Rady a skúsenosti pri PPP

Príspevok v téme: Rady a skúsenosti pri PPP
Averka

Ahojte, je mi to i blbé, že to musím riešiť cez forum, ale potrebujem reálne radu, kedže mám PPP a skreslený obraz o sebe. Neviem skonštatovať ked sa na seba pozriem či som chudá, alebo pevná. Logicky podla čísel viem, že nie som pevná. Ale i tak...
Meriam 167cm a vážim 47kg.
Miery sú pás: 64cm, boky: 84cm, stehná: 44,5cm, lýtka 33cm, prsia: 76cm.
Pohyb v celku aj mám. Nesedím celý den.
Snažím sa stravovať každé 3hodiny, kedže sa chcem vyliečiť z tých nechutných myšlienok na postavu a jedlo a zrýchliť si metabolizmus. Do PPP som spadla nejako koncom februára a uvedomila som si to asi pred 2 mesiacmi. Ciže netápam (snád) v tom až tak dlho. Schudla som za to obdobie cca 13-14kg. Co je dosť. To čo by som chcela vedieť, sú vaše skúsenosti z liečbou.
Koľko by som mala pribrať (aby sa mi aj menštruácia vrátila-i ked viem, že je to individuálne) podľa vás? A ako rýchlo priberať a nesĺznuť zas do priveľmi vysokej váhy? Je nutné ozaj jesť tak často (každé 3hodiny)? Niekedy cítim hlad, inokedy nie. Aj ked ho cítim, to jedenie 5x za den mi príde ako prejédanie. I ked sú to asi len myšacie porcie čo jem.
Budem vdačná za všetky vaše reakcie!

Averka

A čo sa týka režimu. Snažím sa jesť každé 3 hodiny. Ale je to také všelijaké. Niekdy mam pocit, že furt potom len jem a cítim sa hrozne plná. I ked neviem z čoho. Ako desiatu som mala kávu a 6 piškot (čo je tiez novinka v mojom jedálničku, kedže som to vynechávala).

Averka

To si ma hned dostala. Ja sa hlavne zeleninou živím :/
Potom syry (mliečne výrobky). A teraz som si pridala trochu chlebu (ale kvôly psychike, sa snažím ho jesť len doobeda). Chcem si postupne zapojiť všetko do jedálnička.

lombardo1981

Keď som trpela purgatívnou anorexiou, tak som tiež zvracala. Vždy, keď som mala pocit, že som sa prejedla. A to bolo takmer vždy. Pretože ja som si predstavovala, že nebudem jesť nič. Ale vtedy som to už nedokázala.
A ako si vlastne nakladáš? Normálne na tanier? Jedávaš v režime?
Ak ti smiem poradiť, tak veľa zeleniny ako prílohu nepoužívaj. Tak primerane. Neviem ako ty, ale som mala tendencie si jej naložiť trochu viac, keďže je "nízkokalorická a nepriberá sa z nej".

Averka

Vďaka. Aj za všetko povzbudivé čo si napísala.
Mala som pokušenie sa ísť po desiatej odvážiť, ale kašlať na to. Nech je to ako chce.
Ja som mávala tiež stavy, ked som zvracala ak som zjedla niečo navyše. Ale to navyše bolo napr. navyše dávka ryže alebo tak. Mala som aj stavy, ked som mala chuť sa prejesť. Telo sa pýtalo chýbajúce. Ale už sa asi 2týžden držím. Dávam si pozor aj na to aby strava bola pestrejšia aj ked od normálnych dávok je to ešte asi vzialené. To pokusenie prejesť sa a zvracať nejako odoznelo. Nehovorím, že úplne ale snažím sa mať rada. Ved to telo mi slúži a ja som k nemu taká sebecká.

lombardo1981

Myslím, že veľa ti nehrozí. :) Vzhľadom k tomu, že si anorektička. Objektívne myslím, samozrejme. Subjektívne je to už horšie. Tam sa počíta každý gram.
Ten prírastok je veľmi individuálny. Takže ti neviem presne odpovedať. Ja osobne som pribrala "trochu" viac. Ale ja som bola ťažká bulimička. Takže sa podľa mňa nemôžeš riadiť. Lepšie je tieto veci úplne ignorovať. Ja som sa kvôli tomu prestala sledovať v zrkadle, prestala vážiť, vyhodila rifle-skúšačky. Toto si nevšímať bolo ale zložitejšie ako si nevšímať jedlo. To sa ešte celkom dalo. No v noci to bolo ***. Keď človek nemôže zaspať, rieši len "hlúposti". :)

Averka

Budem sa snažiť. Je to otravné stále myslieť iba na to, kolko z čoho priberiem. Dnes sa mi dokonca zdalo, že mam aj viac energie. z čoho sa teším. Snažím sa tiež mať rôzne aktivity, potom nie je čas myslieť na všetko to okolo toho jedla a kalorii.
A viem, že je to individuálne a asi to ani nie je dobré vedieť, ale predsa sa skúsim spýtať aspon tak, že ako rýchlo späť priberú kilá. Najväčší strašia PPP. Stále to vo mne vŕta, musím sa toho asi zbaviť. Za mesiac je kolko dobre asi pribrať? Aby to nebolo vela alebo málo.

lombardo1981

Nemáš za čo.
Nie, nie. Oni ti naložia normálnu porciu. Aby ťa naučili ako má vlastne vyzerať. :) Ja som to teda nevedela. :D Zámerne som si aj nakladala na malý tanierik. Ale tak, ako by porcia vyzerala na veľkom. Potom človek stratí odhad. A ešte keď sa k tomu pridalo moja bulímia, tak som v tomto ohľade bola úplne v háji. Buď málo (a to sa mi zdalo veľa) alebo mega obrovské porcie počas záchvatu (a to sa mi vtedy zdalo málo).
Depresia je v podstate "normálna". Ješ. A k tomu ešte strach, čo ak priberiem, a čo ak priberiem veľa. Je zložité tie myšlienky prekonať alebo ich ignorovať. Skús sa nejako zabaviť. Najmä po jedle. Aby ti každé sústo nevŕtalo v hlave. Ja som sa hrávala Scrabble alebo iné logické hry.
Inak je fajn, že si to zobrala z toho pravého konca. Dúfam, že to zvládneš. Držím ti palce. :)

Averka

:)

Vďaka za odpoveď. Takže to nebolo tak, že postupne dávky jedla navyšovali. Lebo ja si snažím dávky navyšovať. S velkým sebazaprením, no nevzdávam to. Doteraz mi váha klesala mam pocit, že už sa zastavila. Co je fajn. Cca 46kg. Nechcem už schudnúť, chcem normálny život, to znamená mať energiu a chuť sa znovu radovať. Teraz mávam depresívne stavy, čo je nič moc a o to je to všetko náročnejšie. Hlavne nervozna bývam :/ Tak sa chcem cez to všetko preniesť.
I keď sa stále bojím, že ako rýchlo a kolko priberiem, ale asi na to netreba myslieť.

lombardo1981

Pokojne mi môžeš tykať. :)
Aj v Pezinku, aj v už zatvorenej Mickiewiczovej, to v stravovacom režime fungovalo podobne. Pred teba predložili plnú porciu, ale bolo na tebe, či ju zješ alebo nie. Ale aby sa babenka veľmi nezasekla, od jedla sa odvíjali iné bonusy. Ako boli vychádzky, dielne, cvičenie a podobne. Keď som bola v Pezinku (už je to hodne dávno, ešte za čias MUDr. Janoškovej, MUDr. Maga, MUDr. Kaščákovej), tak tam bol aj povinný denný režim (meditácie, komunita, psychoterapia). Keď si ho veľmi nedodržiavala, tak ti tiež mohli zobrať nejaké privilégiá.