Niekedy pochybujem ci citim lasku a ci som schopna milovat

Príspevok v téme: Niekedy pochybujem ci citim lasku a ci som schopna milovat
lilienna

Som s partnerom 4 roky a citim sa zle. Niekedy ma premoze laska, hladkam ho, pisem mu krasne veci, chyba mi. Potom si spomeniem na niektore veci, ktore mi na zaciatku robil a znova som v bludnom kruhu. V tych chvilach k nemu necitim nic. Neraz sa mi stane, ze sa rano zobudim a premyslam, som smutna, necitim lasku, nemam chut mu pisat. Nebola medzi nami nevera, ale robil mi prieky, pisal byvalym ked sme sa pohadali, nemal pre mna pochopenie, je tam toho vela. Myslela som si, ze ked niekoho milujete, odpustite. Preco neviem odpustit? Vnutorne ma to nici. Teraz sa situacia otocila. Ja som ho milovala na zaciatku a on to vo mne svojim spravanim pomaly zabijal. Teraz by ma nosil na rukach, ale ja som mimo, raz milujem, raz nie. Uz to zacina byt pre mna neunosne a sama v sebe sa nevyznam:-(

lilienna

Plumeria presne si to vystihla, moje pocity...dakujem:(( K poslednemu prispevku-nechapem preco by malo byt ponizujuce nastavit niekomu tvar lasky?Odkial som mala vediet, ze ma klamal?To som sa vsetko dozvedela az ooovela neskorej...A nemam potrebu sa obhajovat, ja viem velmi dobre, ze moja vina to nebola.

mirianka

Vsimla som si, ze akonahle sa niekto tu na fore zacne branit, automaticky je s prepacenim zdrbany, kym sa nebrani, tak ho vsetci lutuju, zaujimavy postreh, aki ste ludia:DD Smiesni...

usmevny_den

súhlasím s vejkou a iki, na vzťahu sa podieľajú vždy dvaja, preto aj za dobré či zlé môžu obaja, máš vinu, darmo sa obhajuješ, napr.dávala si lásku ktorú si on nezaslúžil, tým si sa ponižovala a nastavovala svoju "rolu" vo vzťahu, teraz sa to otočilo, no sama cítiš, že je neskoro a nedokážeš to naštartovať, preto mierne nesúhlasím s plimeriou, iste, o vzťah sa treba starať, no ten musí byť na pevných základoch, niekedy sú vzťahy neopraviteľné, vtedy je lepšie to čo je naklonené zbúrať a postaviť niečo nové (s iným), v prvom rade ver svojim pocitom, tie ti ukážu cestu..

plumeriaaa

ja mam nieco podobne....zo zaciatku som partnera lubila az kym ma nesklamal a nevypisoval babenkam na nete a povedal ze nevie ci ma lubi atd......no ja som sa vtedy kvôli tomu dost trapila a po kadejakých burkach - chaose v jeho hlave - sme ostali spolu aj tak, no ale ako aj ty psies teraz sa karta otocila, on je teraz zo mna hotovy lubi ma ale ja uz neviem, bola som zranena a neviem ci sa to da este niekedy naspat ako to bolo pred tym......no v tejto veci ti poradit neviem, ako keby som zatrpkla a uz neviem precitit tu lasku ako som vedela pred tym. ale hovori sa ze na vztahu treba pracovat, treba si ho spolocne robit peknym, ako chces aby sa k tebe spraval partner, tak sa ty spravaj k nemu, mozno sa dovera da nazad napravit a zacat znovu verit ale to dosiahnes jedine vtedy, ked sa zacne snazit on ale musis sa aj ty, znovu otvor srdce a neboj sa zranenia, pretoze teraz ho pred nim zatvaras a bojis sa znovu ublizenia...mam to podobne, je to praca. alebo si hladaj iného, vztahy su rozne, aj take aj onake. ale nikde to nie je na sto percent idealne, treba len byt s takym clovekom co ti najmenej vadi a najviac vyhovuje...drzim palce, nech ti vyjde pre teba najlepsia moznost :)

lilienna

A cim som mu dala podnet na to, aby ma klamal? Nie, ja nemam na tom vinu, pretoze ja som dala lasku a nezasluzila som si to. Ziadna zena si nezasluzi byt klamana, pokial sama neklame, nepodvadza a nerobi zle! Este sa ma tu snad bude niekto snazit presvedcit, ze si za to mozem sama?

vejkaa

suhlasim, vzdy maju obaja rovnaky podiel viny. A mozno by bolo lepsie to riesit vo vztahu medzi styrmi ocami ako tu s cudzimi ludmi, len vy dvaja viete, co ste si prezili a ci ma zmysel pokracovat

lilienna

Z mojej strany to bolo oboje, kym som po roku nezistila, ze ma klamal v istych veciach, z ktorych vznikali hadky a tie poznacili cely vztah...Odvtedy som akoby stratila doveru, premyslam, ci by sa nenasiel niekto iny, komu by som stala za to, aby ma neklamal, komu by som stala za to, aby ma miloval od zaciatku, aby dal vsetko ako ja...

iki iki

Takto funguje kazdy vztah ktory nie je zalozeny na obojstrannej dovere a nezistnej, nesebeckej laske... ale ste za to s najvacsou pravdepodobnostou vinni obaja tak si nemate co vycitat