Som nízka

Príspevok v téme: Som nízka
malicka22

Ahojte, viem že takýchto tém tu už bolo veľa a tiež viem, že vo svojom veku by som už nemala mať takého pubertálne depky ale nejde to. Mám 22 rokov a len 150 cm.
Hľadala som aj podobné problémy a nejaké povzbudenia na internete ale depkovala som z nich ešte viac. 14-násť ročné dievčatá sa tam sťažujú že majú len 160 cm, čo mám potom robiť ja?? Rovno sa hodiť pod vlak?? Podľa vzorca by som mala mať tak o 10 cm viac. Bohužiaľ ani vzorce nefungujú na 100% a ja som zdedila najhoršie gény aké som mohla.
Viem, že moju výšku nezmeníte, ja sa len potrebujem vyrozprávať, pretože pár ľuďom som sa zverila ale nechápu ma. Hovoria mi že je to len vo mne, že iní to tak nevidia a že sa nad to musím povzniesť. Povzniesť?? Ľudia sa mi už neraz do oči smiali aká som. Alebo som počula ako si pri vedľajšom stole rozprávajú: preboha tá ma koľko 12-násť??.... jasné namýšľam si to....Povie sa to, že povznes na nad to ale ako by ste sa cítili keby Vám niekto pár krát do týždňa pripomínal Vaše nedostatky?? Tie nad ktorými sa najviac trápite??
Chodím na VŠ a myslela som si, že tam už ľudia budú mať viac rozumu, ale nemajú. Keď čakáme na cviko a s dievčatami sa rozprávame, ja niečo poviem tak nasleduje asi toto: ty si tu?? preboha ty si taká nízka že som si ťa nevšimla, to ako môžeš byť taká nízka, ja by som tak nemohla žiť, to prečo si až taká nízka, keď si bola malá ty si málo jedla... Toto naozaj povzbudí.
Priateľa samozrejme nemám a nikto som ani nemala, predpokladám, že ani mať nebudem, nikto predsa nechce dievča, ktoré mu je po lakte. Von pomaly prestávam chodiť, pretože nechcem tráviť čas s dievčatami ktoré sa mi smejú. Tým ani nemám ako niekoho stretnúť. A keď už sa s niekým v mojom veku zoznámim, myslí že mám tak 13 rokov.

Prepáčte, že sa to takto natiahlo, nejako som sa rozpísala. Možno keď si niekto prečíta túto spoveď príde na to že nie je až taký nízky, a bude mať krajší deň.

monocytom

Pozri hovori sa ze co je male to je dobre, dobreho vela nebyva. Zober si ze taka mala lesna jahodka je ovela stavnatejsia a sladsia ako velka zahradna jahoda. Alebo take male jablcko je ovela sladsie a lahodnejsie ako velke jablko vypestovane na dusikanoch.
Tak napr. ta Gillian Anderson ma tusim nieco okolo 154 cm a cital som ze ked natacali AktyX tak musela chodit po nejake doske aby nebola prilis nizka oproti Davidovi Duchovnom co bol jej herecky partner. Tiez ze ju vacsinou brali kamery zo spodu aby tiez zakryli jej maly vzrast. A pozri aka bola slavna aj napriek tomu ze je nizka. Vedela sa predat a nenariekala ako ty. Dokonca mala aj niekolko zfanatizovanych fanusikov ktori ju prenasledovali na kazdom kroku.

Obycajny12

Hovoria ti to preto lebo vicitia, že si to možu dovoliť, ak by si v sebe vlastnu výšku nebrala ako prekážku alebo nejaku nevyhodu tak by to bolo vidieť a nedovolili by si to, mam kamaratku tiež s takou výškou a jej to nevadi a ak niekto naraža na jej výšku tak jej veta je mala vrtka dobre trtka ale to ty nikdy nezistíš :D by si sa čudovala ako zmlknu alebo ak jej baby niečo hovorili tak oblubena veta tvoj sa v postely nestažoval že mu to prekaža :D

uhm

Ako sa obliecť, keď som nízka?

Premýšľate nad tým, ako vyzerať moderne, aj keď nemáte postavu modelky? Existujú spôsoby, ako postave opticky pridať pár centimetrov. Tu je niekoľko rád.

Kupujte oblečenie vašich rozmerov, niektoré firmy majú kolekciu určenú špeciálne pre ženy vášho typu postavy, zvyčajne označenú ako „petit", čiže malý.

Všímajte si slávne ženy s podobnou postavou: Kylie Minogue, Eva Longoria, Madonna..

Čo by nemalo chýbať vo vašom šatníku:
Priliehavé nohavice, môžu byť aj s vyvýšeným pásom
Krátke vypasované sako
Kozačky na vysokom opätku s krátkou sukňou
Krátka sukňa a šaty
Topánky na nižšom opätku, približne 5cm
Jednofarebné oblečenie: blúzka a nohavice v príbuzných farbách
Drobné vzory na oblečení, najlepšie zvislé
Opasok takej istej farby ako nohavice alebo sukňa
Malé doplnky

Nevhodné pri nízkej postave:
Dlhé šaty pod kolená
Nohavice siahajúce až na topánky
Šortky, bermudy
Masívne platformy, ktoré narúšajú celkový vzhľad postavy
Rímske sandále
Veľké náramky alebo okuliare, rešpektujte proporcie vašej postavy
Vrchný diel oblečenia, ktorý silne kontrastuje so spodným dielom, delí to postavu na polovice, čím ju ešte viac skracuje
Horizontálne pásiky

Čo vás zväčší:
Rozopnutá vesta
Šaty so zapínaním na gombíky
Voľne visiaci úzky šálik
Zvýraznenie dekoltu alebo tenkého pása
Vlasy zopnuté do drdolu, alebo čelenka opticky predĺžia postavu

majus1463

bud rada,ze nie si chalan,male baby si mozu vyberat,kdez to vysoke musia hladat ...a ak si udrzis stihlu postavu,neni co riesit :)

tvoj guru

dievča zlaté... máš ruky? Môžeš chodiť? Vídíš? Počuješ? Môžeš jesť a dýchať bez prístrojov? A predsa sú ľudia ktorí toto čo máš ty nemajú. Sú ľudia ktorí nevidia, nepočujú, nemôžu chodiť, nemôžu samostatne jesť, nemajú vyvinuté končatiny, majú deformované končatiny že nemôžu normálne fungovať. Majú rôzne zdrav. ťažkosti a sú odkázaní na doživotné úžívanie liekov ako inzulín, hormóny štítnej žľazy a iné lieky bez ktorých by umreli lebo ich telo by bez nich nemohlo existovať. S ľudmi je ťažko žiť lebo stále niektorí budú riešiť iných či už sú vysokí, nízki, tuční, vychudnutí, zhrbení, s predkusom, s okuliarmi, s krivými zubami, s odstávajucími ušami, krivými nohami do X či do O, s tučnými lýtkami, s veľkými zubami, babám s veľkými prsiami či veľkým zadkom, atď. Ak je niekto sviňa a má vlastné komplexy a trable bude vždy riešiť vzhľad iných ľudí. A vieš akí ľudia sú to, tí čo nepoznajú slovíčko TAKT a nemajú žiadnú emocionálnu inteligenciu. Sú to tí čo trepnú von zo seba prvé čo ich napadne. Vypustia každú vetu čo ich napadne a vôbec neovládajú že tým druhého môžu raniť. Lebo zlé zvolená poznámka narobí viac škodi ako facka.
Na povzbudenie len toľko, vieš že aj medzi herečkami a speváčkami sú nízke ženy?

kiwi

Časom to prejde a na svoju výšku si zvyknes. Ja som naopak dosť vysoká asi 178-180 a dlho som to neznasala, teraz som s tým naopak tak nejako zmierana, ale za tých tvojich 150 by som to hneď menila. Mám pocit že k mojej výške sa ani žiadna váha nehodi, buď pôsobím veľmi chudo a keď priberiem tak sa cítim ze som este väčšia :-( Ale uz sa tým nejako nezaoberam, niekto mi výšku chvali, niekto mam pocit ze skôr naopak tak neviem. Ale suhlasim s tým ze krása od výšky nijako nezávisí, takze buď v pohode :-)

emalea

ááách, čo by som ja dala za to, keby som bola taká drobná ako Ty!!, ja mám 170cm a zopár kíl navyše a je to hrôza, to Ti poviem, radšej štíhla a nízka ako "riadna" baba, aj moja švagriná má útlu postavu a to má 50 rokov, ver mi-omnoho lepšie sa jej darí aj moderne obliekať /najkrajšie modely v obchodoch sú veľkosť 34-36/ ako my čo máme telo XXL!! a to nehovorím o prichádzajúcej plavkovej sezóne!!
ideme do Talianska, to by bolo keby si ma niekto pomýlil s teenegerkou!! ...snívam ďalej!....dievča ticho Ti ZÁVIDÍM!!!