s PPPwzacali ked som prestala jest sladkosti/mastne a nezdrave jedla kvoli problemovej pleti. Potom stacilo par poznamok typu: "Aka si chuda" a mne sa to zapacilo. Tak budem este viac chuda. Postupne som vynechala pecivo a jedla som len ovocie, ovsene vlocky, a take tie zdrave a dietne veci. Akykolvek preslap v podobe sladkosti vo mne vyvolal zachvat zlyhania. Nasledky takehoto jedenia nenechali na seba dlho cakat. 4 mesiace bez menzesu, zla nalada, podrazdenost, padajuce vlasy. V tej dobe som chytila gen.bradavice v dosledku slabej imunity, a este ma len potrebne vysetrenia cakaju pri gynekologicke cakaju. Vtedy som akosi pochopila ze je zle. Mala som v tej dobe 53 kg (v aprili) a mala som na odporucanie doktorky pribrat na povodnu hmotnost 56 kg). Ale ako vidite mam 51 kg, co znamena zase chudnutie. Uvedomujem si ako si doslova vedome ublizujem, viem ake nasledky ma taketo chudnutie, ale stale mam potrebu jest malo alebo az vrcholne malo. Je vo mne akysi blok ktory mi napr po 17.00 nedovoli jest uz nic. Viem ze niesom tucna, ale bojim sa ze ak zacnem jest normalne tak priberiem a uz budem len "ta s tou priemernou postavou". Je to mix zufalstva, hlupych myslienok a neustaleho premyslania ako chudnut, nepribrat, neuskodit si atd..
Za akukolvek radu/vase skusenosti dakujem

Panda ^-^

Som si ista ze ti chutia sladke a dobre jedla ;). Ale ten pocit potom sa za tu sladkost neoplati, takze sa aj nadalej stravuj zdravo. Skus trochu poexperimentovat a vytyc si vahu, ktoru si chces udrzat. Ako jes za den? Kolko zjes na obed alebo na ranajky? Ake mnozstvo? Aky druh jedla? Ak sa bojis priberania (co aj ja) tak skus jest zeleninu a ovocie... Toho si mozes dopriat aj viac. Staci sa len pozerat na kaloricke a hodnoty a mozes si tiez vypocitat bmr ktory ti povie kolko kalorii mozes prijat za den... Verim, ze byt stihlajsia je urcite lepsie ako tucnejsia alebo tiez ,,normalnej hmotnosti" co mi pride tiez niekedy tucne. Ale bud rada ze nemas bulimiu.. To je o sto krat horsie.

ukulalula

To sme veľmi podobne do toho spadli. Ja mam v súčasnosti pri výške 167cm cca 48kg. Snažím sa však si v poslednej dobe pridavať viac jedla. Aj ked je to hrozne ťažké (presvedčiť samu seba, že to treba). Radšej si idem dať pekne večeru :)