Rovné zuby

Príspevok v téme: Rovné zuby
Martin98

Dobrý den mam 15 rokov a mam nerovné zuby chodim bežne na prehliadky no nič mi nepovedala iba ked som bol malý a ptm od toho upadlo teraz mi to vadí niejaký ten zub ide hore a su v nerovnomernom stave mám sa opýtat či sa dá ist ešte na strojček ? poprípade ak niekto niečo takéto zažil prosim o radu dakujem

LMarika

Jasnacka, ze sa da ist na strojcek, mas nato idealny vek. Ja som si davala strojcek robit pred tridsiatkou, lebo moji rodicia nan nemali peniaze, tak som prezila celeu pubertu, aj cast dospelosti, najkrajsie roky mojho zivota s krivymi zubami a az potom prisiel strojcek, ked som si nan nasetrila sama. Ak ti ho mozu zaplatit rodicia, bud len rad. Zajdi bud s mamou, alebo s otcom k celustnej ortopedicke. Jasne, ze si uz dost velky, aby si mohol ist k celustnej aj sam, ale ide o to, ze sa tam budu prejednavat zalezitosti tykajuce sa cien, preto by bolo dobre, keby tam niekto z tvojich rodicov isiel s tebou. Kym este nemas 18, cast sumy za strojcek ti zaplati poistovna, tak sa poponahlaj, aby si stihol vyuzit tuto vyhodu. Ja som mala zuby od 12-tich velmi krive a strojcek fixny kovovy som mala dva roky a mala som na nom samoligujuce brekety. To su take, ktore si nevyzaduju gumicky, lebo drotik sa do nich akoby zacvakne. Maju tu vyhodu, ze zuby sa s nimi vyrovnaju o nieco rychlejsie ako s tymi gumickovymi breketami, lebo drotik drzi zacvaknuty naozaj pevne a nehrozi riziko, ze nastane jeho posun ako pri klasickych breketach, kde ten drotik drzi gumicka a dalsia vyhoda je ta, ze na kontroly staci v prvej faze liecby (asi prvy rok a pol...) chodit v trojmesacnych casovych intervaloch, zatial, co ludia s gumickovymi breketami musia chodit kazdy mesiac kvoli vymene gumiciek, dalsou vyhodou je aj to, ze z hladiska hygieny su samoligujuce brekety dostupnejsie, lakhsie sa cistia, kedze tam tie gumy nie su - cize mensia pravdepodobnost, ze sa zuby v dosledku stazenej hygieny pod strojcekom pokazia. No a ak sa na zub nalepi kov, tak tam drzi lepsie ako keramika, takze pri kovovych strojcekoch je mensie riziko, ze sa brekety zo zubov odlepia. Ja som bola nadmieru spokojna a keby som sa mala este raz rozhodnut, zase by to bol len takyto isty strojcek. Tie dva roky uplynu velmi rychlo a ani sa nenazdas a prave v 17-tich, kedy uz chalani zacinaju celkom vazne randit, budes mat krasny usmev s dokonale rovnymi zubami a baby budu za tebou saliet, uvidis. O to, ako budes so strojcekom vyzerat, si vobec starosti robit nemusis. Strojcekovym ludom sa vysmeivaju iba take decka, ktore im strojceky zavidia. Ja som tiez zavidela, ked som bola v puberte, ale nevysmievala som sa nikomu. Ani mne sa nikto nevysmieval, dokonca som so strojcekom robila aj predavacku a absolutne ziaden problem nebol ani s kolegynami, ani so zakaznikmi. Niektori zakaznici mi ho dokonca pochvalili, lebo som to s hygienou az prehanala, cistila som si ho jednozvazkovou kefkou, jednu breketu po druhej a strojcek sa aj po roku a pol este stale leskol ako novy :)