Chcem byť lekárkou, no asi by som nedokázala pichnúť injekciu

Príspevok v téme: Chcem byť lekárkou, no asi by som nedokázala pichnúť injekciu
MichaelaO

Dobrí deň. Dnes sme boli so starou v nemocnici na odber krvi. Keď jej brali krv pozerala som sa a prišlo mi tak zvláštne, nie, že by mi bolo na zvracanie ani nič podobné len mi to pripadalo zvláštne, taký nepríjemný pocit. No s tohto by bolo aj všetko v poriadku, KEBY som nechcela byť lekárkou :( je to môj sen už od malička a idem si za tým. Myslíte, že ma to časom prejde? Myslím to, že už nebudem mať také nechutenstvo k pichaniu injekcií? Ja som totiž videla teraz prvý krát ako sa to pichá, doteraz som sa nikdy nepozerala. Myslít, že to bude tým, že som to videla prvý krát? Všetci hovoria, že by som sa to v škole naučila a že by som si časom zvykla no čo keď nie? Nechcem kvôli tomu zahodiť svoj sen :( Poraďte mi prosím Vás, máte aj vy podobné skúsenosti? Ako tomu predísť? Ďakujem!

Minions

Tak záleží aké máš záujmy- určite si dobre vyberieš!! Veď máš ešte čas- užívaj si leto- nemysli na školu :D

MichaelaO

Fu, ja neviem :( dúfam, že sa dostanem na to gymnázium a tak ma ešte niečo zaujme a tak sa rozhodnem :) ale ak nie tak som v háji :( neviem podľa čoho sa mám rozhodnúť

Minions

No to je iba Bakalárske štúdium- ale máš pravdu lekári musia celý život zasvätiť práci.Tak čo chceš byť??

MichaelaO

Ja som z malej dedinky v okrese Lučenec :) a dnes som ešte premýšľala nad povolaním lekár a neviem či je to pre mňa, nejde o tú prácu, ale o to, že musím študovať 6 rokov medicínu potom aspoň 5 rokov praxovať a potom si spraviť akreditáciu, čo trvá tiež tak 4-5 rokov. Tak by som zo školy vyšla najmenej 29 ročná a to by som nechcela :( chcem mať aj nejakú rodinu, myslím muža, dieťa-deti :) a neviem, či sa to dá popri medicíne stíhať. A keď chceš byť tá pôrodná asistentka, tak akú školu musíš mať?

Minions

Ja som z Trenčína ale ja by som rada robila pôrodnú asistentku- lekári majú strašne veľa zodpovednosti a to by som si na plecia nevzala. Z kadiaľ si ty?

MichaelaO

Pre Boha! Ja som hore v príspevku napísala so starou? Ja som myslela so STARKOU aby ste to zle nepochopili :D ospravedlňujem sa za preklep :)

MichaelaO

Veď to aj ja rozmýšľam, že jednu si dám na gympel a druhú na zdravotnú alebo pedagogickú....... no mohli by sme sa stretnúť, len ako by sme sa spoznali :D

Minions

Držím palce nech to víde, tak si daj jednu prihlášku gympel a druhú zdravotnú- gympel máš ako ťažké pokračovanie ZŠ
:D tak hádam ťa niekde stretnem v ordinácii. :D