HIV / AIDS

Príspevok v téme: HIV / AIDS
Deni2010

Dobry den Rada by som poprosila o odkaz na nejake zdroje informacii o HIV - nie o prevenci ale skor o konkrernych priznakoch. Popripade nieco pre uz pozitivnych. O ich zivote prakticke info (sexualny zivot,praca,námaha,pohyb, ake bolesti a co s nimi, atd ). Vazim si kazdu novu informaciu
Dakujem
ps: hladam slovenske zdroje /pokojne aj knihy./

velka haluz

Manikurou, pedikurou, tetovanim a piercingom sa mozte nakazit aj HIV ale najma zltackou typu B a C.
A cigani maju urcite tiez hiv pozitivnych ludi ale na hiv sa clovek testuje len ked bud ide na operaciu aj to asi niev vzdy testuju, porod alebo na vlastnu ziadost co u ciganov necakajte. Cigani celkovo zanedbavaju zdravotne prehliadky uz len ked nmaju ist na povinne ockovanie ci zeny v tehotenstve na prehliadky.

Shayleen

Hiv sa dá zbaviť jedine transplantaciou kostnej drene takto sa už 2 vyliečili a lieky existujú je ich niekoľko druhov a brzdia aby sa vírus nerozmnozoval

lombardo1981

gabikaaaaa, imunosupresíva určite nie. Nie potláčajú imunitu. Používajú sa antiretrovirotiká, ktoré v tom najideálnejšom prípade, dokážu významne zastaviť rozmnožovanie vírusu na pomerne dlhú dobu.

gabikaaaaa

som si vygooglila ze na slovensku nejakych 600pripadov hiv

ale to neni az tak vela podla mna sa vacsina nakazila v zahranici

gabikaaaaa

to som este nepocula ze su lieky na hiv
skor len take aby vas asi udrzali o par rokov dlhsie ale nevyliecia vas to budu nejake imunosupresiva ci take nieco?
ved toto ze vela ludi ani netusi ze ma hiv

gabikaaaaa

inak ma teraz napadlo
v ciganskych osadach som este nepocula ze by mali hiv
ved tam sexuju o sto sest a vacsinou len sifilis im liecia alebo zltacku
a pritom vacsina co robi prostitutky su ciganky

gabikaaaaa

je to smutne ze tolko ludi je uz nakazenych a furt nemaju liek
naposledy som videla v spravach davali ako jeden chalan co robil prostituta (inak celkom pekny) to vedomer oznasa dalej ze spal aj s nejakou 16tkou bez ochrany
nechapem preco ked vie ze je nakazeny to siri dalej

hlavne ked my sme tu male slovensko tu ked sa to zacne sirit tak s panom bohom
zostanu len dochodci :-)