Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo s obrúčkami? Strieborné alebo?

Príspevok v téme: Čo s obrúčkami? Strieborné alebo?
NPeťo_1

Dobrý deň,

budúci týždeň sa chystáme kupovať obrúčky na svadbu, ktorú budeme mať v decembri, ale už v júli by sme si chceli natiahnuť obrúčky.
Doteraz sme mali vo všetkom jasno, ale dnes sa vynoril u nás problém a to dosť dôležitý a to aké obrúčky vlastne chceme?
My sme chceli strieborné, lebo priateľka zlato nenosí, ale naši rodičia sa začali vzpierať, že predsa nebudeme mať strieborné lacné obrúčky. Aký je váš názor?
Zatiaľ sme si žiadny kamenný obchod nevyhliadli, ale skúsime šťastie aj v zahraničí, nemáme to ďaleko.
Má niekto z vás skúsenosti so striebornými obrúčkami?

Majdanova

-bodocka022!-Nie je to také drahšie zlatníctvo? Ako počula som, že vyrábajú veľmi pekné šperky ale nikto mi nejako nechcel povedať sumu za koľko mu ich vyrobili...Chcela by som si na narodeniny kúpiť nejaký šperk a rozmýšľam priamo nad týmto zlatníctvom. Koľko im trvá pokiaľ vyrobia šperky? Napíšeš mi to prosím. Budem ti vďačná:-)

keity

Bodocka022
To ked ste si davali vyrabat z vlasneho zlata, vas vyslo aj lacnejsie, nie? Kolko ste platili za takto vyrobene obrucky? A aky tam maju postup, ked si donesies svoje zlato? Najprv ti ho ocenia a potom ti nacenia cenu obrucok, ake si chces dat vyrobit?

bodocka022

@keity Po dlhom rozpravani, pozerani roznych obrucok na internete sme sa zhodli na jednych a take si dali v 3D zlatnictve vyrobit..lebo tam vyrabaju podla vlastnych predstav a este dokonca aj z vlastneho zlata..kedze my sme doma mali zlato, tak sme to takto vyriesili a potom nas obrucky vysli aj lacnejsie..este nam tam aj zlato nejake ostalo, takze nejaky sperk si k nim pojdem dat este vyrobit..skoda ze nemas obrazok, bola som zvedava ze ake obrucky by si chcela..

keity

Bodocka022
Dakujem velmi pekne, si zlata:-) A napokon ste sa zhodli a presne take ste si nasli v zlatnictve? Alebo ste si davali na mieru vyrabat obrucky?
Mam urcitu predstavu v hlave ale este som nepozerala obrazky na internete. Musis pokukat a potom ti poslem, dobre?

ojka

my máme niečo takéto : www.zlatnictvopanaks.sk
ale máme kombináciu červené a žlté zlato a bez kamienkov. A kraje sú trošku zbrúsené.
Kamienky mi prídu dosť nepraktické, keďže nosíme obrúčku stále-každodenne, nielen pri nejaký slávnostiach či významných udalostiach, návštevách. Jednoducho mám strach, že by sa mi mohol kamienok zaniesť, alebo vypadnúť.
Na zlatníctvach je super to, že obrúčky ti vedia častokrat vyrobiť podľa vlastných predstáv :-)

bodocka022

@keity Gratulujem k zasnubam a aj k svadbe..aky datum ste vybrali?..kedy sa odohra vas najkrajsi den v zivote?:-)..my sme svadbu mali minuly rok na jar, tak ti budem vediet poradit, kedze som bola dost narocna na nase obrucky..pokial sme sa zhodli ake chceme a hlavne teda ja, tak to trosku aj trvalo..my mame kombinaciu bieleho a zlateho zlata..ty mas aj nejaku predstavu?..nejake obrazky, ake sa ti obrucky pacia?

keity

Zacnem pekne od zaciatku:-)
S mojim priatelom sme sa zasnubili cez leto minuleho roka. Stanovili sme si hned datum a kedze sa dost rychlo blizi tak som zacala uz pomaly premyslat aj nad obruckami. Svadbu budeme mat koncom jula. Chcela by som v prvom rade aby nase obrucky boli zaujimave a netradicne. Asi pravdepodobne zlate ale kludne si necham aj poradit. Uvitala by som aj nejake fotky ake ste si davali vyrabat vy. Trosku inspiracie neuskodi:-) Tak hor sa sem s navrhmi a fotkami, dakujem ;-)

Maria0689

My sme rozmýšľali tiež nad inou alternatívou a nie žltým zlatom, mne sa to osobne vôbec nepáči a je to dosť prečačkané. Mám rada jednoduché prstene. Síce my sme nechceli žlté zlato ale zase nerozmýšľali sme nad striebrom pretože nám to prišlo ako taká bižu no. Kúpili sme si nakoniec biele zlato, mám z neho aj naušnice už 15 rokov a sú ako nové. Takže som si myslela, že s týmto človek nepokazí nič. Kupovať sme ich chceli online na izlato.sk majú tam pekný sortiment ale zase nás dotiahli svokrovci do kamennej predajne Rýdl pretože tam im robila nejaká kamarátka. A nie nejedná sa o reklamu ako to tu jedna pani spomínala, ja z tadiaľ tie obrúčky skutočne mám som s nimi spokojná a môžem Vám poslať aj fotku. Hádam keď si niekto niekde niečo kúpi tak môže odporúčať ten obchod, či nie? Budem nakupovať v Bershke ale neodporučím ju nikomu lebo to bude "reklama" och :-(

Kuzlo11

Tá "nenápadná" reklama pre "Rydl" je už dosť nanútená a trápna. My si tiež hľadáme obrúčky už 2 mesiac a keby mi od Rydl-a dali aj zadarmo, tak by som nechcela a to už kvôli tej nenápadnej reklame na každej stránke.

danustek35

Neviem si veľmi predstaviť obrúčky zo striebra. Mám zo striebra prsteňový ruženček a veru raz sa mi podarilo na neho nechtiac stúpiť a od vtedy je celý pokrkvaný :/ Takže za mňa voliť tvrdší kov, nemusí to byť nutne zlato, už som videla prstene aj z titánu alebo chirurgickej ocele. Nakoľko mám väčšinu šperkov v striebre volili sme svadobné obrúčky v bielom zlate. Jednoduché nič výrazné a také som našla na obručky-rydl.sk a za mňa ani drahé neboli, otázne je, čo je ešte pre niektorých ľudí drahé a čo lacné. Nakoľko sú obrúčky hádam na celý život, tak som si dovolila aj do nich trošku investovať :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čo s obrúčkami? Strieborné alebo? - Fórum - ZDRAVIE.sk