Ako vyrásť?

Príspevok v téme: Ako vyrásť?
WNTD

Ahojte, potrebovala by som vyrásť 10 cm keďže sa chcem venovať modelingu. Podľa tabuliek by som mala vyrasť do 162 cm ale neverim tomu keďže moja mama je dosť nízka. Mam 152 cm a 47 kg. Neviete či by som mala zájsť ku endokrinológovy? Ak áno ako by to celé prebiehalo? Čo podporuje rast kostí? Ďakujem za všetke rady

michal555

Ked som pustil tu zvukovu stopu tak som mal skor pocit ze sa zmensujem :D

Ak mas nizkych rodicov tak je viac nez iste ze tvoja vyska bude niekde pod priemerom vysky otca + matky. Da sa to vsak velmi ovplyvnit pohybom (gymnastky maju krasne stihle vysoke postavy), stravou (je preukazane ze narody ktore mali v strave vyssie zastupenie bielkovin dosahuju vyssi priemerny vzrast) a spankom (rastovy hormon sa produkuje pocas spanku ale iba medzi 10tou a myslim ze druhou hodinu). Ak su rodicia nizky tak aby ich dieta bolo vyssie tak je potrebne navstivit endokrinologa uz vo veku 6 rokov a pravidelne sledovat rocne prirastky vysky (u nas sa to robilo velmi lajdacky pocas preventivnych prehliadok) a v pripade ze sa to odchyluje od standardov tak nasadit liecbu podavanim rastoveho hormonu. Ak chces este povyrast tak moc nad tym nespekuluj, zajdi cim skor za endokrinologom a povedz co je vo veci.

Mimochodom, vela na tuto temu sa dozvies v tomto clanku. Ma tri casti tak po precitani sa preklikni na pokracovanie.

www.fitnesstreneri.sk

aloveu

www.youtube.com

- ľahni si na posteľ, zavri oči a uvoľni sa
- počúvaj to 2x denne (ráno a večer)
- počúvaj to so slúchadlami na ušiach pri dostatočnej hlasitosti
- malé výsledky môžeš vidieť už po 2 týždňoch, avšak ak chceš vyrásť 10cm, môže to trvať niekoľko mesiacov
- na veku nezáleží
- nezáleží na tvojich génoch
- zvuková stopa je naprogramovaná tak, aby u človeka stimulovala vylučovanie rastového hormónu HGH a hormónu rastového faktoru IGF-1; tieto hormóny podporujú rast kostí
- môžeš svoj rast podporiť ešte zdravým stravovaním, denným pohybom a naťahovaním svalov

VEĽA ŠŤASTIA !!!