Prvý krat gynekológ

Príspevok v téme: Prvý krat gynekológ
Katka19

Ahojte
Je mi to trochu trápne, že hľadám pomoc na internete no som hanblivá to riešiť s niekým v realite. Mám 19 rokov, ešte som nebola u gynekologa. Mám priateľa asi dva mesiace, môj prvý, a chcela by som začať používať antikoncepciu namiesto condomu. Na to ale potrebujem gynekológa aby mi to predpísal. Ešte som uň nebola, nikdy. Čiže by som chcela ísť prvý krát ale neviem čo robiť. Či mám zavolať a nejako sa tam objednať, alebo tam len tak dôjsť ako keď idem ku zubárovi a nejako ma tam zaevidujú, čo si mám potom priniesť, či budem niečo platiť a tak. Ďakujem za rady.

Pýtam sa slušne tak vás prosím o seriózne odpovede. Nemám mamku a žijem s ockom, a tieto veci s ním riešiť neviem :(

Asiminagula

Máš 19, tak tam už chod co najskor, zavolat tam alebo prist osobne je to na tebe, platit urcite budes ak si vyberies sukromneho.. Ja mam gynekologicku a prvykrat som platila 30€ teraz pri kazdej navsteve platim 10€. Je to u kazdeho inak cize s tymto sa tazko poradi, ke ak uz niesi panna tak pôjde vysetrenie lahsie ale ak nie, bude ta vysetrovat zrejme iba sondou na brusku alebo zrkadielkoma ver mi s tou antikoncepciou sa daj velmi dobre presetrit, aby vedeli aka ti bude pasovat najlepsie.nenes si nic, najlepsei ked pojdes v sukni, ked si hanbliva :) ale aj ja to tam rada tak nosim, a poriadne sa pred vysetrenim vycikaj :) vela stastia