Veľmi ťažké životné rozhodnutie - neviem čo mám robiť

Príspevok v téme: Veľmi ťažké životné rozhodnutie - neviem čo mám robiť
Ahojky011

Už asi rok sa zamýšľam nad tým, že strávim rok na strednej škole v usa. Musím sa rozhodnúť do októbra. Je veľa pozitív a negatív a ja neviem ako ďalej. Asi najváčsia nevýhoda je,že som strašne hanblivý a utiahnutý človek. Asi by som umrel stresmi ak by som tam šiel :D. Dalsia velka nevyhoda su peniaze ale ak by to vyšlo určite by som nelutoval takisto aj moji rodicia a tiez opletacky v skole, komisionalky a pod.. Pozitív je dosť vela od jazyka po spoznanie novej kultury, ludi az po osamostatnenie, nechce sa mi to teraz rozpisovat.

Fakt neviem co robit :D. Neviete nejaky sposob "how to make a decision" alebo niekoho kto uz na takomto pobyte bol??? Strsne by mi to pomohlo. Dik

Ina9

súhlasím s predošlými príspevkami, treba skúsiť! a nad komisionálkami si hlavu nelám, u nás viacerí z ročníka išli do zahraničia a komisionálky zvládli bez problémov, učitelia na to berú ohľad, bola to len formalita

kejra

Chod len chod :) ja som neišla, lebo naši nemali tolko penazi, viem ze je to drahe. Teraz, ked dokončim Bc. určite idem na rok bud niekde pracovat (USA, Kanada, atd) alebo aspon na erasmus.
Určite neolutuješ this decision, ak tam pojdes :) je to obrovska skusenost, možno sa odtial vratiš a po tvojej ostychavosti a hanblivosti nebude ani chyru ani slychu :) uplne ťa to zmeni, staneš sa samostatnejši :)
Neolutuješ to, ver mi :)

aloveu

Ak po tom túžiš, tak choď. USA je úplne iný štát v úplne inom svetadiele a podľa mňa na úspešný život asi najlepší. Ak tam chceš ísť už teraz, v tvojom veku, tak Ťa musím obdivovať. Ak to skúsiš, tak sa ti v živote bude veľmi dobre dariť a dosiahneš čo len chceš, ak začneš teraz...

Kýčera

Byť na Tvojom mieste, určite by som to vyskúšala. Skús aj iné možností financovania školy, prinesie Ti to veľa skúseností do života.