Totalny flegmatizmus

Príspevok v téme: Totalny flegmatizmus
vendi

urcite si kazdy z nas obcas povie ,,je mi to jedno",,,ale co ak mate taku ignorantsku povahu ktora vam brani doslova zit?mam 22 rokov ale este nemam ziaden ciel,ze co by som chcela dokazat,strasne vela veci mi ju uplne jedno,len mavnem rukou a poviem si ,,ved ono sa to nejak vyriesi",,ale nevyriesi,chcela by som s tym nieco robit ale moja maximalne flegmaticka povaha mi to nedovoluje!!!obcas ma chyti amok,,uz sa zmenim,musim uz konecne konat,spravim hento spravim tamto" ,ale svitne novy den a zas mam vsetko na haku,ale takto to dalej nejde,nemam pracu,ale zato velke dlhy,zachvilu uz ani nebude za co jedlo kupit,ale ze by ma to nejak stresovalo neda sa povedat!!uz to zacina aj mojmu okoliu vadit!!ved neda sa cely zivot prelehnit v posteli a spoliehat sa na nahody!!
potrebovala by som poriadne nakopnut,aby som sa prebudila,nemate niekdo nejaky sposob ako sa presvedcit k aktivite?????

jeanny

ja som na tom tak isto :) som rada ze sa naslo tolko ludi :)
tiez mam pocit ze to nieje flegmatizmus, skor nechut k veciam, depresia, uskost atd..aspon u mna..nie ze by som sa nato vyhovarala, navyse je to moja vec ako zijem a skodim tym ak tak sebe, takze mi nema kto co vycitat, teda okrem mojich rodicov ktorym ale snad raz vsetko splatim :)...ja som desny melancholik a tiez vsetko hrozne prezivam, len to co by som mala nie, proste sa neviem tesit z pekneho dna, neviem riesit bezne veci a situacie, skor zijem vo vlasntom svete a neviem sa z neho vymotat a mozno ani nechcem
a este nieco..nuda JE problem, a velky problem pretoze ludia su nastaveni na riesenie problemov, kazdodenny boj o prezitie a ked to clovek nema, nepotrebuje lebo ma vsetko, tak sa z toho pomaly zblazni...jasne ze clovek co ma "skutocne" problemy ho moze akurad vysmiat lenze ludia nemozu byt stale stastni len tak, preto ze su, ...ale zasa vyrabat si umele problemy nie je riesenie

zuzic

za prichod na svet su zodpovedni rodicia ale za kvalitu nasho zivota zvacsa my sami...pokial su tu neni naozaj ine tazke situacie vtedy je to vynimka

12341

anandang - Jasne je to tvoj názor a rád som si ho prečítal ale každý vyrastá inak a je inak vychovávaný. Ja odpoviem ti na tvoju otázku, že kto je zodpovedný za naše životy? No predsa rodičia, lahká odpoveď. Ja som sa na tento svet nepýtal. Mne sa tu nepáči a ak by sa dalo tak by som chcel ísť preč.

anandang

No ešte, že sa máte kde vyžalovať, chudáčikovia leniví flegmatickí, čo sa vám nič nechce. Joj, ale vy za to nemôžete, veď vy ste také nátury, vy aj keď by ste chceli, tak mocná ruka vašej povahy vám to nedovolí... Halo? Uvedomujete si aké je to absurdné??? Kto vás má ľutovať? Kto je zodpovedný za vaše životy ak nie vy sami? Chcete na sedením za počítačom načerpať inšpiráciu? Ja mám svoj život vo svojich rukách a uvedomujem si, že závisí najmä od mojich rozhodnutí a mojej aktivity. A nepíšte mi tu nič o chorobách, nehodách a nešťastiach, mne išlo o niečo iné...

Søren

Ja mám podobný problém ale pritom nie som flegmatik, resp. keď aj tak prevláda u mňa melancholická povaha. Dosť všetko prežívam, pri filme alebo pri hudbe sa dokážem rozplakať.

Ale k povinnostiam a k všetkému tomu "dôležitému" sa staviam dosť apaticky. Celý ten zhon, hnanie sa ľudí za niečím, čo mi nedáva zmysel, je mi to cudzie. Pravidlá a konvencie mi hrozne prekážajú, nechápem ľudí ako ich to môže takto baviť existovať. =)

Ani k učeniu sa veľmi nedokážem dokopať, pritom zvykol som byť poctivý žiak. Ale na výborné až chválitebné známky mi to stačilo aj s minimálnym učením. No tento rok maturujem a vravím si, že je načase sa premôcť. A obávam sa, že ostane len pri zúfalom premáhaní sa.

12341

Záleží na znamení? Podľa mňa ani moc nie, no keď to niekoho zaujíma (o čom pochybujem) tak ja som "strelec". A tiež som výbušný, docela často by som povedal. Pretože keď nič poriadne nezažívam iba nudu tak ma to dopáli a vtedy vybuchujem. Nemám rád tento spôsob permanentnej nudy.

mirka 23

Ake si znamenie? lebo ja vodnar a som tiež flegmatik. Niekedy je to aj fajn, lebo nepreživam tak silno veci ako ostatní.

zuzic

ja mam taketo stavy len ked uz dalej nevladzem. take posledne stadio zufalstva:) ale potom sa prehryziem a dalej fungujem normalne aktivne...tak...vy flegmatici aspon nezazijete tolko nervov vycitiek ze ste niekoho zranili ako my vybusne povahy:D